Tiems, kurie netiki tikra meile, tikriausiai bus siurprizas tai, ką žino bet kuris „greitosios“ gydytojas, – beveik pusė savižudybių įvyksta dėl nelaimingos meilės.
Meilė tampa ekstremalia situacija, kai užgniaužia sugebėjimą mąstyti analitiškai ir kritiškai vertinti save bei kitus. Tipiškas įsimylėjusio žmogaus elgesys pasireiškia į priepuolius panašiais aistros ir melancholijos proveržiais. Jie ypatingai charakteringi periodui, kai įsimylėjėliai vienas kitam dar neprisipažino arba viena iš pusių nesuteikė vilties simpatijoms.
Jeigu manote, jog artumą pasiekti realu, prisiverskite nebesielgti spontaniškai – tai visiškai nepadeda net kur kas paprastesnėse situacijose. Sav
vo jausmus vertinkite kaip užduotį, kurią reikia atlikti.
Tai yra, kad ir kaip keistai tai beskambėtų, reikia sudaryti programą, pagal kurią jūs veiksite, ir nustatyti požymius, pagal kuriuos spręsite apie rezultatus. Labai svarbu ir suformuluoti tikslą – ką turite galvoje sakydama „pasiekti artumo“: neiškėlus užduoties dažniausiai griebiamasi netikslių veiksmų.
Psichologai siūlo keletą variantų, kaip išspręsti meilės be atsako problemą
1. Net ir sulaukusi simpatijų, išlaikykite „tinkamą atstumą“. Ypatingai pavojinga (ir kenksminga pačiai meilei) stengtis viską be išimties pasidalinti: svajones, laisvalaikį, pinigus, darbą, slapčiausius norus ir užs
sidaryti poroje. Kiekvienas turi turėti savo bendravimo ratą. „Karštai įsimylėjusios poros užsisklendžia, – sako Šantal de Mustje. – Bet tai pavojinga, nes savo meilę reikia pamaitinti, o ne maitintis ja.“
Jeigu jums nepavyko išvengti susikoncentravimo ties vienu jausmu, pasinaudokite priemone, kurią Ovidijus rekomenduoja poe
2. Sielos gyvenimą reikia keisti keičiant kūno gyvenimą. Ši stipri ir greitai veikianti priemonė ypatingai svarbi pirmosiomis dienomis po išsiskyrimo. Didelis fizinis krūvis sumažina bet kokį stresą – tai cheminė reakcija: iš organizmo su prakaitu išsiskiria adrenalinas (liūdesio ir beviltiškumo jausmas) ir noradrenalinas (įtūžio ir priešiškumo jausmas). Taip pat naudingas masažas, vonia, apsiliejimai šaltu van
ndeniu, jūros ir oro vonios. Daugiau judėjimo ir minutė atsipalaidavimo. Naudinga pakeisti racioną. Atsisakykite aštraus, riebaus, saldaus maisto, bet kokio alkoholio, laikykitės vegetariškos dietos. Dar daugiau vilčių teikia griežtas badavimas, kuris sulėtina medžiagų apykaitos procesus ir sumažina įtampą.
3. Vienas iš Deilo Karnegio metodų suformuluotas taip: „Jeigu jums teliko citrina, pagaminkite iš jos limonadą“. Meilės energija gali būti nukreipta ne griovimui, o kūrimui. Istorijoje netrūksta pavyzdžių, kai atstumtas įsimylėjėlis gelbėdamasis darbu galų gale nugalėdavo savo išgyvenimus ir pamiršdavo žmogų, kuris juos sukėlė. Pra

Vienoje dalyje Berliozas jį atstūmusią moterį pavaizdavo kaip sąskrydžiui vadovaujančią raganą. Biografai liudija, kad baigęs simfoniją kompozitorius staiga pajuto, kad išsivadavo nuo kankinančios meilės be atsako.
4. Reikia sulaužyti savo stabus. Visuomet mylime ir žmogų, ir idealą, kurį susikuriame pagal jo pavyzdį. Pasinaudodamas šia meilės savybe Lope de Vega komedijoje „Šuo ant šieno“ siūlo: „Norite, duosiu patarimą? Esu tikras, kad jis padės. Prisiminkite trūkumus, o ne privalumus. Pasistenkite prisiminti jo ydas – pačias bjauriausias!“.
Garsus prancūzų psichologas Žanas Piaše vieną iš savo pacienčių pagydė privertęs ją pirmiausia sudeginti visus mylimojo laiškus ir fotografijas, o paskui hipnozės seanso metu, prieš ją pastatęs vieną specialiai paliktą nuotrauką, prisiminti net menkiausius jo trūkumus. Psichologas sumaniai pabrėžė ir išryškino šiuos trūkumus, kol pagal nuotrauką sukūrė didelio plėšraus paukščio atvaizdą. Tuomet pati moteris panorėjo kuo greičiau atsikratyti šio paveikslo ir visam laikui užmiršti mylėtą veidą.
5. Susikaupusį pyktį reikia išlieti, todėl neužsisklęskite savyje. Viską galite papasakoti artimam žmogui prašydama patarimo, prisidengdama svetimu vardu arba atvirai kalbėdama apie savo bėdą – visa tai neturi reikšmės. Psichologai tai vadina „emocijų sureguliavimu“.
