Ar atvirumas padeda užmegzti santykius?

Atsivėrimo schema tikrai paprasta: malonūs paplepėjimai -faktų pranešimas – apsikeitimas nuomonėmis – jausmų atskleidimas. Tačiau ir ši paprasta schema leidžia gana tiksliai prognozuoti romantiškų santykių ateitį. JAV psichologas Walteris Reimanas ištyrė penkiasdešimties porų, susipažinusių padedant pažinčių agentūrai, bendravimą. Dvylika porų po pirmųjų dviejų pasimatymų vėliau nebesusitiko.

Po keturių pasimatymų aštuonios poros aiškinosi faktus. Nė viena iš jų nepratęsė bendravimo. Dvidešimt porų keitėsi nuomonėmis. Trys iš jų bendravo ir po metų. Dešimt porų dalijosi jausmais, pasakojo apie ankstesnius išgyvenimus, prisipažino, ką jautė bendraudami. Pusė jųų susituokė.

Suprantama, ne su kiekvienu norisi nuolat bendrauti, o tuo labiau kurti bendrą ateitį. Tačiau jei susitinkama keletą kartų, veikiausiai tuose pasimatymuose buvo kažko patrauklaus, veikiausiai su jais buvo susietos viltys, kurioms išsipildyti, be kitko, sutrukdė ir nemokėjimas atsiskleisti.

7 thoughts on “Ar atvirumas padeda užmegzti santykius?”

 1. Būdamas atviras turi daugiau šansų sutikti tau tinkantį žmogų. Neatviras žmogus atrodo nenuoširdus, bijantis savęs ir kitų, nežinantis ko pats nori (bent jau toks atrodo pažinčių svetainėje).

  Reply
 2. Cia negali kilti net klausimo,aisku,kad atviras ir nuosirdus bendravimas -tiesus kelias i apipusi pasitikejima ir sirdi.Priklausomai nuo to ,kokiu tikslu siekiama,priklauso ir atvirumo lygis.Jei norima tik pasizaisti[kad ir sicia],tai didelis atvirumas tam nepades,bet jei nori issiaiskinti apie tave dominanti zmogu,reikia, jog jis kuo daugiau atsivertu.Nes tik teisinga informacija gali padeti geriau pazinti ir suprasti zmogu,o melas,trinimas,gali tik suteikti trumpalaiki demesi…jei meluoji kitiems,tai apgaudineji nejuos,bet pats save.

  Reply
 3. Ieskant rimtu santykiu manau visalaika reikia buti atviram,atvirumu ir pasitikejimu santykiai ir remiami bei istikimybe 🙂

  Reply
 4. Visiškai pritariu Žydrūnui… Atvirumas – lengviausias būdas sukelti pasitikėjimą. Buvau susipažinusi su žmogumi, kuris iškart pasakė – “apie asmeninius dalykus ir apie praeitį prašyčiau neklausinėti…” Bendravome netrumpai, bet ilgainiui tai ėmė slėgti. Manau taip – jei domina žmogus, tai domina ir jo gyvenimas bei praeitis. O jei žmogus bijo kažką pasakot, vadinasi, turi ką slėpti, gal netgi gerokai yra “prisidirbęs”… Kaip vėliau sužinojau, taip buvo ir su mano minėtuoju buvusiu draugu.

  Reply

Leave a Comment