Suderinamumo testai – kas tai?

PAŽINTYS IR SUDERINAMUMAS

Šiandien vis daugiau žmonių atranda internetinių pažinčių galimybes. Tai puikus būdas įgyti naujų draugų, o gal net atrasti savo gyvenimo meilę. Mūsų svetainėje DarniPora.lt taip pat galima susipažinti. Todėl siūlome atlikti suderinamumo testą. Kas tai per testas ir kam jis reikalingas?

Testų gali būti įvairių, varijuoja jų sudėtingumas ir tiriamos skalės. Testo koncepcija parenkama atsižvelgiant į testą atliekančiųjų poreikius. Mūsų svetainė orientuota į rimtas pažintis, norime, kad čia būtų galima susirasti antrąją pusę ir galbūt net praleisti su ja visą likusį gyvenimą. Todėl savo svetainės nariams siūlome dar vieną atrankos būdą – psichologinį suderinamumą, kuris nustatomas tarp konkrečių asmenų procentaliai.

Gal kažkam meilės paieškos ir testai atrodys nerealu, saldu, netikra, kvaila, gal kažkas jau paskandinęs viltį ir tikėjimą meile, gal nusvilęs po skausmingų santykių… Bet geriau gailėtis, kad pabandei…

Užsienyje tokie suderinamumo testai yra labai populiarūs. Svetainių lankytojams atrenkami asmenys, su kuriais bendravimas bus sklandesnis, kurie atitiks jų išankstinius poreikius. Tokia selekcija palengvina partnerių paiešką.

Apie šių testų patikimumą sunku kalbėti, nes tai priklauso nuo daugelio kriterijų. Visų pirmą, į testo klausimus atsakinėjančiojo sąžiningumo, savijautos ir interesų.

SUDERINAMUMO TESTŲ KILMĖ

Suderinamumo testų ir piršlybų šaknys dar Senovės Romoje. Senovės romėnai šventė vaisingumo šventę vasario mėnesio viduryje, tada vyko senųjų Luperkalijų loterija, vyrai „gaudavo“ partneres. Vėliau, popiežius Gelasius paskelbė vasario 14 d. kaip Šventojo Valentino dieną. Santuokos atsirado kaip garantas ekonominiam saugumui. Kai kas dar prisimena laikus, kai buvo populiaru (kai kur ir dabar tai vyksta) rinkti savo vaikams tinkamas žmonas ir vyrus. Suderinamumo kriterijai visais laikais buvo skirtingi – kasta, klasė, turtai, kultūra, religija, išvaizda, būdo bruožai, amžius…

Net šiuolaikinėje Vakarų kultūroje, kur mes linkę pabrėžti meilę ir emocinį saugumą, vis dar veikia tokie kintamieji, kaip pajamos, išsilavinimo lygis, geografinė ir demografinė padėtis.

Nario anketa pažinčių svetainėje – tai tam tikras individo atitikmuo, kuris įkūnija “asmeninį pasirinkimą”. Taigi, tokiu būdu, šiandien kompiuterizuotai vyksta piršlybos.

SUDERINAMUMO TESTŲ PILDYMAS

Nuo suderinamumo testo pildymo gali priklausyti ir gautas profilis, ir atrinkti suderinami nariai. Atsakymas į klausimą gali skambėti labai paprastai – “taip” arba “ne” , bet iš tikrųjų apsisprendimas būna sudėtingesnis. Kaip minėjau, atsakymai ir testo rezultatai priklauso nuo daugelio individualių faktorių. Jūs turėtumėte ir sau atsakyti į kelis klausimus:

Ar Jūs ieškote ilgalaikių santykių, ar vienos nakties nuotykių?

Jei naudojate suderinamumo testus norėdami rasti vienos nakties nuotykius, tuomet atsakymai gali turėti mažesnį svorį. Suderinamumo testai yra rekomenduojami ir aktualesni tiems, kas ieško romantinių santykių su ilgalaikia perspektyva.

Kokių turite lūkesčių, susijusių su suderinamumo testu?

