Vis dar vienas

Vis dar tęsiu temą apie vienatvę. Vis galvoju, kokie yra stebuklingi vaistai nuo vienatvės?

Laikas ir laukimas neguodžia. Kad ir kiek būtum užimtas, vis tiek laisvalaikis ir darbas, draugai ir artimieji neatstos ir nepakeis artimo žmogaus.

Gerai, kai turi draugą ar draugę, kuri/kuris taip pat neturi antros pusės. Tada galima prisigalvoti daugiau užsiėmimų ir vienas kita palaikyti. O kai tokio žmogaus šalia nėra? Kai visi pažįstami porom, porom, porom?…

Lytinį potraukį gali numalšinti, bet tie laikini problemos sprendimai dažnai tik trumpam prigesina laužą.

Viena iš alternatyvų, susirasti bendraminčių. Tai padaryti galima kad ir mūsų puslapyje www.darnipora.lt. Net jei nesurandi savo gyvenimo draugo taip greitai, gali ten gauti paramos, surasti su kuo pasikalbėti, nueitį į DarniPora.lt organizuojamą renginį, nueiti į pasimatymą ar surasti kompaniją tiesiog laisvalaikio praleidimui.

Internetinis bendravimas neturėtų pakeisti gyvo bendravimo, bet gali tapti puikia alternatyva, kai gyvo bendravimo yra mažiau. O taip pat tai puikus būdas susirasti gyvo bendravimo ištroškusių bendraminčių.

Bet šį kartą kalbėsime ne apie internetines pažintis ir jų privalumus, o apie susitikimus su potencialiais partneriais. Dažnai tuo metu prarandamas blaivus protas, trūksta žodžių, viskas krenta iš rankų, pasakomos ne tos frazės, kurios turėjo nuskambėti, kažkas padaroma neteisingai, kažko neišdrįstama padaryti.

Tai dažna vienišų žmonių problema, nes ilgainiui būnant vienišam pradeda trūkti pasitikėjimo, jautiesi mažiau patrauklus, imi ieškoti problemų savyje, nieko nebesitiki. Dažni nusivylimai sustiprina šias reakcijas. O pasitikėjimo stokojantis žmogus mažiau vilioja. Jei netiki, kad gali sužavėti kitą, tai kaip tuo patikės tas kitas žmogus. Vienas mano pažįstamas yra pasakęs – „Galvok apie save gerai, nes blogai apie tave pagalvos kiti“. Tai nereiškia, kad reikia užriesti nosį, bet pajuskime savo vertę.

Praktiniai patarimai

Pateiksiu kelis praktinius patarimus. Jie gali varijuoti priklausomai nuo mūsų asmenybės ir susiklosčiusios situacijos. Taip pat – taisyklė nebūtų taisyklė, jei ji neturėtų išimčių. Bet kažkokie atraminiai dalykai gali padėti jums startuoti einant į pasimatymą ar tiesiog žingsniuojant per gyvenimą.

Įspūdis. Mūsų atmintyje įstringa žmonės, kurie turi šarmo, išsiskiria iš minios. Tai vadinama unikalumu. Jūsų hobiai, gebėjimai, darbas, jūsų aprangos stilius, makiažas, manikiūras, juokas, jūsų idėjos. Nereikia perlenki lazdos, bet per didelis uždarumos ir snobiškumas tikrai nesuartina žmonių.

Net jei susigalvosite kažkokią šablonišką frazę, ji gali tapti žavinga. Tik reikia neatsisakyti savasties. Galite pergalvoti, kas patikdavo jūsų buvusiems partneriams, kas žavi aplinkinius ir puoselėti šias savo vertybes.

Taip pat neužmirškite, kad vertinamas labiausiai pirmas įspūdis. Tai, ką kalbėsite, ar tuo, kas esate, jūs nepakeisite, ir tikriausiai neverta to daryti, bet galite išsimaudyti, pasikvėpinti, pasipuošti, susišukuoti, susitvarkyti nagus ir nusišypsoti.

Akių kontaktas. Akių bėgiojimas, šokinėjimas nuo vienos temos prie kitos, galvos nuleidimas, pastovus muistymasis, žvilgčiojimas į laikrodį yra labai nepageidautini. Kad ir kaip „stresuotumėte“, stenkitės šių elgesio elementų vengti, nes galite nubaidyti pašnekovą.

Mandagumas. Tai individualus dalykas. Dažnai susijęs su mūsų įpročiais ir auklėjimu. Bet iš patirties sakau, o dauguma manau pritars, kad gražūs gestai, elementarios mandagumo frazės niekada žalos nepadarys, o pliusą uždėti gali. Vėlavimas, vienas iš etiketo niuansų. Moterys labai nemėgsta laukti. Vyrai taip pat, bet yra priimta, kad silpnoji lytis gali pavėluoti kelias minutes. Vėlavimas iki dešimt minučių neturėtų būti labai baudžiamas… Bet punktualumas parodo kiek svarbus prioritetas yra konkretus susitikimas. Juk į darbo pokalbį stengiatės ateiti anksčiau?

