Meilė per atstumą: kaip išsaugoti jausmus

Pradėjote susirašinėti su puikiu vyru ar nuostabia moterimi, tačiau jus skiria keli šimtai kilometrų? Žinoma, santykius per atstumą išlaikyti nėra lengva, tačiau jei turite rimtų planų kada nors apsigyventi kartu, verta puoselėti šiltus jausmus.

Siekiant išlaikyti santykius per atstumą, svarbiausia vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklėmis. Jei bendraujate per atstumą, ypač svarbu aiškiai apibrėžti santykius ir jūsų ateities planus. Jei norite, kad jūsų santykiai turėtų ateitį, dėl svarbiausių dalykų turėtumėte sutarti abu. Aptarkite, kada tiksliai planuojate kartu apsigyventi, kuris partneris kelsis gyventi pas kurį, ar norite turėti vaikų, jei taip, tai kada, ir panašius dalykus.

Santykiai per atstumą tikrai ne visada yra pasmerkti žlugti. Jei tarp jūsų yra vidinė trauka ir be meilės jus sieja dar ir šilta draugystė, tuomet yra nemažai šansų, kad jums pavyks. Tiesa, tokių porų, kurias tikrai sieja stipri trauka ir artima draugystė, pasitaiko retai.

Didžiausia porų, kurios palaiko santykius per atstumą, problema yra ta, kad jos turi per mažai laiko artimai pažinti vienas kitą. Žinoma, jei jūs su savo partneriu gyvenote kartu kelerius metus, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad turite kurį laiką pagyventi atskirai, tuomet tai yra visai kita situacija. Tačiau jei jūsų santykiai prasidėjo per atstumą, tuomet bus tikrai nelengva artimai pažinti vienas kitą. Bėda ta, kad jei vadovausitės tik savo įsivaizdavimu, koks jis ar ji yra, bus sunku apsispręsti, ar jūsų santykiai gali būti rimti.

Prieš apsispręsdami, ar norite palaikyti santykius per atstumą, atsakykite sau į klausimus, kodėl jums patinka šitas žmogus, kokias emocijas jis jums sukelia, kas jus sieja, kas jūsų laukia ateityje.

Pateikiame kelis patarimus, kaip elgtis, jei nusprendėte palaikyti santykius per atstumą:

1. Susitikinėkite reguliariai. Akivaizdu, kad jūsų santykiams labiausiai trūksta fizinio kontakto, todėl labai svarbu reguliariai susitikinėti. Kartą per savaitę, kelis kartus per mėnesį ar kartą per mėnesį – susitarkite, kaip dažnai norite ir galite vienas pas kitą atvažiuoti.

2. Stenkitės puosėlėti ne tik meilę, bet ir draugiškus santykius. Viską vienas kitam papasakokite, ką veikėte, kur buvote, pasidalinkite kasdienio gyvenimo rūpesčiais ir džiaugsmais. Būkite ne tik mylimieji, bet ir geriausi draugai, ir jūsų santykiai tikrai tęsis ilgai.

3. Aktyviai bendraukite telefonu, elektroniniu paštu, „skype’u“. Kadangi retai susitinkate, stenkitės palaikyti santykius kitais galimais būdais.

4. Stenkitės, kad jūsų susitikimai būtų nepakartojami. Stenkitės, kad jūsų pasimatymai būtų tikrai nuostabūs, juk jūs matotės taip retai. Stenkitės, kad jums netrūktų intymių akimirkų.