Ką daryti, jei draugas tvirtina, kad jam “reikia laiko”?

Išgirdusi, kad draugui dar reikia laiko apsispręsti, moteris dažniausiai ima analizuoti savo ir jo jausmus, bando aiškinus, ką ji padarė ne taip, ir – blogiausia – kaltina save. Ji pamiršta, kad kiekvienas žmogus, taigi ir jos draugas, turi artumo ir nepriklausomybės poreikį. Todėl, išgirdęs siūlymą pasikalbėti apie jo jausmus, nujaučia, kad bus bandoma įtvirtinti didesnį artumą, ir ima trauktis. Jam, kaip ir bet kam, nepatinka kaltinimai. Todėl smerkiamieji klausimai: „Kas tau atsitiko? Kodėl mane skaudini?” – irgi nepadės. Ramiai apsvarsčiusi padėtį moteris ir paati tai suprastų, nes kiekviena gerai žino, jog susitarti galima tik dėl veiksmų, bet ne dėl jausmų.

Išgirdusi, jog draugui/meilužiui/atsitiktiniam pakeleiviui reikia laiko, ji turėtų prisiminti posakį, prilyginantį laiką pinigams, ir tapti itin dalykiška. Šiuo atveju pinigų, kaip ir laiko, vyras nori kuo daugiau, bet sugeba suprasti, kiek ir kam jų gali pakakti.

Todėl moteriai, besiaiškinančiai, kodėl jai nebeskiriama laiko, pirmiausia reikėtų sužinoti, apie kokį laiko kiekį vyras kalba: apie tris valandas, tris mėnesius ar trejus metus. Po to tiktų pasiaiškinti, ką jii turės/galės veikti tuo metu -kantriai ir ištikimai laukti draugo sprendimo ar patirti tiek meilės nuotykių, kad apie juos ir anūkės su pavydu šnabždėtųsi. Toks klausimas yra ir psichologinė pagalba vyrui, nes padeda jam geriau suvokti savo siekius, o kartais sk

kaudaus, bet visgi aiškumo atskleidimas moteriai, nes skirtumą tarp noro ramiai padirbėti vieną kitą savaitę ir dar kelerius metus pasidžiaugti nevaržoma laisve įžvelgs ir naiviausiai įsimylėjusi.

18 thoughts on “Ką daryti, jei draugas tvirtina, kad jam “reikia laiko”?”

 1. Kartais laiko reikia tam, kad suvoktum koks brangus tau tas zmogutis.Juk neveltui sakoma:tik kai prarandi, tada supranti, ka tas zmogus tau reiskia!

  Reply
 2. Gali būti ir taip ir taip. Reikėtų nevengti ji paklausti: o ką tau reiškia – “reikia laiko”? Į atvirą klausimą tikėtina gauti atvirą atsakymą, o jei negausi, geriau atsitraukti pačiai, ir po kurio laiko paaiškės.

  Reply
 3. Man irgi nesenei taip buvo. Viskas buvo nuostabu, jis sakė kad mane myli, draugavm virš metų ir še tai tau vieną dieną kai paklausiau ar jis mane myli, jis tiesiog atsakė: ‘nežinau..’ kalbėjom, klausiau ką ne taip padariau, kas atsitiko ir pnš. O jis pasakė kad nori pabūti vienas ir kad jam reikia laiko.. savaitę laiko nesimatėm, norėjau kad jis pabūtų be manęs ir tada tikrai suprastų ką man jaučia.. maniau kad reikia mum pabūt atskirai, kad viskas išsispręstų. Buvom susitikę, jis mane pabučiavo, o kai grįžau namo parašė kad nesusilaikė manęs nepabučiavęs. Kitą dieną kai vėl susitikom, jis vėl mane pabučiavo ir pasakė kad kažkaip jį vis dar traukia prie manęs. Nežinau ką galvot, nes kai paklausiu ką jis man jaučia jis atsako jog nežino, o kai susitinkam jis mane bučiuoja ir sako jog jį traukia prie manęs. Jis man sakė kad mane myli, bet ne taip kaip norėčiau aš, sakė jog nenori manęs skaudint ir norėtų būt draugais, sako jog mano kad po kiek laiko mes vistiek būsim kartu.. manau jog tai tik tuščios kalbos jog tik išsiskyrę būtume draugais, nes jis sakė jog norėtų tokiais lit o aš ne, nes man būtų per daug skaudu matyt tą žmogų kurį visa širdimi myliu.
  Po savaitės išvažiuoju į kaimą dviem savaitėm, sakėm pabūsim atsikirai ir jis nuspręs kas bus su mumis toliau.. kažkodėl nujaučiu jog nieko ero nebus..

  Reply
 4. ka reiskia “jis nuspres kas bus su mumis toliau” ? Gal geriau tu pati uzduok sau klausima: “ar reikia man neapsisprendusio zmogaus salia?”.

  Reply
 5. Maniškis ir pasiprašė duoti jam savaitę pabūti vienam argumentuodamas tuo, kad pavargo stengtis dėl santykių (nejau jis mano, kad tai išspręs bėdas ir po keletos dienų nesimatymo bus geriau?). Mes jau penki metai kartu, galbūt kiek užsimiršom rutinoje, jis paskendo darbe, man kuo toliau tuo labiau trūksta jo dėmesio, meilės, tą aiškiai pasakau, užkniso matyt. Bet nesuprantu to noro pabėgti bent trumpam, tuo labiau, kad kartu gyvenam, kažkaip nebrandžiai skamba tas “noriu pabūti vienas”, pasakytų tiesiai, man būtų lengviau, aiškiau, o dabar suka uodegą. Jaučiuos it koks daiktas, kuris įsipyko ir norisi jį nutėkšti kuriam laikui rūsin. Nejau per visą šį laiką dar nesuvokė, kad norint gražių santykių reikia nuolat stengtis? Vis tik, pasielgiau gal ir nelabai protingai, bet paskelbiau ultimatumą – jei išeinu, tai visam, žinau, kad esu principinga ir kartais jie ima viršų, matyt, žino ir jis, todėl ir toliau miegam vienoj lovoj. Stengiuos jam grįžus nelįsti į akis, bet tai sunku, nes esu iš tų, kurioms reikia konkretumo ir aiškumo (dėkui die, šiuo atveju, dirba nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, tad ir bendravimui laiko lieka nekas). Kitaip nei valgyti, nei miegoti negaliu. Žiūrėsim kuo čia viskas baigsis.

  Reply
 6. Paskaytikyt knyga “vyrai is marso moteris ie veneros” labai pamokanti knyga
  As skaiciau yra daug atsakymu imrupimus klausymus 🙂

  Reply
 7. Tai tik laiko svaistymas,nes prasymas duoti laiko rodo dvejones ir tik reikia tvirtumo ir daug daug pastangu santykiams islaikyti per krizes,o jei tik begama ir parodo kiek ir kaip zmogus yra brangus tam zmogui…

  Reply
 8. Mano draugas po 3 metu irgi pasake kad jam reikia laiko,kad turi susivokti savyje. Po keletos dienu isaiskejo kad atsirado kita- vyresne uz ji 7 metais,turi vaika ir yra jo bendradarbe.

  Reply

Leave a Comment