Paprasčiau tariant, nėra tokio dalyko kaip “idealus partneris.” Idealizavimas, kad suderinamumo testas duos visus atsakymus ir parinks partnerį, – mitas.

Suderinamumo testai yra tiesiog priemonė, padėsianti Jums įgyti daugiau įžvalgų temperamento, asmenybės, požiūrių ir elgesio perspektyvomis. Suderinamumas neturėtų būti vienintelis pagrindas santykių sprendimui priimti. Jis nepadarys viso darbo už jus, bet gali padėti Jums geriau pažinti save bei kitą žmogų.

Ar turite pakankamai laiko ir pastangų skirti suderinamumo testo pildymui?

Suderinamumo testai ir poros paieškos tikrai reikalauja laiko, energijos, dažnai pinigų. Bet tada Jūs turėtumėte išsidėlioti prioritetus – kiek Jums svarbios paieškos ir jų efektyvumas. Tai gali būti protinga investicija, jei skirsite tam laiko, atsakinėsite į klausimus skrupulingai ir dėsite realių pastangų.

Ar esate protiškai ir emociškai stiprus?

Suderinamumo testai – visų pirmą asmenybės testai. Tai reiškia, kad jie yra tarsi psichologiniai veidrodėliai. Gali pasakyti daug apie tai, kas jūs esate, kaip jūs linkę elgtis ir kas traukia bei motyvuoja jus. Tai kaip klinikinis įvertinimas, kurio ne visos detalės gali Jums patikti. Kartais bėgame nuo savęs ir bijome net sau pačiam prisipažinti, kokie esame. O kur dar svetimiems žmonėms?

Kai kurie nėra pasirengę pamatyti save ir savo poreikius bei norus dienos šviesoje. Tai yra nauja patirtis ir svarbu tuo susigyventi. Dažnai skambina ir rašo nariai, kurie nori papildyti testą ar pakeisti vieną ar kitą sakinį, parašytą apie jų asmenybę. Nereikia bijoti to, kas parašyta ir nereikia visko priimti tiesiogiai. Žmogus žiūrės į visumą.

Ar turite kantrybės laukti rezultatų?

Su lūkesčiais susijusi ir kantrybė. Suderinamumo testo užpildymas dar nežada Jums rezultatų. Tai atriša Jums rankas veikti, suteikia erdvę paieškoms. Žmonės yra linkę prilyginti suderinamumą „chemijai“. Suderinamumas yra daugiau nei aistra. Tikroji aistra gimsta ilgalaikėje perspektyvoje ir neišblėsta po kelių pasimatymų.

SUDERINAMUMO REIKŠMĖ

Suderinamumo paieškos gali būti veiksminga priemonė padedanti Jums sužinoti daugiau apie save ir savo romantines perspektyvas. Tačiau Suderinamumo testai niekada neturi būti naudojami atskirai nuo Jūsų proto ir intuicijos.

Be to, kad dauguma Suderinamumo testų atima daug laiko, dažnai klausimai atrodo nelogiški ir piktina pildančiuosius, dažnai skundžiamasi, kad atrinkti nariai ne visada Jums fiziškai patrauklūs. Bet tai ir vadinama Jūsų intuicijos įsikišimu ir chemijos įsimaišymu.

Psichologinis suderinamumas – apima emocinį ir intelektualinį lygmenis. Tai santykių pagrindas. Aistra kinta santykių metu, O draugystė, intymumas ir įsipareigojimas linkę augti. Deja, Vakarų kultūroje vis dar populiaru ieškoti santykiuose aistros ir fizinių aspektų.

Mes Jums suteikiame tiesiog daugiau perspektyvų ir nuoširdžiai tikimės, kad sugebėsite tuo pasinaudoti. Sprendimus apie meilę ir santykius, apie trauką ir aistrą, apie chemiją ir individualų suderinamumą turite priimti patys. Pasak James Houran, – „testas turi tarnauti Jums“, o ne Jūs testui.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio literatūra.

Sėkmės meilės paieškose, nuoširdžiai Kristina Leščinskaitė