7 patarimai, kaip sutvirtinti santykius

Sukurti tvirtus, darnius santykius tikrai nėra lengva. Tam reikia nemažai pastangų ir kantrybės. Tačiau stengtis tikrai verta! Pateikiame 7 paprastus, bet labai vertingus patarimus, kurie padės sutvirtinti jūsų santykius.

1. Nepamirškite, kad kompromisai – tvirtų santykių pagrindas. Žinoma, daug smagiau, jei viskas vyksta tik taip, kaip jūs norite. Tačiau jokie santykiai negali ilgai tęstis, jei bent vienas iš partnerių nežino, kas yra kompromisas. Jei norite džiaugtis harmoningais santykiais turite išmokti nusileisti.

2. Būkite komanda. Darnūs santykiai yra tada, kai partneriai papildo vienas kitą ir tampa komanda. Taigi konkurencijai čia – ne vieta. Jei jūs esate iš tų žmonių, kurie mėgsta vadovauti ir visada laimėti, turėtumėte pakeisti šias savo savybes. Jei sprendimus priiminėjate tik jūs ir nuvertinate savo partnerio nuomonę, tai nėra gerai.

3. Išmokite laiku sustoti ir sustabdyti savo partnerį. Jei konflikto metu vienas iš jūsų peržengė ribas ir ėmė kitą įžeidinėti, per daug pakėlė balsą ar jūs jaučiate, kad tuoj bus pasakyta tai, ko galbūt vėliau bus pasigailėta, nutraukite bendravimą kelioms minutėms. Per šią trumpą pertraukėlę nurims emocijos ir vėl galėsite kalbėtis konstruktyviai.

4. Neapsimetinėkite, kad klausotės, o tikrai klausykitės. Kiekvienas mūsų nori, kad jį išklausytų. Tačiau kaip dažnai mes tikrai įsiklausome į savo partnerio žodžius? Kai jūsų mylimasis ar mylimoji jums atsiveria, nuoširdžiai išklausykite ir apmąstykite tai, ką jis ar ji pasakė.

5. Kontroliuokite savo kūno kalbą. Jei ko nors nenorite pasakyti žodžiais, būkite tikri, kad tai išduos jūsų kūno kalba. Jei jums kas nors nepatinka, neabejokite, kad jūsų antroji pusė supras tai iš jūsų kūno kalbos. Tad jei jums nepatinka koks nors jo ar jos sprendimas, tačiau šįkart nusprendėte nusileisti (juk svarbiausia – kompromisai!), neparodykite kūno kalba, kaip jums tai nepatinka.

6. Būkite subtiliai atviri. Tiesa, kad neturėtumėte slėpti nuo savo partnerio to, kaip jaučiatės ir ką manote. Tačiau tai nereiškia, kad galite jį įžeidinėti. Tad kai sakote viską, ką galvojate, prieš ištardami žodžius gerai apsvarstykite, ar šie žodžiai jo (jos) neįžeis, ir kaip savo poziciją išdėstyti taip, kad neįskaudintumėte savo mylimojo ar mylimosios.

7. Jūsų santykiai turi tapti jūsų gyvenimo prioritetu! Jei norite, kad jūsų santykiai taptų šilti ir harmoningi, turite pamiršti „aš“ ir gyventi dėl „mes“. Jei jūsų gyvenime yra svarbesnių dalykų nei jūsų santykiai, tuomet negalite tikėtis, kad jie bus geri.