Psichologo komentaras: „Kaip kuo neskausmingiau išsiskirti?“

Esu žmogus, gyvenantis dėl kitų. Nesu laiminga su dabartiniu draugu, tačiau nesugebu jo palikti. Sūnus prie jo prisirišęs, o draugo pasakymai, kad „be manęs jam ne gyvenimas“, stabdo nuo skyrybų.

Nesijauciu su juo laiminga, jis reikalauja iš manęs labai daug dėmesio, yra atidus,tačiau alkoholikas. Kol jis negeria, atrodo, ir galėčiau gyventi su juo, tačiau kai pradeda gerti, viskas ima slysti man iš rankų ir suprantu, kad tai kainuoja man per daug nervų.

Nesugebu susitaikyti su jo gėrimu, kad ir kaip stengčiaus. Kaip kuo neskausmingiau išsiskirti? Noriu, kad jis nepultų į netramdomą gėrimą. Žinau, kaip jo tėvams yra skaudu dėl to. Žinau paprasta dalyka, kad išeidama įskaudinsiu ne tik ji, bet ir jo šeimą, bet nenoriu aukoti savo gyvenimo dėl jo.

Atsako psichoterapeutė Birutė Didžiokaitė

Svajojate apie neskausmingas skyrybas… Deja, negalėčiau jūsų nudžiuginti, kad jūsų atveju tai įmanoma. Greičiausiai jos nebus lengvos, nes tiek jūs, tiek vyras ir vaikas esate prisirišę vienas prie kito. Turbūt nebus lengva atrišti tuos saitus ir užglostyti skyrybų pasekmes. Tai nereiškia , kad jums to nevertėtų daryti. Kartais gyvenime tenka rinktis iš dviejų blogybių mažesnę, ir tai yra geras pasirinkimas. Tačiau tik jūs galite įvertinti, kas jums ir vaikui yra geriau. Sėkmės.

Comments are closed.