X įmonės analizė

RekREACIJOS PAGRINDŲ APKLAUSOS ANKETA

1. Maitinimo įmonė. Adresas. Su jumis bendraujančio įmonės atstovo pareigybė.2. Ar bendradarbiaujate su Šiaulių miesto turizmo informacijos centru, kelionių agentūromis?3. Kaip reklamuojate savo įmonę?4. Kokių miestų ar šalių turistai svečiuojasi Jūsų įmonėje?5. Pavieniai turistai ar grupės lankosi Jūsų įmonėje?6. Kaip dažnai tenka aptarnauti turistus?7. Ar sudėtinga aptarnauti miesto svečius, turistus? Kodėl?8. Ar skiriasi miesto svečiai ir turistai nuo šiauliečių lankytojų? Kuo skiriasi?9. Kokiu būdu sužinote savo svečių nuomonę apie Jūsų įmonės teikiamas paslaugas?10. Koks yra Jūsų įmonės darbo laikas?

ATSAKYMAI

1. Restoranas „Katpėdėlė pirkia”, Vilniaus g. 220, Šiauliai. Padavėja Daiva2. Nei su Šiaulių turizmo informacijos centru, nei su kelionių agentūromis nebendrauja3. Yra internetinis puslapis www. katpedele.lt4. Dažniausiai kareiviai, kurie atlieka stažuotę Zoknių aerouoste. 5. Daugiau lankosi pavieniai turistai.6. Turistų grupes tenka aptarnauti gan retai, kartą per mėnesį, gal dar rečiau. O pavienius turistus tenka aptarnauti beveik kasdien. 7. Nei miesto svečius nei turistus nesunku aptarnauti, nes žmonės žino kad eina į restoraną, o ne į kokį pigų barelį. Jie elgiasi mandagiai ir nėra labai reiklūs.8. Taip miesto svečiai labai skiriasi nuo turistu. Turistai yra daug kantresni, nereikalauja tiek daug kiek šiauliečiai, palieka daugiau arbatpinigių.9. Internetiniame puslapyje yra Skirius, kur klientai gali parašyti savo nuomonę apie restoraną „Katpėdėlė pirkia”.10. Greitojo maitinimo linija veikia pirmadieniais ir penktadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., o šeštadieniais – sekmadieniais nuo 10.00 val. iki 16.00 val. Vėliau priimami užsakymai prie staliukų.

1. pasirinkti įmonę, nurodyti jos tipą, adresą darbo laiką,2. įvertinti įmonės patalpos aplinką, interjerą, muzikini foną, lankytojų kontingentą,3. įvertinti baldų funkcionalumą ir stalų serviravimą,4. išstudijuoti valgiaraštį, kainoraštį pagal savo sukurtus kriterijus;5. apibudinti aptarnaujančią padavėją, jos darbą, įvertinti aptarnavimo personalą,

6. pateikti savo nuomone sampratą apie šiuos įmonės lygį, pastabas, gauta asmeninį pasitenkinimą,7. parengti pranešima ir pristatymą.

1. Restoranas „Katpėdėlė pirkia”, Vilniaus g. 220, Šiauliai, Greitojo maitinimo linija veikia pirmadieniais ir penktadieniais nuo 8.00 val. iki 17.00 val., o šeštadieniais – sekmadieniais nuo 10.00 val. iki 16.00 val. Vėliau priimami užsakymai prie staliukų.2. Įmonė įrengta kaimiško stiliaus, visur yra padėti senoviniai daiktai, pvz. seni lygintuvai, moliniai ąsočiai, šiaudai, mediniai suolai ir kt. kad aplinka žmonėms primintų kaimą. Ši įmonė įsikūrusi per du aukštus prekybos centre „IKI”. Penktadieniais ir šeštadieniais nuo 19 val. čia rengiami smagūs vakarai su populiariąja Šiaulių grupe „Naktibaldos”. Lankytojai čia lankosi įvairūs – nuo jaunimo iki šeimų.3. Pirmame aukšte yra patogūs minkštasuoliai. Stalai taip pat įvairūs, nuo apvalios formos iki kvadratinės. Kadangi ši įmonė yra kaimiško stiliaus, dėl to stalai yra paserviruoti paprastai: molinė žvakidė, servetėlė, gėlės (dirbtinės), ir popierinės servetėlės. 4. Pagrindiniai patiekalai:Sriubos: trinta daržovių sriuba, Natūralus sultinys su firminiu „Katpėdėlės” pyragėliu, Šaltibarščiai su bulvėmis, Dienos sriuba, Burokėlių sriuba su miško grybais ir rūkytais šonkauliukais.Šaltieji užkandžiai: Rūkytas liežuvis baravykų padaže, Liežuvis su krienų padažu ir šviežiomis daržovėmis, Silkė patale, Silkė su karštomis bulvėmis, Silkės ir degtinės užkandėlė, Lašišos užkandėlė, Kaimiški lašiniai, rūkyta šoninė, pomidorai, marinuoti agurkai, mėlynieji svogūnai ir naminukė.Lietuviški patiekalai: Didžkukuliai, Apkepti didžkukuliai keptuvėlėje, Bulviniai blynai, Bulvių plokštainis su vištienos kumpeliu, Vėdarai su spirgučiais ir grietine, Šonkauliukai su ” barbekiu” padažu, Balandėliai su bulvių koše, Bulvių plokštainis su rūkytomis kiaulės ausimis, Keptos parūkytos dešrelės su troškintais kopūstais.

