Laimingos šeimos paslaptys

„Šeimos santykiai yra didžiausia gyvenimo mįslė. Lyčių santykiai teorine prasme – paslaptingiausias mokslas, o praktine prasme – visiems žmonėms skaudžiausia kasdieninė aktualija“, – sako penkis universitetus baigęs lektorius Tomas Girdzijauskas, dėstantis seminare „Kaip išvengti santykių krizės? 100 laimingos šeimos paslapčių“.

Seminaro medžiagą psichologas išgrynino per 15 metų, nagrinėdamas senųjų civilizacijų (Egipto, Izraelio, Indijos, Graikijos, Kinijos, Tibeto ir kt.) šaltinius. Pasak jo, senose kultūrose šeima – gyvenimo pagrindas, ant kurio laikosi visa kita – sveikata, pinigai, sėkmė.

Laimingos šeimos paslaptys:

 1. Reikia žinoti, jog tarp skirtingų lyčių yra kardinaliai priešingas jausmų, gyvvenimo, daiktų bei realybės suvokimas. Todėl vyrai ir moterys iš esmės niekada negali vieni kitų suprasti. Yra tik viena bendra jungtis, padedantis jiems susikalbėti. Pasakose, tautosakoje ar žmonių kalboje ji vadinamas širdžių kalba, kuri padeda suartėti tiek materialiai, tiek dvasiškai.
 2. Yra keturi esminiai punktai, kuriuos išsiaiškinę partneriai gali arba negali likti kartu. Pirmas punktas — fizinis patrauklumas. Vyras ir moteris vienas kitam turi patikti. Antras punktas – pora dar draugystės pradžioje turi pasitikrinti ar sutampa jų pasaulėžiūra, pomėgiai, požiūris į gyvenimą, religiją, politiką. Taip pat jie turi išssiaiškinti, ar neerzina vienas kito charakterio savybės, pasitarti kada norėtų kurti šeimą, pasikalbėti apie būsimus vaikus ir jų auklėjimą. Trečias punktas – išpažinties apie savo trūkumus, blogybes, ydas, ligas, skolas. Ir tuomet, kai jie, atskleidę vienas kitam savo tamsiąsias puses, vis dar nor
  ri būti kartu, jau galėtų žengti prie altoriaus. Bet prieš tai nereikėtų pamiršti ketvirto punkto – išklausyti tėvų nuomonę apie savo išrinktąjį ar išrinktąją. Jeigu visi keturi kriterijai gražiai sutampa, tai yra garantija, kad pora gyvens laimingai, kol mirtis juos išskirs.
 3. Vyrų ir moterų rolės šeimoje yra skirtingos, tad ir klaidos skiriasi. Moters vaidmuo – būti atsakingai šeimos viduje: rūpintis buitimi, vaikais, namų jaukumu, o vyro – veikti už šeimos ribų: užtikrinti finansinį gerbūvį, įgyvendinti globalius sprendimus.
 4. Moteris yra tobulesnė už vyrą. Tik gimusi moteris jau turi 90 procentų visų būtinų savybių ir jai reikia nedaug save tobulinti. Vyras – atvirkščiai, visą gyvenimą labai daug su savimi dirbti ir tobulėti, kad prilygtų moteriai.
 5. Esminė moterų klaida – nepagarba vyro protui, nuomonei ir autoritetui. Vyras, kuris pasijunta žeminamas, nutaria esąs nereikalingas savvo gyvenimo draugei ir ima ieškoti kitos partnerės.
 6. Vyras bus toks, kokio moteris norės. Jeigu ji savo partnerį gerbs, garbins, girs jo sumanumą bei sprendimus, vyras tokiu ir taps – šeimos lyderiu. Jeigu moteris vyrą nuolat engs, burnos, tai jis taps alkoholiku su daugybe kitokių blogybių.
 7. Moterų emocinė energija daug didesnė nei vyrų, tad tam tikrais momentais jos turi didžiulį pranašumą prieš savo gyvenimo draugus. Neatsakingai naudodamos energiją, moterys gali sugriauti šeimos santykius.
 8. Vyrai irgi daro nemažai klaidų. Tačiau esminė klaida ta, kad stipriosios lyt
  ties atstovai nesuvokia, kiek daug jų žmonos daro dėl jų gerbūvio. Jeigu vyrai suprastų, kad jų gyvybės, produktyvumas, priklauso nuo moters elgesio, kiekvieną dieną bučiuotų savo gyvenimo palydovėms kojas.
 9. Vyras privalo moterį mylėti ir gerbti labiau negu save.
 10. Meilė – besąlygiškas savo energijos, pinigų, laiko, emocijų, dėmesio, žinių, jausmų atidavimas partneriui, nelaukiant jokios grąžos. Sutuoktiniai, norėdami visą gyvenimą būti kartu, turi vienas kitam dovanoti save.
 11. Vaikai yra antroje vietoje ir niekaip kitaip. Trečioje vietoje – kiti artimieji. Gimus vaikui, moteris turi žinoti: jei visą dėmesį skirs tik vaikui, iškart neteks vyro. Pajutęs, kad atsidūrė antroje vietoje, vyras pradės galvoti apie meilužę, naujos šeimos kūrimą.
 12. Kad šeimoje būtų harmonija, sutuoktiniams reikėtų kontroliuoti emocijas, neleisti išsiveržti pykčiui ir vengti konfliktų.