Vienas iš tradicinių psichoterapijos metodų – raštu fiksuoti savo problemas ir su tuo sus
6. Vieną iš universalių metodų pateikia ir liaudies patarlė: „Gydykis tuo, nuo ko susirgai“. Jeigu jums pasiseks vieną meilę be atsako pakeisti kita – abipuse, – tuomet problema praktiškai išsispręs arba bus ne tokia skaudi. Žinoma, naujame žmoguje galite visko ir nerasti, todėl pakaitalas bus dalinis: vienu atveju tai seksas, kitu – pagarba, trečiu – švelnumas ir supratimas ir t.t. Aišku, geriausia visa tai rasti viename mylimajame, bet dabar mes kalbame apie ekstremalią situaciją, apie tai, kaip išsigelbėti. Taigi idealių variantų neieškome.
7. Jeigu turite galimybę, būtina kreiptis į specialistą – psichologą, psichoterapeutą, konsultantą šeimos problemų klausimais: kovoti su sielos katastrofa reikia profesionaliai ir individualiai. Yra beveik 20 savisaugos metodų, kuriais ir pats žmogus gali pasinaudoti.
Be tų, kuriuos jau paminėjome, pridėsime dar tris:
- „Lapė ir vynuogės“ – Ezopo pasakėčioje lapė atsikrato psichologinės įtampos, kylančios todėl, kad negali gauti vynuogės, svarstydama: ji įtikina save, kad vynuogė dar žalia ir jai nelabai jos.
- „Būna ir blogiau“ – pažiūrėkite į kitų žmonių nelaimes, tai mus dažniausiai įtikina, kad mūsų problemos tėra juokai;
- „Nepakeliamų sąlygų sukūrimas“ – sename anekdote protingas žmogus atsakydamas į kaimyno skundus, kad jam negera, pasiūlė nusipirkti ožį: kai
Gelbstintis nuo meilės be atsako, reikia saugotis pačių pavojingiausių klaidų:
- Nelaukite tos minutės, kai sėdėsite nejudėdama ir žiūrėsite į vieną tašką, – maksimaliai užimkite save; venkite vienatvės – eikite į svečius (bet tik pas tuos žmones, kurie jūsų neerzina);
- Nesitikėkite, kad jis sugrįš, jokiu būdu nebandykite pradėti viską iš naujo;
- Nesusitikinėkite su tuo, dėl kurio kenčiate: sprendimas turi būti galutinis;
- Nepasiduokite pagundai atkeršyti arba sukrėsti tą žmogų.
Meilė be atsako gali tapti ne tik tragedijos ir savižudybės priežastimi. Gyvenimas pateikia kur kas baisesnių pavyzdžių. Štai 1992m. Šarjo mieste (Kostromskojos sritis) atstumtas įsimylėjėlis merginai prie durų paliko „Tet-a-tet“ kvepalų dėžutę, kurioje buvo sprogstamųjų medžiagų su siuvimo adatomis. Po sprogimo merginos mama buvo išvežta į ligoninę, o jaunuolis – į teismą.
Kad neprieitumėte iki tokių kraštutinumų, geriausia išbandyti vieno iš pačių seniausių receptų veikimą: Kad sunaikintumėte prisirišimą prie nepasiekiamo žmogaus, stiklinėje vandens reikia nugramzdinti iki raudonumo įkaitintos geležies gabaliuką, paskui taip, kad kvėpavimas virpintų vandenį, vandeniui ištarti tokius žodžius: „Mergaite vardu X., tegul tavyje užgęsta aistra žmogui Y. taip, kaip geležis atšalo vandenyje“. Pakartokite tai penkis kartus ir greitai išgerkite vandenį. Užkeikti reikia antradienį esant delčiai.
m..da, daug žmonių žudosi…nors tai manau yra kažkiek procentu kad kitas asmuo tai paskatina savo elgesiu, nesupratingumu bei mažų IQ ir pan. yra kurie kencia “n” kartu ir manau tai irgi paveikia kai žmonės tampa silpni (kažkodėl, nežinau) kai pastoviai tai kartojasi tai manau irgi nulemia i savižudybę kai negauni to stebuklingo dalyko kaip MEILES.. juk manau sunku yra kai pastoviai įsimyli o tavęs – ne o jai taip tai įskaudina su trečiu įsikišusiu asmeniu, žiaurus tas gyvenimas……….
mano istorija kai baigesi,tai tikrai norejau venas persipjauti, nes metus mane liuliavo kaip myli mane ir be manes negali, o paskui,kai suzinojau,kad yra ji, jis tesugebejo man pasakyti,kad suklydo ir viskas,kas uvo tarp musu, tai buvo klaida.Po tokiu paresikimu, tikrai gyventi nesnorejo.
as tikrai zinai ka reiskia kai tave palieka ir kai tikrai atrodo kad nebera nei noro nei vilties gyvent toliau, kaip manai kad kazkas ateme is taves daly saves ir paliko merdet, kai negali ikvept oro nes nieko nebepakeisi kai sirdis saukias jo, o jis lyg butu kurcias to negirdi, kai stovi ir atrodo kad viskas aplinkui isnyko, kai per asaras nematai kelio, kai kiekviena vakara ziuri i nuotraukas kuriuose esate jus, ir kokie tuomet buvom laimingi, isijugi daina kuri taip primena ji, ir viskas vel sugryzta i ta diena kai jis pasake sudie, nors ir zinai kad niekas nepasikeis bet vistiek save kankini mintimis apie ji, nori kad viskas sugryztu , bet deja juk zinai kad to nebus…. todel ir sunku susitaikyt, bet gyvent reikia kaip nors bet reikia
puikus patarimai. taip sergu, atrodo viskas susidejo i kruva: ruduo, depresija ir santykiu nelaiminga pabaiga. atrodo, nesinori net is lovos ryte keltis, taip kartais sunku. arba viskas atrodo beprasmiska. geras straipsnis, ikvepiantis kovoti uz savo laiminga gyvenima.