Karštieji užkandžiai: Naminiai koldūnai, Krosnyje užkepti blyneliai su vištiena ir grybų padažu, Bulvių košė su spirgučiais ir rūgpieniu, Skrudintos bulvytės su pomidorų padažu, Krosnyje užkepti blyneliai su kumpiu ir sūriu, Lietiniai su varške uogų padaže, Mieliniai blyneliai su rusiškais raudonaisiais ikrais ir grietine, Sibiro koldūnai, Įdaryta bulvė su silke ir žalumynų padažu. Taip pat yra pusryčių menių, ir lietuviškų picų menių. Dar yra vegetariški užkandžiai, užkandžiai prie alaus, desertai, itališkos picos, vištienos, kiaulienos patiekalai, kepsniai ant grotelių ir t.t. Kainos yra panašios lyginant su kitom maitinimo įmonėmis. Vidutinė karšto patiekalo kaina 8 lt. 5. Padavėja primena kaimo mergina, kad dar karta pabrėžti jog čia yra kaimiško stiliaus įmonė. Pati padavėja susitvarkiusi, lengvai prisidažiusi, maloni, visą laiką šypsosi. Iš padavėjos darbo galima suprasti kad ji tik neseniai dirba įmonėje, nes yra truputi išsiblaškiusi. 6. Beje šioje įmonėje taikomos įvairios akcijos, kurių metu klientai gali skaniai ir nebrangiai pavalgyti, atsigerti. Visi pusryčiaujantys iki 11 val. vaišinami kava nemokamai. Taip pat čia yra lojalumo programa, kuri numato:• Užsisakykite už 50 Lt ir daugiau, teiraukitės padavėjos anketos, kurią užpildę, gausite vardinę lojalumo kortelę.• Lojalumo kortelė Jums bus pagaminta per dvi savaites.• Lojalumo kortelė bus išduota tame restorane „Katpėdėlė“, kurį nurodėte savo anketoje.• Šia kortele galėsite naudotis ir kaupti „Katpėdėlės“ litus visuose tinklo restoranuose.• Išleidę 12 Lt gausite vieną „Katpėdėlės“ litą į savo sąskaitą.• Klientas gali panaudoti „Katpėdėlės“ litus, kiekvieną kartą, sukaupęs ne mažiau kaip 20 litų.• Jūsų laukia tik kortelės turėtojui teikiamos privilegijos ir specialūs pasiūlymai.
7. Mano nuomone, padavėja buvo pernelyg pasimetusi, užsakymo laukėm apie 20 min., nors buvom užsisakę gėrimų kuriuos galima buvo įpilti gana greitai. Nors buvo nedaug žmonių, padavėja nespėjo aptarnauti, teko laukti kol prieis ir paduos menių. Visus patiekalus padavėja paduodavo iš kairės pusės, nors kaip visi žino reikia aptarnauti klientą iš dešinės. Sumaišė užsakymus, net nepaklausiusi kas ką užsakė dėjo ant stalo prie to žmogaus kuris jai atrodė jog užsakė. Užsisakius sulčių, dvi stiklines atnešė su šiaudeliais, o vieną be, kalbant apie arbatą – ji buvo labai silpna, atrodė lyg vanduo. Nors padavėja patvirtino, kad užsakomos picos aštrios, ji neperspėjo, kad jų negalės valgyti net aštrius patiekalus mėgstantis žmogus, t.y. buvo per daug aštru. Pinigai buvo išleisti veltui, negalėjome valgyti to, ką užsisakėm. Dar galėčiau pridurti, kad buvo gyvos muzikos vakaras. Pirmame aukšte taip garsiai grojo muzika, kad antrame aukšte vos buvo galima susišnekėti.