Celiulito problema ir jos sprendimas kosmetikos kabinete

TIKSLAS

Išsiaiškinti celiulito problemas ir jas išspręsti kosmetikos kabinete.

2

ĮVADAS

Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas. Paprastai taip vadinamas specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę.
Celiulitas – žele formos medžiaga,susidedanti iš vandens,riebalų,bei kitų nesunaudotų medžiagų skirtų mūsų kūno egzistavimui,kurios stato augantį poodinį sluoksnį.Giliai įsiskverbdamos ir bangos padeda jį tirpdyti ir panaikina jį natūralaus prakaitavimo metu.
Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.
Celiulitas – tikrasis odos priešas. Jo paveikta oda įgyja įdubimų ir sustorėjimų, ji būna nelygi, gruoblėta, panaši į apelsino žievelę. Celiulitas, išskyrus keletą išimčių – dažniausia moterų problema. Ant šlaunų, sėdmenų ir net pilvo išplitęs celiulitas vargina ne tik apkūnias brandesnio amžiaus moteris – dėl to kenčia ir jaunos, lieknos gražuolės.

3

LIGOS PRIEŽASTYS

Oda tampa neelastinga, kai veikia skydliaukės ligos, vartojami hormoniniai preparatai, rūkoma, dirbamas sėdimas darbas. Celiulito formavimąsi gali inicijuoti šaltis, trauma, cheminiai veiksniai, vidaus ligos. Ši liga gali būti paveldima.

SIMPTOMAI

● Šaltos kojos
● Rausvai violetiniai, patinę, įtempti odos mazgeliai
● Oda panaši į apelsino žievelę
● Oda panaši į dygsniuotą antklodę
● Mėšlungis
● Sąnarių tirpimas

LIGOS EIGA

Celiulitas būdingas tik moterims, pasireiškia lytinio brendimo metu ar po jo.
Pirmoje ligos fazėje dėl per intensyvaus riebalų kaupimosi poodyje, sutrikusios limfos veiklos bei pavienių mikrokraujosrūvų yra pakenkiamas poodis: riebalinio sluoksnio ląstelės sustorėja, išburksta, pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius, susiformuoja rausvi, patinę, įtempti mazgeliai. Mazgeliai būna rausvai violetiniai. Anksčiau ar vėliau išsivysto antroji fazė – apelsino žievės ar dygsniuotos antklodės. Iš pradžių nepastebima apelsino žievelė virsta gumburiuota, suglebusia, raukšlėta oda – deformacija matyti plika akimi. Pakitimai dažniausiai matyti išoriniuose šlaunų paviršiuose, dažnai ir visame šlaunų paviršiuje, sėdmenų, juosmens ir kryžkaulio srityse, ant kelių, kartais – pečių, viršutinės nugaros ir apatinės pilvo dalies srityse, ypač užpakalinėje kaklo dalyje – atsiranda vadinamas bizono sprandas. Šąla kojos, vargina mėšlungis,sunkumo jausmas,tirpsta ir tempia sąnarius.Poodinio sluoksnio uždegimas pasikartoja, atsinaujina kas kelios savaitės ar mėnesiai.

KOMPLIKACIJOS

Kartais riebalų nekrozė yra lydima ir odos nekrozės, atsiveria išopėjimai odoje. Supūliuoja retai.Ligą gali lydėti karščiavimas, sąnarių skausmai, svorio kritimas, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas.

GYDYMAS

Celiulitą iš tikrųjų sunku gydyti. Naudojamos kosmetikos priemonės: celiulito pažeistas kūno sritys masažuojamos specialiais liekninančiais anticeliulitiniais preparatais (žele, kremu) su jūros dumblių ekstraktais, įvairiais mikroelementais bei kofeinu. Kartais, kad geriau šios priemonės būtų įtrinamos, naudojamas specialus masažinis antgalis.Padeda vyniojimas į gydomuosius dumblius, kurių yra daug rūšių. Vieni puikiai išvaro vandenį, kiti dirba atgaivinant lipoidinį odos sluoksnį, dar kiti turi vitamino C, kuris padeda atkurti kolageną. Vonios jūros druska stangrina odą, gerina kraujotaką, išvalo odos poras.Kovojant su celiulitu veiksmingas vakuuminis vibromasažas .(dermatonija). Šis metodas sėkmingai gydo įsisenėjusias celiulito stadijas. Refleksiniu vakuuminiu vibromasažu išjudinama nusistovėjusi limfa ir kraujas, atkuriama mikrocirkuliacija, suminkštinami audiniai, pagerinama audinių medžiagų apykaita.
4

