Kad flirtas džiugintų

588 24

Kartais būna, kad norime parodyti, kad domimės priešingos lyties atstovu ir tuo pat metu to neparodyti. Tai galima pavadinti flirtu. Žodis “flirtas” kilęs iš prancūzų kalbos žodžio, kurį galima versti ir kaip “žydėjimą”. Kodėl nepasistengus, kad aplink būtų daugiau žydinčių gėlių, o tuo pačiu ir džiaugsmo?

Flirtas lyg žaidimas

O tam, kad flirtas suteiktų džiaugsmo, dera prisiminti, kad tarp susipažinimo ir prisipažinimo įsiterpia smagus ir kupinas įtampos flirto laikas. Flirtas tarsi žaidimas. Geriausi žaidimų ekspertai vaikai nesistengia žaidimu nieko pasiekti, netgi ne vissada nori laimėti. Jiems džiugu būti kartu. Ar verta gaišti laiką tokiems niekams kaip komplimentai, užuominos, juokai ir pokštai, kuriuos teisingai prilyginame vaikiškiems žaidimams? Jei norit, kad Jūsų santykiuose būtų smagaus neapibrėžtumo laikotarpis – verta.

Flirto taisyklės

O kad geriau flirtuotumėt pravartu žinoti kelias šio žaidimo taisykles.

Pirmoji taisyklė

Malonių įspūdžių kaupimas. Mūsų kūnas sugeba “prisiminti” anksčiau išgyventas emocijas. Kai mintyse iškyla saulėlydis, matytas drauge su mylimu žmogumi, tai nėra vien vaizdas, bet ir tuo metu patirtų malonių emocijų atkūrimas.

Psichologai tyrė žmonių, žiūrėjusių romantiškus kino fillmus, imuninės sistemos pokyčius. Tyrimas paliudijo, jog, stebint meilės scenas, įvykstantys hormoniniai kitimai trumpam sustiprina imunitetą, o tiems, kurie vaizduotėje susiedavo filmą su savo maloniais prisiminimais, šis imuniteto pastiprinimo efektas išlikdavo virš valandos. Flirtas yra užuomina apie galimą artumą, o tuo

o pačiu ir buvusių malonių išgyvenimų sąmoningas ar nepilnai suvoktas prisiminimas.

Antroji taisyklė

Atvirumas sau, flirtas su savimi.. Norint flirtuoti su aplinkiniais, reikės su jais dalintis jausmais ir mintimis. Ar tai pavyks, priklauso nuo to, kaip bendraujame patys su savimi. Kai skauda dantį, kai griaužia mintys apie negrąžintą kreditą, linksmai pokštauti vargu ar pavyks.

Todėl svarbiausia sėkmės flirte sąlyga yra gera nuotaika ir noras ja pasidalinti su kitais. Daug žmonių kažin kodėl yra įsitikinę, jog jų nuotaika priklauso nuo kitų bei aplinkybių, o ne nuo jų pačių. Todėl ir nenori būti už ją atsakingi. Apsisprendimas kurti savo gerą nuotaiką – sėkmingo ir malonaus flirto pagrindas.

Jautrumas aplinkai

Kita flirto atrama – jautrumas aplinkai. Nuolat bū. . .

Būdama geros nuotaikos perreikit prie flirto su kitu. Psichologinėje konsultacijoje suvaržytas, sunkiai bendraujantis, besiskundžiantis vienatve žmogus dažnai tvirtina nežinąs apie ką kalbėti su kitais, nemokąs juos sudominti. Suprantama, flirtas turi ne tik formą, bet ir labiau tinkamas temas. Tačiau forma visgi svarbiau. Apie baltąjį banginį galima pasakoti itin gundančiai, jeigu pasakojimas bus ryškus, mintys pozityvios, t.y., kels asociacijas su maloniais prisiminimais, patvirtins pašnekovo svarbą.

