Olimpiadai pasibaigus

Baigėsi didžiausia sporto šventė pasaulyje. Gal dėl to kažkokia neįprastai rami savaitės pradžia. Nors dar prieš porą dienų kėliausi 7 valandą ryto palaikyti mūsų krepšinio komandos. Deja, neišvydau to, ką tikėjausi pamatyti: neiškovoti bronzos medaliai, – bet vis tiek džiugu, kad lietuvių krepšininkai yra viena iš 4 stipriausių pasaulyje komandų. Kaip mūsiškių nesėkmės simbolis, pirmuose laikraščių puslapiuose puikuojasi Šarūnas Jasikevičius prakirstu antakiu. Krauju kovota, bet deja.

Apskritai olimpiada man yra labai įdomus reiškinys. Kodėl jai skiriamas toks didelis valstybės vadovų dėmesys? Kad pristatytų savo šalį pasauliui? Pritrauktų investicijas? Turistus? Nesuprantu. Man n gražu ir įdomu stebėti tokį pasaulio šalis vienijantį renginį, turintį senas tradicijas. Bet vis tik nelabai suvokiu, kodėl tam skiriama tiek daug lėšų, kodėl sportininkai tampa šalies didvyriais?

Kita įdomi olimpiados pusė – jos žiūrovai. Stebiu per televiziją pilnus stadionus sporto gerbėjų ir man keista, kad net nelabai besidomintys sportu žmonės tas dvi savaites būna aistringi sirgaliai. Ar olimpinės žaidynės mus pačius skatina daugiau sportuoti ir mylėti sportą? Galbūt. Nors mano nuomone, profesionalus sportas su alinančiomis treniruotėmis, dopingo skandalais ir skausmingomis tra aumomis neturi nieko bendro su sportu, kuris yra tiesiog laisvalaikis ir būdas rūpintis savo kūnu.

Pabaigai norėčiau pabrėžti, kad mano išsakytos mintys – tik filosofiniai pamąstymai apie olimpiados prasmę, nesupraskite jų kaip šio gražaus renginio kritikos. Pasidalinkit įspūdžiais, kuo Jūs gyvenot pastarąsias dvi

i savaites. Ir dar noriu užduoti klausimą: ar prieš Gintarei Volungevičiūtei laimint sidabro medalį išvis žinojot, kas ji tokia? Aš ne, bet man vis tiek gera, kad mūsų tautietė užlipo ant nugalėtojų pakylos.

8 thoughts on “Olimpiadai pasibaigus”

 1. Įdomi nuomonė. Žvėriškai sergam už krepšininkus, o kitų sportininkų net nežinom, kol jie Lietuvai nelaimi medalių. Gal tikrai kitos sporto šakos Lietuvoje nepelnytai primirštos… Bet džiaugiuosi, kad turime tokias gilias krepšinio tradicijas.

  Reply
 2. Esu viena iš tų retų egzempliorių, kurie nelabai domisi krepšiniu. Bet mielai žiūriu meninę gimnastiką, sinchroninį plaukimą ir šuolius į vandenį. Baisiai moteriška 🙂

  Reply
 3. Visos sporto šakos niekada nebuvo ir nebus vienodai populiarios:) Lietuvos religija – krepšinis, jam ir skiriama daugiausiai dėmesio. Tačiau kitų sporto šakų atstovai nusipelno ne ką mažesnės pagarbos, ypač iškovoję apdovanojimus.

  Reply
 4. O kada nors susimąstėt, kodėl būtent krepšinis? Kodėl ne futbolas? Ar krepšinis Lietuvoje toks populiarus, nes lietuviai jį gerai žaidžia, ar jį gerai žaidžia todėl, kad jis populiarus?

  Reply
 5. Čia daug mistikos..:) Profas boksininkas gauna į snukį už kokius 10mln dolerių… Žvaigždė manekenė praslenka porą kartų podiumu ir pasiima šimtus tūkstančių lt… Ir tie – Žiedų Valdovai senai iš olimpiados padarė komerciją… medaliai ir tie auksiniai..:)(ir visi “stipriausi pasaulyje” tuoj pat gautų nuo “silpniausių gyvūnų pasaulyje”..) Žiūriu olimpiadą, kad turėčiau ką šnekėt su visais tais žmonėmis kuriuos sutinku per tas savaites… Kai sergu už lietuvius tai rėkiu ir taškausi seilėmis, komentuoju, pergyvenu, atrodau nerealus fanas. Skirtumas tik tas, kad viduryje varžybų galiu perjungti kitą kanalą ir ramiai pažiūrėti žinias. :)) Olimpiada ir labai gražu, ir būtina. Vienas iš švelniausių būdų apsikeisti energijomis tarp tautų…:)))

  Reply
 6. prie krepšinio populiarumo labai prisidėjo aludariai specialiai populiarindami krepšinį, kad anas, savo ruožtu kuo efektyviau reklamuotų alų…. o krepšinį aludariai pasirinko irgi neatsitiktinai, su krepšiniu lengviau alų prastumt nei su kokiu tranšėjiniu šaudymu, juk nesuorganizuosi bare išgertuvių šaudymo varžybų rodymo per TV proga, ten nebus ką žiūrėti- atėjo- BACH BACH, BACH BACH- pašaudė ir viskas ir pan… žinoma nėra viskas vien taip, kaip rašau, yra ir kažkokios krepšinio tradicijos ir tt, bet pastaruoju metu tas krepšinio burbulas tikrai perpūstas keleriopai, o gal net ir dešimteriopai…

  jei kyla noras pult prieštaraut man ir ginti šlovinguosius krepšininkus, pirmiausia paklauskit savęs “kokį alų geriu?” jei atsakymas vienareikšmis- ŠUA “Ekstra”, tai tada susimąstykite…

  Reply

Leave a Comment