Ataskaita apie “AVON” rinkodaros veiksnius

Turinys
TURINYS 2
TRUMPAI APIE AVON 3
PREKIŲ ASORTIMENTAS 4
PREKIŲ KOKYBĖ 4
APTARNAVIMAS IR PREKĖS PRISTATYMAS 5
PREKIŲ KAINOS 5
RĖMIMAS 6
STRATEGIJA 7

Trumpai apie AVON
Nuo knygų iki kosmetikos
1886 metai buvo nepaprastai sėkmingi knygų pardavėjui iš Kalifornijos Deividui Makonelui (David H.McConnell), kartu su knygomis ėmusiam prekiauti kvepalais. D.Makonelas turėjo prekybininko patirties, todėl suprato, kad turi gaminti aukštesnės kokybės, negu kitų gamintojų, kosmetikos priemones ir parduoti jas vartotojui be tarpininkų, t.y., tiesiog iš laboratorijos. Neilgai trukus jis įkūrė parfumerijos kompaniją, vėliau pavadintą AVON.
Sėkmingas sumanymas
Makonelo sprendimas įkurti kosmetikos kompaniją pasiteisino.Pirmoji Avon Konsultantė buvo ponia Florencė Olbi (Florence Albee). Jii įgyvendino D.Makonelo sumanymą be tarpininkų, tiesiai iš laboratorijos, pristatyti Klientėms naujos kompanijos produkciją ir savo pavyzdžiu parodė moterims, kad jos gali būti laisvos ir turėti savo verslą. Šiandien AVON yra didžiausia kosmetikos kompanija pasaulyje, savo gaminiais prekiaujanti tiesioginio pardavimo būdu.
Katalogas – prekių vitrina
AVON gaminių nerasite parduotuvėse. Jais prekiauja AVON Konsultantės, kurių pagrindinis darbo įrankis – katalogas. Pirmasis katalogas pasirodė 1896. Šiuo metu kiekvienais metais yra išleidžiama 750 milijonų katalogų keliasdešimčia kalbų. Lietuvoje kas 4 savaites AVON Klientai turi galimybę susipažinti su nauju katalogu.
Moterų kompanija mooterims.
Mūsų gaminiais daugiau nei 150 šalių prekiauja 3,9 mln. Konsultančių. Daugiausia tai – moterys. Dar 1896 m., 34 metai iki moterims gaunant teisę balsuoti, AVON suteikė joms galimybę būti finansiškai nepriklausomoms ir realizuoti save. Ši tradicija tęsiasi ir dabar, todėl su pasididžiavimu sakome esantys kompanija mo

oterims.

Prekių asortimentas

Prekių kokybė
Jau daugiau nei 100 metų, nuo pirmos kompanijos veiklos dienos, mūsų klientai gali naudotis šimtaprocentine grąžinimo garantija. Jei AVON gaminys pasirodo esąs nekokybiškas, Klientas per 3 mėnesius nuo įsigijimo dienos gali grąžinti jį savo Konsultantei, o ši pakeis jį kitu arba grąžins pinigus. Tai, kad suteikiame tokią garantiją, geriausiai liudija, kiek daug dėmesio skiriame savo gaminių kokybei ir kad jais pasitikime.
AVON kosmetika kuriama moderniausiose kosmetikos laboratorijose JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Jai gaminti pasitelkiamos pažangiausios technologijos, daugelis formulių užpatentuojama. Šia kosmetika prekiaujama visame pasaulyje, todėl labai svarbu, kad ji atitiktų pačius griežčiausius skirtingų valstybių kokybės reikalavimus.
1997 m. AVON buvo viena iš pirmųjų didžiųjų kosmetikos kompanijų, nutraukusių bandymus su gyvūnais. Be to, AVON produktų didžioji dauguma popierinių pakuočių yra pagamintos iš 166 tūkst. tonų antrą kartą perdirbto popieriaus.

Aptarnavimas ir prekės pristatymas
AVON kompanija yra didžiausia kosmetikos kompanija pasaulyje, savo gaminiais prekiaujanti tiesioginio pardavimo būdu.

AVON gaminių nerasite parduotuvėje, jais prekiauja AVON Grožio Konsultantės. Mūsų kompanija siūlo patogiausią būdą įsigyti kosmetikos gaminių. AVON Konsultantė Jums papasakos apie kiekvieno katalogo naujausius mūsų gaminius ir pasiūlas, taip pat padės identifikuoti Jūsų poreikius ir atsižvelgdamos į juos rekomenduos tinkamus produktus, be to, užsakytas AVON prekes pristatys Jums tiesiai į namus. Skirtingai nuo tradiciniu būdu prekiaujančių kompanijų, mes suteikiame Klientams 100% garantiją sa

avo prekėms. Nepatikusią prekę Klientai gali grąžinti juos aptarnavusiai Konsultantei.

Prekių kainos
AVON kompanija stengiasi savo kosmetika pateikti pačia pigiausia rinkos kaina. Lyginant su konkurentais AVON kompanijos kainos dažniausiai būna pigesnės. AVON kompanijos konsultantai dažniausia katalogus su naujais produktais pristato į namus. Nuolat vyksta akcijos, kurių metu galima įsigyti prekių už ypač maža kaina. Pavyzdžiui, šiuo metu vyksta žiemos išpardavimas, kuris siūlo populiariausius AVON produktus už per pus mažesne kainą, geriausios sezono kainos siūlomos kvapiesiems bei tualetiniams vandenims; losjonui po skutimosi; vyriškam bei moteriškam purškiamiems dezodorantams. Jau pateikiami gundantys Valentino dienos pasiūlymai ir t.t.

Rėmimas
AVON prieš krūties vėžį
Daugelį metų krūties vėžys išlieka dažniausia moterų onkologine liga.
Pasaulinė AVON kampanija prieš krūties vėžį buvo pradėta 1992 metais. Nuo to laiko AVON yra surinkusi ir paskyrusi moterų švietimui bei diagnostikai 250 mln. dolerių. AVON veikla remiasi faktu, kad anksti diagnozuotas krūties vėžys yra išgydomas, todėl kompanija investuoja į profilaktiką, labai daug dėmesio skiria moterų savityrai. Lietuvoje AVON kampanija prieš krūties vėžį pradėta 2002 m. kovo 8 d. Lėšas kovai prieš krūties vėžį AVON skiria iš parduotų specialių gaminių:

Apyrankė 4155 8 5.00 Lt

Raktų ir mobilaus telefono pakabutis 1156 9 10.00 Lt

Sagė. Sidabro spalvos. 0208 9 10.00 Lt
Sagė. Aukso spalvos. 0209 7 10.00 Lt

Meškutė 1295 5 11.00 Lt

Strategija
AVON kompanijos vizija: “Būti kompanija, geriausiai suprantančia viso pasaulio moteris ir galinčia joms suteikti geriausią aptarnavimą, kokybiškiausius gaminius ir saviraiškos galimybę –

visame pasaulyje”.
Misija: ,,AVON bus pasaulinis lyderis suteikiant maloniausio ir patogiausio tiesioginio pirkimo galimybes.”
Vertybės:
Pasitikėjimas
Pagarba
Tikėjimas
Žmogiškumas
Principingumas

Leave a Comment