Join the Conversation

24 comments

 1.    Reply

  Sveikutes, norėčiau pradet flirtuot… Taciau aš labai bijau, nežinau apie ką kalbėtis. PADEKIT!

 2.    Reply

  o as flirtuot aplamai nemoku:D ir tik nesenai susimasciau apie tai…

 3.    Reply

  o as taj susitikau su tokiu vaikinu ir mes pradejome bendrauti. Veliau issiskyreme, nes mano tevai stojo piestu musu draugystei. Dabar, jau po daugiau nei po puses metu mes vel susitikome ir rodos pradejo kirbeti vel kazkokia kibirkstis… Bet as noriu siek tiek pajudinti ledus i prieki ir pradeti su juo kiek manoliai flirtuoti. Gal kas nors gali patarti, kaip tokioje situacijoje elgtis?

 4.    Reply

  Dima,
  sutinku su tavimi. Bet tu gali ziureti i flirta vienaip, o tas zmogus, su kuriuo zaidi, gali suprasti, kaip kazka labai rimto, o tada net draugas, su kuriuo bendrauji ilga laika, gali issigasti ir pabegti. As visada flirtuoju… su visais. man smagu taip daryt:) smagu kai zmones atsako tuo paiciu arba kai vaidina uzsispyrusius ir neprieinamus(tada buna del ko pakovot) bet kaip suprasti vyrus, kai jie lyg ir nori, kad su jais butu flirtuojama, bet paskui pradeda nuo to begti, atsiriboja ir nebebendrauja? tokiais atvejais pasijuntu tikrai kvailai…

 5.    Reply

  manau is flirto nereikia nieko tiketis, tik juo megautis, todel taip ir buna, antra puse labai patinka, flirtuoti sudentinga, maziau patinka – paprasta. jei ismokti nepriklausomai nuo to kiek patinka zmogus i flirta ziureti tik kaip i zaidima, nieko nesureiksminant megautis tuo, bus visada paprasta flirtuot 🙂 ir net jei nepasiseks, tai nepakeis bendravimo iprociu. Nors pripazistu man paciam buna panasiai sunku.

 6.    Reply

  Zhygi, flirtas yra žaidimas, o ne pažadas.

 7.    Reply

  Kuo ilgiau gyvenu, tuo labiau įsitikinu, kad viskas būna kaip "ant dangaus parašyta"… Likimas sudėlioja pagrindinius akcentus mūsų gyvenime, o kiek plačiai gyvename, kokias spalvas regime jau priklauso nuo mūsų pastangų, kūrybingumo.

 8.    Reply

  Dėl likimo man visada kyla daug abejonių… Kiek yra likimo, o kiek mūsų valios pastangų?

 9.    Reply

  Taisyklės taisyklėmis, bet ar tikrai realiame gyvenime jos yra? Manau yra tik statistika ir likimas. Na, nebent kelių eismo taisyklės.
  Žaviuosi žmonėmis, kurie neslepia savo fantazijos trūkumo po taisyklėmis, nebijo būti nuoširdūs ir parodyti save.

 10.    Reply

  Tadai, kaip mane pradėjo vargint bendravimas su "išmanančiais taisykles". O kur nuoširdumas, spontaniškumas…

 11.    Reply

  jei vaikinui tu patiks jis tave palaikis ir supras, o tokio elgesio, gali darit isvada bet geriau neskubet nes gali but kad tai ismanantis psichologinio zaidimo taisykles:)

 12.    Reply

  Aura,
  pastebėjau, kad jei vaikinui išties patinku jis irgi praranda tiek flirto dovaną, tiek humoro jausmą 🙂 Vapa kažkokias nesąmones, beviltiškai stengdmasis sužavėti. Ir man gražu… Ir aš dėl to nebėgu. Taip ir jie elgiasi. Jei mumis iš tiesų žavisi, nedings vien dėl to, kad flirtuoti nepavyko.

