Kaip apsisaugoti nuo išnaudotojų

Ar kada nors pagalvojote, kad asmuo, su kuriuo susitikinėjate, domisi tik Jūsų pinigais? Jei taip, tuomet šis straipsnis padės tai atpažinti ir apsisaugoti, kol dar nevėlu. Išnaudotojai gali būti tiek moterys, tiek vyrai.

Partnerio(-ės) domėjimasis Jūsų finansine padėtimi – normalu

Jeigu partneris(-ė) domisi Jūsų finansiniu stabilumu, tame nėra nieko blogo, nes buvimas pora reiškia, kad teks kartu išgyventi pakilimus ir nuosmukius, o finansinis patikimumas tam labai padės. Skirtumas tarp ieškančio(-ios) naudos ir vertinančio(-ios) Jus kaip galintį(-čią) aprūpinti yra tas, kad pirmasis išjuoks bei greičiausiai paliks Jus, jei neteksite galimybės jį/ją išlaikyti. Geras žmogus gali vertinti Jūsų stabilią finansinę padėtį, tačiau išnaudotojas(-a) vertins tik tai.

Išnaudotojai – žavingi ir dėmesingi gražuoliai

Kokie paprastai būna naudos ieškantys suvedžiotojai? Žavingi, dėmesingi, besižavintys Jumis. Bet tik tol, kol gauna, ko siekia. Jie apsupa savo auką dėmesiu bei komplimentais ir priverčia jaustis skolingą. Kai jie sako „Aš tave myliu“, turi galvoje „Aš tave pasirinkau, kad aprūpintum mane tuo, ko man reikia“. Iš tiesų tokie žmonės turi problemų užmegzdami tikrus nuoširdžius ryšius su kitais. Jie temoka apgaudinėti ir manipuliuoti, kad savo auką padarytų emociškai priklausomą, nesugebančią blaiviai mąstyti bei nuolankią. Tuomet žmogus įsimyli manipuliatoriaus sukurtą tobulo asmens įvaizdį.

Ieškantys naudos žmonės paprastai būna gražūs. Žinoma, tai kainuoja, todėl, jų požiūriu, yra visiškai normalu, kad norėdami būti su juo/ja privalote mokėti.

Naudos ieško narciziškos asmenybės

Naudos ieškotojas(-a) gerą elgesį su juo/ja supranta kaip pinigų leidimą jo/jos norams tenkinti. Verta sunerimti, jei pastebėjote nerealius ypatingo dėmesio lūkesčius. Tokie dalykai yra būdingi narciziškom asmenybėms, kurių bruožų paprastai turi išnaudotojai. Jie jaučiasi ypatingi ir nori būti vertinami ne už atitinkamus pasiekimus ar savybes, yra apsėsti minčių apie neribotus sėkmę, galią, prabangą bei grožį. Tokioms narciziškoms asmenybėms būdingas empatijos trūkumas (nesugebėjimas suprasti kitų žmonių jausmų, poreikių), pavydas ir jausmas, kad jiems pavydi aplinkiniai.

Išnaudotojai netaupo, jie išlaidauja

Norint atpažinti išnaudotoją naudinga išsiaiškinti, ar jis/ji labiau linkęs leisti ar taupyti pinigus. Ieškantis(-i) naudos priklausys pirmajam tipui. Bet neleiskite jam/jai pakeisti Jūsų įpročių taupyti ir investuoti. Nepamirškite, kad pinigai Jūsų!

Bendravimo pradžioje venkite prabangos

Norėdami apsisaugoti nuo išnaudotojų per pirmuosius pasimatymus nedovanokite brangių dovanų ir nesiveskite į prabangius restoranus. Atkreipkite dėmesį, ko Jūsų klausia per pirmą pasimatymą. Jei pasidomėjo, koks Jūsų atlyginimas, ar turite nuosavą būstą ir automobilį, tai blogas ženklas. Kai paklaus, kuo užsiimate arba kur gyvenate, neatsakykite tiesiai, bet pradėkite paaiškindami savo gyvenimo istoriją. Nuoširdžiai Jumis susidomėjęs asmuo klausysis atidžiai bei užduos daugiau asmeniškų klausimų, o ieškantis naudos neturės kantrybės ir norės pirmiausiai išsiaiškinti dabartinę Jūsų finansinę padėtį, kad nuspręstų, ar verta skirti Jums laiko.

Nesąžiningas žmogus neatsakingai leis Jūsų pinigus

Įtarimų turėtų kilti, jeigu Jūsų partneris(-ė) nuolat mėto užuominas apie savo problemas apmokant sąskaitas. Jis/ji žino, kad nenorite, kad mylimas žmogus prarastų būstą ar mašiną ir esate pasirengęs(-usi) padėti. Kaip atskirti išnaudotoją nuo to/tos, kuriam(-iai) iš tiesų atėjo sunkūs laikai? Nesąžiningas žmogus ir toliau priiminės nelogiškus finansinius sprendimus – įsigis brangų automobilį, net jei neturi už ką sumokėti nuomos, eis į prabangius restoranus, nes „užsidirbo“ ir „nusipelnė“. Jis/ji pasinaudos Jūsų noru padėti būtiniausiuose dalykuose, o už savo pinigus pirks daiktus, kurių tiesiog norisi. Apskritai normaliam žmogui nemalonu naudotis svetimais finansais, tuo tarpu ieškančiam(-čiai) naudos siūlytis paskolinti du kartus neteks. Jis/ji vilios iš Jūsų pinigus pasinaudodamas(-a) flirtu ir gundymo sugebėjimais, kad negalvotumėte apie sumas.

