Poroje

Ar žinojote, kad meilė turi gydomųjų savybių? Šį faktą patvirtina ir paskutiniai Prancūzijos nacionalinio statistikos instituto surinkti duomenys. Konstatuojama, jog mirties tikimybė didesnė vienišų žmonių gyvenime nei turinčių antrąją pusę.

Sociologas Gilles d’Ambra savo knygoje „Pourquoi l’amour donne des ailes“ („Kodėl meilė suteikia sparnus“), smulkiai išanalizavęs meilės jausmą, pareiškė, kad šeimyninė laimė apsaugo nuo slogos!

Birmingemo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino šį faktą. Žmonių, turinčių antrąją pusę, organizmuose rasta daugiau antikūnių. Anot jų, įsimylėjėliams yra mažesnė tikimybė pasigauti virusą. Taigi meilė gali būti naudinga sveikatai.

Priešingai – šokas, patirtas dėl išsiskyrimo su antrąja puse gali būti labai žalingas ir, kas keisčiausia, – ypač vyrams. Atskleistas dar vienas įdomus faktas: turinčių vaikų porų gyvenimo trukmė yra ilgesnė už bevaikių šeimų.

Žinoma, poros apsisprendimą turėti vaikų nulemia tokie faktoriai, kaip socialinė padėtis, fizinė ar psichinė būklė. Tačiau jei yra sąlygos ir galimybės turėti vaikų, galbūt reikėtų pagalvoti ir ne apie vieną ar du?…