Kodėl laimingai meilei reikia antro karto?

Tikriausiai visi anksčiau ar vėliau išgyvena pirmąją meilę. Tuomet jausmai yra labai stiprūs ir manoma, kad tai tęsis amžinai. Deja, dažniausiai santykiai su pirmąja meile nepavyksta. Ar niekada nesusimąstėte, kodėl taip nutinka? Tiesą sakant, tam yra keletas priežasčių.

Pateikiame 7 svarbiausias priežastis, kodėl pirmoji meilė dažniausiai būna nelaiminga.

1. Jaunas amžius. Dauguma žmonių pirmąją meilę patiria tuomet, kai dar yra labai jauni. Pirmoji meilė dažnai nepasiseka todėl, kad partneriams trūksta brandos ir žinių, kaip elgtis santykiuose. Labai mažai žmonių susituokia su pirmąja gyvenimo meile. Tiesa, visgi tokių pasitaiko.

2. Trūksta patirties. Pirmoji meilė – tai nuostabi patirtis. Deja, dauguma žmonių, kai ją patiria, neturi patirties santykiuose. Jei neturite patirties, reikia labai daug sėkmės, kad jums pasisektų. Juk taip yra ne tik meilėje.

3. Į pasaulį žvelgiama pro rožinius akinius. Dažniausiai žmonės per daug idealizuoja savo pirmąją meilę ir nemato jokių kito žmogaus trūkumų. Tačiau juk visi žmonės turi ir savų pliusų, ir minusų. Taigi jei matome tik mylimojo pliusus ir ignoruojame jo trūkumus, anksčiau ar vėliau santykiuose gali kilti nemažai problemų.

4. Permainos gyvenime. Daugelis žmonių įsimyli dar paauglystėje, dažnai tą, su kuriuo mokosi vienoje mokykloje. Jausmai kartais baigiasi, kai žmonės baigia mokyklą ir įstoja į universitetą. Ypač tada, jei dėl mokslų tenka išvykti į kitą miestą. Kai gyvenimas taip radikaliai pasikeičia, dažnai gyvenime pirmajai meilei nebeatsiranda vietos.

5. Per daug intensyvūs jausmai. Kai pirmasis susižavėjimas baigiasi ir imame matyti partnerio trūkumus, ne tik privalumus, dažnai nusiviliame santykiais. Be to, per daug intensyvūs jausmai vargina, tad nenuostabu, kad jie anksčiau ar vėliau baigiasi.

6. Keičiasi poreikiai. Bėgant laikui keičiasi kiekvieno mūsų poreikiai, taip pat ir santykiuose. Dėl to žmogus, kurį įsimylėjome dar paauglystėje, dabar gali visai neatitikti poreikių. Juk daugelis merginų paauglystėje svajoja apie vyrą, kuris dažnai jai dovanotų gėlių ar sakytų komplimentus. Tuo tarpu subrendusioms moterims daug svarbiau, kad vyras būtų geras tėtis ir rūpintųsi šeima.

7. Pirmą kartą įsimylėję, tik mokomės. Tiesa ta, kad užmezgę savo gyvenime pirmuosius santykius mes mokomės geriau pažinti save, sužinome, ko iš tiesų norime, išmokstame, kaip elgtis santykiuose. Taip jau yra, kad pirmoji meilė dažniausiai būna mokymosi proceso dalis, įžanga, bet ne laiminga istorijos pabaiga.