Audiniai geriau aprūpinami deguonimi – vadinasi geriau maitinami gilieji odos sluoksniai Taikytinos ir kitos masažo rūšys: vibracinis – povandeninis, pneumo, baro, masažas ultragarsu, elektromasažas. Esant sunkesnėms formoms (ryškiam uždegimui) naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, prednizolonas.

PROFILAKTIKA

Nesiliaukite rūpintis savimi. Nuo pat jaunystės darykite mankštą ir nemeskite jos artėjant senatvei.Sulaukus tam tikro amžiaus reikėtų valgyti su saiku, peržiūrėti maisto sudėtį: baltymų, riebalų, angliavandenių santykį turime keisti. Reikia apriboti riebalų, angliavandenių kiekį, mat senstančiame organizme riebalai dega labai sunkiai. Svarbu vartoti daugiau ląstelienos, vengti aštrių patiekalų. Masažuokite kūną po dušu šepečiu arba trinkite sausą – ir viena, ir kita skatina kraują ir limfą geriau cirkuliuoti. Retkarčiais patrinkite odą keliais lašais kūno aliejaus, naudokite odą drėkinančius kremus.

SĄSAJOS

● Gydymo įstaigos
● Medikai
● Organizacijos
● Simptomai
● Straipsniai
● Vaistai

MEZOTERAPIJA

Mezoterapija veikia visus specifinius celiulito formavimosi procesus. Prieš pradedant taikyti mezoterapijos procedūras reikia išsiaiškinti, kada išryškėjo celiulitas, koks jo tipas – mazginis, fibrosklerotinis ar kt. Kiekvienai pacientei parenkamas individualus medikamentų kokteilis. Taikant mezoterapijos procedūras galima efektyviai paveikti didelius kūno plotus, visiškai nesukeliant skausmo ir nepaliekant matomų pėdsakų. Mezoterapijos procedūras galima daryti prieš riebalų nusiurbimo operaciją. Suaktyvinus bendrąją kraujotaką ir mikrocirkuliaciją, kūno audiniai paruošiami traumuojančiai procedūrai,, todėl pooperacinis periodas būna žymiai lengvesnis, o atsistatymas įvyksta greičiau. Taikant mezoterapiją po operacijos, oda greitai stangrėja.
Prancūzijos koncerno “Arkopharma” kosmetinių laboratorijų ekskliuzyviniai moksliniai tyrimai fitoterapijos ir aromaterapijos srityse leido sukurti anticeliulitinę liniją “Triovital Perfection”, kurioje optimaliai dera naujausi kiekvienos iš šių sričių pasiekimai.”Triovital Perfection” priemonių efektyvumą lemia tiek ypatingi ekstraktų aktyvių komponentų deriniai receptūrose, tiek ir ekstraktų gamybos technologija.

5

ŽELĖ FIGŪROS KOREKCIJAI

Reguliarus želės panaudojimas skatina riebalinių sankaupų skaidymąsi, aktyvuoja ląstelės gyvybingumą, praturtina jas deguonimi, stangrina odą ir suteikia jai natūralų atspalvį .
Pagrindinis poveikis:
• aktyvuoja medžiagų apykaitą ląstelių lygyje
• neleidžia susidaryti riebalų sankaupoms
• skatina esamų riebalinių sankaupų skaidymąsi
• skatina metabolizmo produktų ir vandens pertekliaus pašalinimą
• stiprina kraujagysles, gerina kraujotaką
• didina odos elestingumą ir stangrumą
Rekomendacijos vartojimui:
• 1-4 stadijos celiulitas
• vietinės riebalinės sankaupos
• kūno odos tonuso sumažėjimas
Į viršų