0 thoughts on “Laimingos šeimos paslaptys”

 1. Seniai beskaičiau psichologinio pobūdžio straipsnį, kur sužinočiau kažką naujo. Velnias.. Šįkart sužinojau nemažai naujo ir negaliu ginčytis, kad kažkas yra parašyta neteisingai.

  Reply
 2. sveikos ir sveiki,gal neismesit ir mano,kaip vyro,zodzio.taigi esu perkopes 5-o desimtmecio viduri,tai si krize jau kaip ir turetu but praejus,bet dristu pasakyti,kad man krizinis gyvenimas prasidejo greitai po santuokos,bet gyvenu su savo moterimi iki siol,-jau virs 20m.tikrai nuosirdziai,bet kuo trumpiau perzvelgsiu ta laiko tarpa:abu su aukstaisiais,vedem budami 25m.,po 2m. susilaukem sunaus.buvau dorai auginamas,maciau tevu ir vyresniu broliu ir seseru ved. gyv. niuansus,todel mintyse dariau isvadas,-buvau atsakingas,padejau savo moteriai ir fiziskai ir dvasiskai bent jau kiek sugebejau,pirkau kasdienes prekes,uzsiemiau su vaiku,negailejau svelnumo jo mamai,zodziu as daviau,bet,kaip dabar galvoju,dariau esmine klaida-norejau ir gauti.viso to pasekoje mano moteriai vyriskas ego buvo tik kazkur aprasytas dalykas,kuris uzmirstas ir tiek.lytinis gyvenimas man labai daug reiske bendrame santykiu kontekste,jai tai buvo dalykas,be kurio juk galima gyventi arba tik del palikuoniu,o kai buvom palei 40m,ji pasake,-maniau kad nuo sio amziaus jis isvis jau nebereikalingas…as stengiaus taikytis prie to,stengiaus zinoma ir padeti jai keisti tas nuostatas(skaiciau literatura,bandziau pritaikyt),ji nesistenge(laikiau kad jai jau taip duota is auksciau ir tradicinio letuvisko auklejimo pasekme),man tas buvo aiskiai ne i nauda,-kadangi nuo prigimties esu jautrus,tai kentejimas ir taikymasis ne visad susigerdavo tik i vidu,-kartais griesciau ir kritiskiau ka pasakydavau,kalbedavomes ir ramiai,kartais jau rodos taip naudingai issiaiskindavom,kad yra tas mano ego,kuriam reikia is jos palaikymo,bet…jai tai greitai uzsimirsdavo,jai gyvenosi kaip ir gerai,nes as nesidairau i kaire,nerukau is nervu,alkoholio absoliuciai nevartoju jau apie 15 m.,zinau ko yra saldytuve kasdien,perku(darom tai ir kartu)prekes,darbo neprarandu,o man tas taikymasis kiso koja,-pasidariau linkes su kitais artimais nebendrauti,neretai nervingas perdaug,nors nemazai vartojau zoliniu raminanciu,-galu gale nuejau(ir su jos pritarimu) pas psichiatra ir jau kelintas menuo vartoju kasdien antidepresantus…gyvenam kartu toliau,pakalbam kartais apie darba,kartais apie dvasinius dalykus,kartais popsinem temom,kartais pasivaikstom gamtoj tyledami…jai kaip ir gerai(nors issikalbejus pripazista kad gyvenam nesveikai),o as darau klaida,-duoti jau dabar tiek kiek pries 15m. nebegaliu,-kolkas neiveikiu saves kad pasikeisciau i toki kai buvau 25m.,vis dar kartais atvirai ir grubokai ar zeidzianciai jai pasakau kas joje mane erzina,stengiuos zinoma kuo maziau tai daryti,bet pasakau jai ir tai,kad as jos nepakeisiu jei ji pati nenores ir nesikeis,o kadangi ji pasisako kad jai siaip gerai ir taip,tai matyt ir nesistengs…lytinio gyvenimo nera,netgi lietimosi galima sakyti nera,bet gyvenam(ar…),taigi zodis Jums…