Kai aptarinėjate partnerio(-ės) finansinius sunkumus, pasiūlykite būdų, kaip jis/ji gali greitai užsidirbti pinigų, pavyzdžiui, – parduoti brangų automobilį. Kaip jis/ji sureaguos? Normalus žmogus nusimins, o išnaudotojas(-a) tiesiog pasibaisės – elgsis lyg idėja būtų absurdiška.

Užduokite gudrių klausimų

Ieškantį(-čią) finansinės naudos nesunkiai atpažinsite uždavę kelis reikšmingus klausimus. Kokia yra geriausia dovana, kokią kada nors gavo? Atsakys, jog tai buvo kažkoks ypatingai brangus daiktas, o ne kokia nors asmeniška, prasminga dovanėlė. Koks buvo didžiausias dalykas, kurį jam/jai teko paaukoti, kad pasiektų savo tikslų? Ieškantys naudos yra išlepę bei sugadinti žmonės, todėl niekada iš tiesų neturėjo sunkiai dirbti ar kovoti, nes kažkas kažkaip visuomet būdavo šalia ir padėdavo.

Šiek tiek pagudraukite. Papasakokite, kad norite įgyvendinti savo seną svajonę – tapti mechaniku(-e) ar rašytoju(-a). Paaiškinkite, jog tai bus radikalus gyvenimo būdo pasikeitimas. Mylintis žmogus paskatins siekti savo svajonės, tuo tarpu ieškantis naudos bus pasibaisėjęs, kad teks susitaikyti su mažesnėmis pajamomis.

Pabūkite dosnus(-i) ir paieškokite dėkingumo ženklų

Patikrinti savo partnerį(-ę), jei turite įtarimų dėl jo/jos ketinimų galite ir kitais būdais. Duokite savo mokėjimo kortelę bei pasiūlykite nusipirkti kokį nors rūbą – ieškantis(-i) naudos nepasikuklins ir nusipirks ne vieną. Pasiūlykite kelis pasimatymo variantus: porą prabangių ir vieną paprastą, – stebėkite, kurį partneris(-ė) pasirinks.

Ieškokite dėkingumo ir dosnumo ženklų. Ar jis/ji kada nors pasisiūlė sumokėti? Ar padėkoja, kai sumokate Jūs? Ar pasisiūlo Jums kaip nors padėti? Jeigu žmogus neturi šių savybių, ar tikrai norite su juo prasidėti?

Seksas už atlygį

Jei jau pradėjote intymius santykius, naudos ieškotojas(-a) užsiims seksu tik gavęs(-usi) už tai atlygį: dovaną ar prabangų pasimatymą. Apskritai, jei išnaudotojas(-a) įžūliai ir nereikalauja dovanų, jis/ji bus įsižeidęs(-usi), tylus(-i), jei jų negaus. Galite būti apkaltintas(-a) šykštumu bei partnerio(-ės) nevertinimu. O gavęs(-usi) dovanų vertins jas labiau nei Jus. Apskritai labiau rūpinsis santykiais su Jūsų pinigais, o ne su Jumis.

Jūs dirbkite, o jam/jai nebūtina…

Saugokitės žmonių, kurie dažnai keičia darbus arba yra bedarbiai. Tokie dažnai būna išnaudotojai. Jie visada turi pasiteisinimą, kodėl prarado darbą ir tai visuomet kitų, o ne jų pačių kaltė. Taip pat įtarimų Jums turėtų kilti, jei matote, kad naujasis(-oji) pažįstamas(-a) mėgaujasi prabanga, nors visiškai neaišku, koks jo/jos pajamų šaltinis.

Ieškantis(-i) naudos nuolat skatins Jus siekti aukštesnių pareigų ir didesnio atlyginimo, niekada nepriekaištaus dėl dirbamų viršvalandžių. O atėjus sunkiems laikams, išnaudotojas(-a) dings akimirksniu. Be to, tokie žmonės lanko ir rūpinasi tik tais giminaičiais, kurie yra pagyvenę ir turtingi…

Išmokite pasakyti „ne“

Saugokitės, kad neįsiveltumėte į santykius, kur Jūsų pagalba taptų norma taip, kad be jos draugystė iširtų. Jei Jums sunku pasakyti „ne“, esate lengva potenciali finansinės naudos ieškotojų auka.

Jei pastebėjote, kad į išnaudotojų pinkles pakliūnate ne pirmą kartą, gal verta pagalvoti, kokiose vietose lankotės ir su kokiais žmonėmis bendraujate. Dažnai leidžiate laiką vakarėliuose bei keliaujate? Tuomet turite daugiau šansų tapti išnaudotojo(-os) auka.

Comments are closed.