ŽELĖ NUO CELIULITO

Želė nuo celiulito savo unikaliomis sudėties savybėmis leidžia pagerinti kraujotaką, skatina toksinų pašalinimą, padeda pašalinti “apelsino ževelės” efektą. Reguliarus želės panaudojimas derinant su masažu stangrina odą, pagerina jos elastingumą bei neleidžia atsirasti strijoms.
Pagrindinis poveikis:
• gerina ląstelių metabolizmą
• greitina riebalų skaidymąsi ir jų pašalinimą
• skatina toksinų ir vandens pertekliaus pašalinimą iš audinių
• gerina kraujo ir limfos apykaitą
• tonizuoja ir stangrina odą
• neleidžia atsirasti odoje strijoms
• specialaus rutulinio masažuoklio panaudojimas sustiprina žele komponento poveikį
Rekomendacijos vartojimui:
• 2-4 stadijos celiulitas
• odos tonuso sumažėjimas
• strijų atsiradimo profilaktika
Į VIRŠŲ

6

LOSJONAS NUO RIEBALINIŲ SANKAUPŲ IR STRIJŲ

Losjono panaudojimas skatina riebalinių sankaupų skaidymąsi, aktyvuoja ląstelių gyvybingumo procesus ir gerina odos būklę.
Pagrindinis poveikis:
• aktyvuoja medžiagų apykaitą ląstelių lygyje
• neleidžia susidaryti riebalinėms sankaupoms
• skatina esamų riebalinių sankaupų skaidymąsi
• gerina mikrocirkuliaciją
• skatina metabolizmo produktų ir vandens pertekliaus šalinimą
Rekomendacijos vartojimui:
• 2-4 stadijos celiulitas
• vietinės riebalų sankaupos

LYGIOS, ŠVELNIOS IR ELASTINGOS ODOS FORMULĖ

Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.

Celiulitas – tikrasis odos priešas. Jo paveikta oda įgyja įdubimų ir sustorėjimų, ji būna nelygi, gruoblėta, panaši į apelsino žievelę. Celiulitas, išskyrus keletą išimčių – dažniausia moterų problema. Ant šlaunų, sėdmenų ir net pilvo išplitęs celiulitas vargina ne tik apkūnias brandesnio amžiaus moteris – dėl to kenčia ir jaunos, lieknos gražuolės.

7

ĮTAMPA KENKIA ODOS GROŽIUI

Celiulitas nesukelia skausmo ir nekenkia sveikatai – tai tik grožio problema.
Dažniausiai celiulitą sukelia šios priežastys: * Netinkama mityba. Kai valgome nesveiką, riebų, mažai ląstelienos turintį maistą, virškinimo sistema negali normaliai veikti ir šalinti iš organizmo toksinų;
* Nuolatinė įtampa ir nesimankštinimas;
* Paveldimumas;
* Hormonai. Celiulitą gali skatinti kontracepcinių tablečių vartojimas arba pakaitinė hormonų terapija.
Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.

SPECIALŪS KREMAI- NE VISAGALIAI

Suaktyvinti kraujotaką ir padidinti odos elastingumą galima keliais būdais:
* Masažu. Celiulito paliestus audinius naudinga kasdien masažuoti, nes masažas skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Masažui tinka šepetys ar šiurkšti masažo pirštinė. Tai nepaprastai naudinga, ypač rytais. Masažuojama sausa oda, geriausia prieš prausiantis po dušu;
* Kontrastiniu dušu. Kad vanduo skatintų odos funkcijas ir stangrintų audinius, jis turi būti daug vėsesnis nei kūno temperatūra, nes tik nedidelis šalčio šokas sukelia kraujagyslių reakciją. Taigi kontrastinis dušas stangrina odą ir gerina jos kraujotaką. Iš pradžių šilto, paskui ledinio vandens srovę reikia purkšti nuo kojų aukštyn iki sėdmenų po 5 kartus kiekvieną koją. Baigiant apsilieti šaltu vandeniu;
* Sauna. Sauna gerai treniruoja jungiamuosius audinius ir kraujagysles, jei ja naudojamasi reguliariai vieną kartą per savaitę. Svarbu išprakaitavus apsilieti šaltu vandeniu, ypač celiulito paliestas odos dalis;
* Kremai. Šiuolaikiniai celiulito preparatai veikia tikslingai. Jie turi kompleksą aktyvių medžiagų, kurios žadina kraujotaką ir sutraukia ląstelių riebalus. Nuolat juos naudojant, sveikai maitinantis ir daug sportuojant neabejotinai galima pagerinti odos išvaizdą. Tačiau nereikėtų tikėtis, kad celiulitas išnyks vien nuo specialių kremų.

