Pagarba santykiuose

Pagarba poroje – vienas svarbiausių stiprių ir laimingų santykių faktorių. Pagarba – tai žmogaus supratimas ir jo individualumo, nuopelnų pripažinimo.

Meilė poroje negali egzistuoti, jeigu partneriai negerbia vienas kito: vargu ar galėtumėte pamilti, jūsų manymų, „savęs neverto“ žmogaus. Sąvoka „pagarba“ apima ir didžiavimąsi savo mylimuoju: jūs didžiuojatės jo pasiekimas darbe, moksluose, buityje, ar kokias nors kitokiais gebėjimais…

Bet kartais labai sunku suprasti: ar jūsų mylimasis gerbia jus?

„Gerbi mane?“

Jeigu esate įsitikinusi, jog jūsų partneris gerbia jus, tai tikriausiai jums neiškyla tokie klausimai: „Ar jis mane gerbia kaip žmogų, kaip individualybę?“.

Tokie klausimai šauna į galvą tada, kai jaučiate, jog santykiuose mylimasis jus šiek tiek nuvertina, kai jis pradeda dažnai susierzinti dėl visokių „niekų“ arba visai nepaiso jūsų nuomonės. Tokiu atveju tenka susimąstyti: ar neatsitiko kažkas, kas sumenkino jūsų autoritetą mylimojo akivaizdoje?

Jei nesugebėjote rasti atsakymų į šį klausimą, psichologai pataria pasinaudoti vienu geriausių būdų, bandant išsiaiškinti tokio dažno vyrų elgesio priežastis – atvirai pasikalbėti.

Matyt, neverta klausti: „Kas atsitiko?“, „Tu ką, manęs nebemyli?“, „Ką ne taip darau?“, „ Kodėl elgiesi kaip paskutinis egoistas?!“. Tokie klausimai greičiausiai iššauks tik dar didesnį susierzinimą ir santykius dar labiau suvels.

Taip pat nereikia aptarinėti ypač rimtų temų, kai jūsų partneris yra užsiėmęs kažkuo svarbiu, kas reikalauja susikaupimo arba jei šis yra pavargęs, alkanas ar vos tik peržengė durų slenkstį po sunkios darbo dienos.

Susigrąžinkime pagarbą

Prieš pradedant pokalbį, išanalizuokite, kokios galimos pagarbos jums nebuvimo priežastys. Galbūt, jis yra nepatenkintas, jog jūs kontroliuojate kiekvieną jo žingsnį ir planus?

Visai nesirūpinate namų ruoša? Pagalvokite apie tai, kodėl jis jus gerbė prieš tai, kuo jis žavėjosi: gali būti, jog jam taip patiko jūsų pritrenkianti išvaizda, o jūs visai nustojote rūpintis savimi. Galbūt, tai tik „bendros“ priežastys, dėl kurių mylimojo pagarba jums smarkiai sumažėjo?

Be to, pagalvokite, dėl ko partneris gerbia kažkokius kitus žmones: kažkokių tikslų pasiekimai, kurių jis nesugebėjo pasiekti pats? Didelis darbštumas? Noras ir siekis tobulėti? O gal jis gerbia žmones, kurie sugeba palaikyti pokalbį? Už erudiciją? Prisiminkite, ar jis nemetė frazės: „Petras gavo paaukštinimą, ne kiekvienas sugeba taip gerai dirbti, kaip jis!“. „Petro žmona pabaigė vairavimo kursus, gal tu nori užsiregistruoti?“

Išsiaiškinus, kodėl partneris gali būti jumis nepatenkintas, raskite tinkama momentą ir pasistenkite pradėti pokalbį jums aktualia tema. Kaip pavyzdį galima pateikti tokią situaciją: jums atrodo, kad jūsų partneris yra nepatenkintas tuo, jog niekur nedirbate.

Po vakarienės paklauskite jo, kaip jam sekasi darbe/ kaip praėjo diena/ ar jis labai pavargęs ir pan. Tada papasakokite, ką šiandien veikėte jūs. Jei artimiausiu metu ketinate įsidarbinti, paminėkite, kad be kažkokių namų ruošos darbų, jog paskambinote dėl kažkokio, pavyzdžiui, vadybininkės darbo. Jei ne, papasakokite kiek daug turite padaryti per dieną (išskalbti, išplauti, išvalyti, nupirkti, mokytis…).

Sunkiai atsidususios pasakykite, kad norisi įsidarbinti, bet tada visiškai niekam neliks laiko… Greičiausiai, jūsų partneris pasistengs kaip tai padėti jums, ir jūs sugebėsite rasti kompromisą, kuris patenkins ir jus, ir jūsų mylimąjį. Panaikinusios nepagarbos priežastį, susigrąžinsite ir pačią pagarbą.

Jei jums taip ir nepavyko suprasti, kas lemia jūsų partnerio nepagarbą jums, pasitarkite su juo, kuo galėtumėte užsiimti savo asmeniniame gyvenime arba pasakykite, kad norite tobulėti, ir paprašykite jo patarimo: nuo ko pradėti? Labai tikėtina, kad jūsų išrinktasis pasakys tai, ko jis norėtų, kad jūs darytumėte/mokėtumėte, ir problema bus išspręsta.

Pasistenkite nepulti į kraštutinumus, besiklausydamos partnerio patarimų: ieškokite kompromisų. Jei jūsų partneris pasiūlė jums užsiregistruoti į vairuotojų kursus, neverta mesti visų savo darbų (darbo, mokslų, rūpinimosi vaiku) ir galvotrūkčiais bėgti į vairavimo mokyklą.

Jei jis nepatenkintas, jog jūs nustojote rūpintis buitimi, taip pat nereikia iš karto pulti gaminti maisto, tvarkyti kambarius ir valdyti dulkes. Pabandykite sąžiningai pasiskirstyti darbus ir savo pareigas.

Įspėjimas!

Bet vis dėl to, neverta jaudintis anksčiau laiko. Vis dėl to visi jūsų partnerio nepagarbos jums „simptomai“ gali būti netikri, ir viskas negerai tik dėl to, jog šiuo metu sunkus periodas darbe ar tiesiog yra bloga nuotaika. Gali būti, jo jam tiesiog reikia jūsų palaikymo.

Ir jei nežinote jo negeros nuotaikos priežasties, tai pilnai gali reikšti, jog jūs esate nepakankamai dėmesingai žiūrite į savo partnerį. Pasistenkite labiau domėtis jo reikalais, dažniau klauskite jo apie jo planus, apie tai, ko jam reikia ir ką jis nori padaryti. Juk harmoningi santykiai galimi tik tada, kai abu partneriai supranta, vertina ir gerbia vienas kitą.

Comments are closed.