Psichologo komentaras: noriu skirtis, bet bijau reakcijos

Sveiki, mano situacija tokia: aš nesu žmogus, kuris vaikinui skirtų daug dėmesio, kuris būtų meilus ir šiltas. Dažniausiai į viską reaguoju šaltai, nejaučiu pavydo, o šiuo metu draugauju su labai jautrios sielos vaikinu. Kaip teko pastebėti, jis toks mielas ir šiltas, bei labai emocingas, kartais atrodo, jog aš esu vaikinas, o jis panelė. Kas blogiausia, jis man sako, kad myli, o aš tuo pačiu atsakyti negaliu. Jis man viską atleidžia, nors vietoj jo aš jau seniai būčiau palikus mane. Aš nemanau, kad jaučiu jam ką nors. Bijau, kad ir nebepajausiu, bet man baisu, labai baisu pasakyti jam ne, nes jis labai labai jautrus, bijau pasekmių. Ką daryti? Būti, kol jis mane mes? Daryti, ką nors, kad santykiai pagerėtų?

Sveika,

Jei teisingai Tave suprantu, norėtum rasti būdą, kaip mesti savo vaikiną švelniai ir jo neįskaudinant. Deja, kažin ar toks būdas iš tiesų egzistuoja. Išsiskyrimas, ko gero, neišvengiamai yra nemalonus ir skaudinantis, todėl kažin ar tai galima padaryti taip, jog visiems būtų smagu ir gera. Išsiskyrimai tokie jau yra – nemalonūs. Nutraukiant santykius sunku tikėtis, kad metamas žmogus nenusimins, todėl ne tik būti pamestam, bet ir pačiam mesi kitą yra ne taip jau lengva.

Rašai, kad Tavo draugas labai jautrus, todėl palikdama jį bijai pasekmių. Nežinau, kokias konkrečiai pasekmes turi galvoje. Vis tik bet kuriuo atveju negali būti atsakinga už savo draugo elgesį. Kad ir kaip jis nuspręstų reaguoti, tai bus jo reakcija ir jo pasirinkimas.

Vis tik Tu gali pasirinkti, kaip elgtis Tau pačiai. Ar elgtis su kitu žmogumi taip, kad jo vietoje to niekada neleistum, ar tęsti santykius su žmogumi, kurio nemyli, ar suteikti jam vilties, jog viskas dar gali pasikeisti…

Asmeniškai manau, kad laukimas, kol šis vaikinas pats Tave mes gali būti ne pati geriausia išeitis. Iš laiško susidaro įspūdis, kad jis to daryti neketina, o bandyti priversti jį tam ryžtis bjauriai su juo elgiantis savo ruožtu gali atvesti į ne ką mažiau skaudžius kraštutinumus.

Nuoširdumas, švelnus atvirumas ir aiškus savo sprendimo išsakymas šiuo atveju ko gero Tau gali padėti labiau. O bet to – juk, rašai, kad pati esi ganėtinai šalta ir rami, todėl visai gali būti, kad Tavo draugas tik iš Tavo požiūrio taško atrodo labai jautrus. Galbūt jis ne ką jautresnis nei dauguma žmonių, o juk didžioji dalis žmonių į išsiskyrimą reaguoja skaudžiai.

Sėkmės ieškant sprendimo,

Eglė

Visi čia publikuojami atsakymai yra tik informacinio ir šviečiamojo pobūdžio ir neatstoja psichologinio įvertinimo ar konsultavimo.

Comments are closed.