  Reply
 3. Prisitaikete prie apibrezimo grazi ir padori Seima, taciau nesusitaikete… Ieskokite kartu su savo zmona rakto nuo Laimingos seimos paslapciu skryneles. 🙂 SEKMES!

  Reply
 4. almari, Jus garbingas ir doras vyras. Suprantu Jusu zmona is moteriskos pozicijos- jai yra gerai, kaip yra, plaukia pasroviui ir jauciasi laiminga bei uztikrinta, nes nenumano, kokios audros siaucia Jusu viduje ir nepagalvoja apie tai, kad gali Jus prarasti. Nes jai jau savaime suprantamas dalykas yra Jusu neivertinti ir negirdeti. Jus tikrai labai kantrus ir orus zmogus. Meiles ir tos jaukios silumos Jums, kurios tikrai esate vertas!

  Reply
 5. aciu labai gerb. errai uz supratima ir palinkejima,matau kad esate save gerbianti moteris, ir pritariu koros pastebejimui.svelnumo,silumos ir geros valios aplink jus,gerb. moterys.

  Reply
 6. Gerbiamas Almari, jusu komentaras gali is dalies pakeisti manaji gyvenima, nes esu dar jaunas, bet susimasciau, kad galimai darau tokia pat klaida kaip ir jus. O gal jusu komentaras vis dar pakeis ir jusiski gyvenima? Pabandykite duoti zmonai ji perskaityti. Manau ji turetu jus suprasti ir padaryti tam tikras isvadas. Jei ne, gal tada verta daryti isvadas jums? Juk gyvenimas dar nesibaigia…

  Reply
 7. Arturai,rasydamas apie save,butent viena is tikslu turejau tai,kad gal kazkas paskaitys anksciau savo gyvenime ir gal tai leis daryti isvadas jiems,nes kaip sakoma geriausia moko pavyzdziai realus,o ne postulatai ir teorijos ir dalinimasis savo patirtimi geriau padeda priimti informacija nei pamokslavimas,kad reikia taip,reikia anaip ir pan.,taigi sekmes Tau Arturai ir visiems kitiems ir kitoms,-jei partneriai sugeba palaikyti vienas kita,tai galima isgyventi ir krizes ivairias ir skurda ir pan.,o jei ne-tada slysta zemele is po koju…

  Reply
 8. Susimasčiau mano gyvenimas panašus į gerb. p. Almario.Man 52 , o vyrui greitai sukaks 70 metų . Tai niekis mūsų šeimoje viskas yra gerai.Bendri pinigai, bendri pašnekesiai , bendri svečiai ir išvykos…tačiau jau 10 metų kai mes esame tarsi uabas: nėra prilietimų, nėra artimesnių santykių.Keista;miegame vienoje lovoje,po skirtingomis antklodėmis, tačiau, net rankos prisilietimas mano vyrui nereikalaingas.Aš žinau kad reikia pagaminti valgį,rūpintis, žino ir jisai..Esu iš tų moterų kurį nevaikšto nei į kairę, nei dešinę.Palikti-išsiskirti garbingame amžiuje nepadoru, tat lieka vienas kelias pasikliauti Dievo valia ir savo kryželį nešti…

  Reply

Leave a Comment