Panašumai. Sako, kad pliusas minusą traukia, bet kokie ginčiai ir kardinalūs požiūrių nesutapimai trukdo bendram produktui – santykiams kurti. Jei vienam patinka neįpareigojantys santykiai, o kas nori šeimos, tada ypač. Aišku, aš paryškinu spalvas. Bet bendros aktualijos atradimas padeda vystytis pokalbiui.

Humoras. Moteris, kaip taisyklė, tiesiog žavi sąmojingi vyrai, kurie moka pralinksminti, pajuokauti vietoje ir laiku. Humoras labai suartina ir padeda manevruoti nemaloniose situacijose. Vyrams taip pat patinka moterys, kurios supranta jų juokus, kartais net pačios nebijo papokštauti. Tik svarbu neužgožti partnerio ir kad pokalbis nevirstų juokų ir sąmojų virtine.

Komplimentai. Senas geras būdas užsitarnauti malonę. Tai tinka tiek vyrams, tiek moterims. Kam nemalonu išgirsti gerą žodį apie tave. Auksinė taisyklė – natūralumas. Viskas, kas pasakyta, neturi būti dirbtina, geriausiai, kai komplimentai plaukia iš širdies, kai tikrai taip galvojate. Dar geriau, kai puikia valdote kalbos dovaną ir mokate gražiai pateikti gražius dalykus.

Pinigai. Sakykite, ką norite, bet materialinė padėtis mus domina ir atkreipiame dėmesį į prabangią mašiną, pigų laikrodį, nutrintus batus ar odinį firminį diržą. Moterys tikrai ne visos yra piranijos ir “barakūdos”, dažnai jos galvoja apie tolimesnę gerovę. Ar vyras pakankamai gabus, kad galėtų išlaikyti šeimą? Ar neužgrius ant jos pečių? Vyrai taip pat ieško gyvenimo partnerės, o ne išlaikytinės (dažniausiai).

Kartais žmonės per daug akcentuoja savo pajamas, tada vertiname juos kaip pagyrūnus. Kartais atvirkščiai – slepia, tas irgi neramina. Arba reiškia nepasitenkinimą, kad per daug domimasi jų pinigais, nors patys pastoviai apie juos kalba. Atvirumas padeda. Šiaip užsienyje nepriimtina kalbėti apie religiją, pinigus ir politines pažiūras. Gal ir teisingas požiūris.

Žalingi pomėgiai. Žalingų pomėgių turėjimas retai laikomas pliusu – išimtis bendri žalingi pomėgiai, kurie suartina. Neprisigerkite, nerūkykite kas penkias minutes, nesiūlykite narkotikų. Vyrai dažnai sako, kad nieko nėra baisiau už girtą moterį. Moteris, kuri į vyrą žiūri rimčiau, irgi atkreips dėmesį į jo sveikatą ir pomėgius. Partnerius renkamės pagal tai, ar jų pomėgiai ir veikla suderinami su mūsų.

Kūno kontaktas. Tikriausiai esate daug skaitę apie judesių atkartojimą, valingus ir ne prisilietimus, sukryžiuotas rankas, atsuktus kūnus vienas į kitą, erdvės didinimą ir mažinimą. Čia tik norėčiau pastebėti, kad matydami kūno kalbą susidarysite pilnesnį vaizdą – ar jūs patinkate žmogui, ar jis nori su jumis bendrauti artimiau, ar jis atvirauja, ar jaudinasi… Dažnai svarbiausi dalykai nebūna įgarsinami.

Vietos susipažinimui. Stalo žaidimų vakarai, šokiai, grožio salonai, soliariumai, parduotuvės, kavinės, gatvė, viešasis transportas, draugų darbovietės ir namai, kaimynystė, kiemas, mašinų stovėjimo aikštelė… Net liftas! Bet kuri vieta, kur yra du arba daugiau žmonių gali būti lemtinga.

 

Svarbiausia būti savimi, nenukabinti nosies, aktyviai bendrauti. Savo meilę galite sutikti net parduotuvėje pieno skyriuje. Dėl netikėtų susitikimų ir dėl bendros savijautos stenkitės palaikyti savo išvaizdą tiek, kad jaustumėtės patraukliu. Jei nepadeda niekas, ką darote, tada ieškokite psichologinių barjerų. Labai gerai šį dalyką atspindi Kristinos Aguileros daina „Tu esi gražus” („You are beautiful”).

Mielieji, atėjo pavasaris, pats tinkamiausias metas meilei ir aistrai užgimti, jei tik leisite, kad tai įvyktų. Spinduliuokite meile. Tikėkite meile! Traukite meilę! Tiek Jūs, tiek Jūsų namai, Jūsų erdvė turi būti paruošta tam, kad vienatvė yra laikina būsena. Eikite į pasimatymus bandykite praktinius patarimus ir kurkite savus.

Straipsnis parašytas, remiantis užsienio spauda.

Kristina Leščinskaitė