 13.    Reply

  Suprantu tave, Agne. Man lygiai taip pat būna. Tiesiog prarandu žadą. Gal turi kokį patarimą, kaip nuo to išsivaduoti?

 14.    Reply

  Neįtikinai 🙂 Aš vis stengiuosi ir nedrįstu likimui pasiduoti. Pergudrauti.

 15.    Reply

  o ka daryti, jei vaikinas tik stebi mane, o as ji. Nuolatos, kai ji pamatau musu zvilgsniai susitinka.. bet tuo viskas ir pasibaigia, tik nedrasus zvilgsniai ir vienas kito stebejimas.. ar tai ka nors reiskia? ir taip jau kokius 3 menesius.
  Mes vienas kito nepazistam ir neturim bendru pazistamu.

 16.    Reply

  Agne, nesistengiau įtikinti. Tiesiog dabar gyvenu labai keistą ir įdomų etapą, kuris įtakoja mąstymą. Pradedu tikėti tuo, kuo anksčiau niekada nebūčiau patikėjusi.
  Pasiūlymas Linai – nusišypsok tam vaikinui ir žiūrėk, kas toliau bus. Gal ledai pajudės…

 17.    Reply

  Bet tikrai, kodėl su kai kuriais taip lengva flirtuot, bet dažniausiai tai būna asmenys kurie tau tik simpatiški, o vat su tuo kuris tau tikrai patinka kažkaip sunku flirtuot ir dar jeigu jis tavo kolega…

 18.    Reply

  Oi moterytės, taip baisu parodyti kažkam simpatiją, kei nesame tikros, kad atsakys tuo pačiu…

 19.    Reply

  Kai pagalvoji, na kas čia tokio, sukaupei visą drąsa, ištaikei tinkamą progą ir pasakei, bet kai jau lyg ir tinkamas momentas, staiga kažkur išgaruoja ta drąsa ir ryžtas, burna išdžiūsta, žodžiai sukasi ne be tie kuriuos norėjai pasakyti…

 20.    Reply

  Ir jei kartą atstums, antrą kartą panašioj situacijoj bus dar daug kartų sunkiau…

 21.    Reply

  Kartais kai persistengi flirtuot tai labai skaudina…
  Vienai pusei kartais flirtas tik zaidimas ir nieko daugiau, ir jei kita puse supranta flirta kiek rimciau, tai nera gerai…
  Savo buvusiam darbe as labai fainai paflirtuodavau su viena mergina…po menesio musu grazaus bendravimo suzinojau kad ji istekejusi..(cia man kaip kirvis buvo) kadangi nenorejau bandyt griaut kitu zmoniu gyvenimo, tai pasitraukiau (nustojau bendraut kad ir kaip buvo skaudu..)
  dabar as nesuprantu, kaip suzinot kada flirtas tik zaidimas, o kada kazkas daugiau? Galbut butu lengviausia tapti savanaudziu ir laikyti flirta zaidimu, bet as ne toks…negaliu skaudinti kitu..

 22.    Reply

  O gal į flirtą nereikia žiūrėti taip rimtai. Tai gali būti tiesiog simpatijos išreiškimas. Juk nedingsta ta simpatija ar žavėjimasis kitu žmogumi, jei staiga sužinai, kad jis ar ji turi antrą pusę. Gali nuoširdžiai kitu žmogumi žavėtis ir flirtuoti nieko nesitikint. Juk žinojimas, kad kažkam patinki yra taip pat malonus dalykas.

 23.    Reply

  Nezinau,man flirtuot patinka,malonu,smagu,zmones,o swarbiausiai man patinka,linksma,wisai kitaip jauties,tai suteikia savotisko pasitikejimo sawim 😉

 24.    Reply

  Moku flirtuoti su tais, kurie nelabai svarbūs, bet kai man vaikinas rimtai patinka sunku pagauti žaismingą nuotaiką… Tada per daug nervinuosi, kad ką nors padarysiu ne taip.