Kalėdų dovanos

Kalėdų dovana

Artėjančios Kalėdos man kasmet tampa vis didesniu galvos skausmu. Ką padovanoti artimiesiems? Šis klausimas darosi vis sunkesnis, nes visos dovanų idėjos jau įgyvendintos pernai, užpernai, prieš tris metus… Kuo dar galiu nustebinti?

Ar pastebėjote, kad parduotuvėse gausėjant prekių, tinkamų dovanoti, nupirkti kažką originalaus netampa lengviau? Paradoksalu. Lentynos lūžta nuo kalėdinių suvenyrų, bet jeigu norisi kažko ypatingesnio už dar vieną nereikalingą Kalėdų senelio statulėlę, kuri tik kaups dulkes namuose, to nėra. Net jei pavyksta pamatyti kažką išties gražaus, tai kainuoja nemažus pinigus.

Taigi ką padovanoti? Jau per praėjusias šventes pirkau knygas, šokoladą, dovanų čekius, žvakes… Taip sudėtinga, kad šiemet su draugėmis netgi rimtai apsvarstėm galimybę nesikeisti dovanėlėmis. Juk nė viena nenori mėtyti pinigų tik tam, kad kažką būtinai padovanotų. O dar nemaloniau gauti dovaną, nupirktą ne iš širdies, o tik todėl, kad taip reikia.

Ar yra išeitis? Galima bandyti kažką padaryti savo rankomis, sukurti savo galva. Man tikrai mieliau gauti nuoširdų asmenišką laišką ir sveikinimą nei nupirktą bejausmį daiktą. Bet tokių savos kūrybos perliukų dovanojimas reikalauja daug pastangų. Ar šiandien dar galim rasti laiko artimuosius pradžiuginti savo rankų ir proto vaisiais? Tuo labiau, kai prekybos centre užtektų nupirkti 10 vienetų vienodų daiktų ir visiems išdalinti…

Bandydama išspręsti šį šventinį galvosūkį, prašau Jūsų pagalbos. Ką dovanosite Jūs? Mano galvoje kol kas sukasi vienintelė mintis – iškepsiu kalėdinių sausainių ir pavaišinsiu jais draugus bei šeima. Ar Jums patiktų tokia kukli dovana?