Flirtas

Flirtas – tai subtili bendravimo forma, neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Mes siunčiame užkoduotus impulsus priešingos lyties atstovams. Taip bandome atkreipti dėmesį ir susilaukti atitinkamos reakcijos.

Mes jaučiame trauką, norime pasitikrinti, ar traukos objektas jaučia tą patį ir išnaudojame kažkokią dalį savo energijos darydami sau reklamą. Tai gyvuliškas instinktas, kurio išraiška priklauso nuo žmogiško intelekto.

Nepasitikinčius savimi, nemokančius flirtuoti, galime nuraminti – flirtavimas yra įgūdis. Taip pat norime motyvuoti jį lavinti, nes flirtavimas labai svarbus ir padeda išlaikyti vidinę pusiausvyrą ir pasitikėjimą savimi.

Išmokite flirtavimo taisyklių!

  • Visų pirma reikia sumažinti savo lūkesčius. Jei visada tikėsitės sutikti žmogų, su kuriuo galėsite sušokti savo vestuvėse, tuomet nusivylimas neišvengiamas. Flirtas padeda palaikyti tonusą tik tuo atveju, jei nežiūrite į šį užsiėmimą per daug rimtai. Jei darote tai dėl savo malonumo, bet per nieko daug nesitikite iš asmenų, su kuriais koketuojate.
  • Šypsokitės, būkite atviras bendravimui, panaudokite savo kūno kalbą kvietimui, atvirumo parodymui – palinkite į priekį, nesukryžiuokite rankų, atsigręžkite. Svarbu išlaikyti emocinę ramybę, pasitikėti savimi. Jūs nedarote nieko blogo, Jūs niekam savęs nepardavinėjate ir niekam neturite įtikti, Jūs tiesiog išreiškiate savo simpatiją, tai neturi sukelti neigiamų pojūčių ar streso. Atkreipkite dėmesį į kito žmogaus kūno kalbą. Kaip jis elgiasi – įsitraukia į Jūsų žaidimą, atstumia, ignoruoja ar elgiasi neutraliai? Ar jis rodo Jums draugiškumo ženklus? Ar domisi Jumis? Svarbu daryti išvadas ne iš pavienių gestų ar mimikų, o iš viso elgesio elementų komplekto.
  • Flirto metu yra svarbus akių kontaktas. Akys irgi gali šypsotis. Žvilgsnis gali šokinėti, bet turi vėl sugrįžti prie patikusio objekto. Moterys dažnai žiūri į patikusio vyro lūpų zoną ir nusuka akis, kai tik susitinka su vyro akimis.
  • Jei kūno kalba Jums sufleruoja apie abipusę simpatiją, tada galite bandyti užmegzti pokalbį. Yra daug nereikšmingų frazių, kurios gali išsirutulioti į šiltą pokalbį. Net elementarus pasisveikinimas gali būti pažinties pradžia. Neieškokite rimto preteksto, jei Jūsų susidomėjimo objektas suinteresuotas, jis įsitrauks į šį flirto žaidimą. Niekada nereikia rodyti per daug iniciatyvos, nes siūloma prekė darosi nepatraukli.
  • Pokalbio metu nereikėtų atskleisti per daug informacijos arba nuolat kalbėti apie save. Pirmasis pokalbis turi būti panašus į savotiškus mainus – Jūs kažką atskleidžiate ir žiūrite, kaip elgiasi pašnekovas. Stenkitės išlaikyti harmoniją tarp Jūsų abiejų vystomo pokalbio tempo. Sekite rutuliojamą temą ir pašnekovo žodžių, balso tonacijų bei elgesio suderinamumą. Ar jie neprieštarauja vienas kitam? Ar naujasis pažįstamas jaučiasi jaukiai su Jumis bendraudamas? Ar Jūs jaučiatės patogiai? Jei nenorite pasakoti daug apie save, tada būkite atsargus su savo klausimais, nes pokalbis, kaip jau ir minėjome, turi būti pagrįstas abipusių mainų pagrindu.
  • Kuo ilgiau trunka pokalbis, tuo didesnis intymumas atsiranda tarp kalbančiųjų. Nereikia trumpo pokalbio paversti rimtu ar net tardančiu. Tai turėtų būti laisvas ekspromtinis bendravimas. Šmaikštumas padeda ištirpti barjerams. Tik nereikia virsti klounu arba pasinerti daugiau į juokus, užmirštant pažinimą ir tarpusavio bendravimą. Taip pat nedera peržengti intymumo zonos. Kūno kontaktas ir prisilietimai atsiranda palaipsniui ir turi būti komfortiški abiems pusėms. Intymumo erdvės sumažėjimas labai individualus dalykas – vieni gali vos pabendravę apsikabinti, kiti išlaiko atstumą ir po kelių susitikimų. Tai normalu ir individualu.
  • Būkite dėmesingi, nesiblaškykite, susikoncentruokite. Geras klausytojas laiku užduos tinkamą klausimą ir taip parodys pašnekovui savo susidomėjimą juo, ar tuo, ką jis kalba. Jei negirdėsite to, ką Jums sako, galite sureaguoti neadekvačiai ir atbaidyti kalbinamą asmenį.
  • Dažnai pirmas susitikimas būna apribotas aplinkybių ir trunka trumpai. Pravartu iš karto sužinoti subtiliais klausimais, po kiek laiko Jūsų pašnekovas dings iš akiračio – kai atvažiuos autobusas, kai pavedžios šunį, kai ateis sesuo, kai pasieks darbovietę. Žinant laiko limitą galima nebijoti ir susitikimui einant į pabaigą ištiesti šiaudą kitam pasimatymui. Jei pašnekovas bus suinteresuotas, jis atsišauks teigiamai. Galite palikti savo kontaktinius duomenis, paklausti oponento kontakto, sutarti pasimatymui vietą. Jei ne, tada tiesiog mėgaukitės malonia, netikėta pažintimi. Visada atsiras kitas flirto objektas, ir dar kitas, ir dar kitas. O žmonių skoniai skirtingi, todėl ir tikimybė sutikti abipusę simpatiją didėja proporcingai bandymų skaičiui.

Atminkite, geriau gailėtis, dėl to, ką padarei, nei dėl to, kad neišdrįsai padaryti. Pats blogiausias dalykas, kuris gali nutikti – Jūs liksite nesuprasti, praignoruoti ar išjuokti, bet kodėl Jums tai turi rūpėti. Jei Jūs žmogui nepatiksite, tada ir jo nuomonė Jums tampa nebesvarbi, nes jis jums nereikalingas, o trumpa pažintis – tai nuotykis. Kuo jų daugiau, tuo įvairesni įspūdžiai ir tuo didesnė patirtis. Ir tuo linksmesnis gyvenimas.

Tik neužsižaiskite, neperlenkite lazdos, nes gausite „nerimto partnerio“ etiketę. Laidotuvės ar darbo pokalbis nėra tinkamos vietos flirtui. Bet Jūs turite atrištas rankas ir beribę erdvę fantazijai, nes tai tik bendro pobūdžio patarimai, o Jūs ir Jūsų gyvenimas unikalus ir nepakartojamas!

Straipsnis parašytas remiantis užsienio šaltiniais.

Kristina Leščinskaitė

Comments are closed.