KENKIA IR AŠTRŪS PATIEKALAI

Celiulitas labai priklauso nuo mitybos. Siekiant išvalyti iš organizmo toksinus, turite sveikai maitintis, tai yra valgyti neriebų, daug ląstelienos turintį maistą, išgerti bent 2 litrus skysčių per dieną. Geriausiai tinka vanduo, žalioji arbata. Taip pat reikėtų vengti to, kas skatina celiulitą:
* Gyvulinių riebalų, ypač esančių dešroje ir paštetuose, mėsoje ir riebiame sūryje;
* Saldumynų, tai yra pyragų, tortų, cukraus;
* Labai sūrių ir aštrių patiekalų;
* Svaigiųjų gėrimų, ypač su cukrumi, pavyzdžiui, aperityvų ir kokteilių;
* Nikotino. Jis neleidžia deguoniui patekti į ląsteles ir taip trikdo medžiagų apykaitą celiulitiniame audinyje.
Moterims, norinčioms sumažinti celiulitą, puikiai tinka alaus mielių tabletės su vitaminu C. Šis mitybos papildas stabdo odos senėjimą ir celiulito atsiradimą.
8

NAUDINGAS BUS TIK REGULIARUS SPORTAS

Judėjimas ir sportas yra labai svarbūs, nes tvirtėjant raumenims nyksta riebalai. Judėjimas taip pat skatina kraujotaką. Norint išvengti celiulito, reikėtų rinktis visas sporto šakas, kurios lavina kojų, sėdmenų ir pilvo raumenis: bėgiojimą, plaukimą, važinėjimą dviračiu, šokius, aerobiką ir panašiai. Vis dėlto ir puikiausia sporto šaka nebus naudinga, jeigu sportuojama retai ir nereguliariai. Poveikis bus tik tada, jei treniruositės 2-3 kartus per dieną.
Norint turėti gražią, lygią ir elastingą odą reikia ja rūpintis nuolat. Mėnesių mėnesiais ar net metais nesirūpinus savo oda, neįmanoma per trumpą laiką net ir brangiomis kosmetikos priemonėmis pasiekti puikių rezultatų. Tačiau niekada ne vėlu pradėti tinkamai rūpintis savo oda ir grožiu.

MASAŽO KURSAI

Masažo terapijos institutas “Inmaster” sukūrė netradicinę teoriją, kad masažas turi būti nesudėtingas, tačiau unikalus, pritaikytas atsižvelgiant į fizinę žmogaus būklę, sveikatos nusiskundimus bei odos tipą. Derinant kelias masažo technikas, galima pasiekti puikių rezultatų, prilygstančių plastinei operacijai.
Artimiausiu metu siūlome susipažinti su šiomis masažo technikomis: veido bei kūno chiromasažai, limfodrenažinis masažas, shiatsu, refleksologinis, ajurvedinis.

9

ANTICELIULITINIS IR KŪNO MODELIAVIMO MASAŽAS

Šiuolaikinę moterį pavasarį ir vasarą labiausiai domina 2 problemos: viršsvoris ir celiulitas. Šiandien siūlomi įvairūs būdai kaip kovoti su šiuo “blogiu”.
Enrike Kastells Garsija siūlo ne kovoti, o suprasti kiekvieną celiulitą individualiai, kiekvieną ląstelę ir naujų masažo technikų pagalba parinkti specifinį kursą kiekvienai moteriai. Tisuliarinio drenažo, osmotinio įvyniojimo, poodinio – riebalinio audinio sluoksnio mankštinimas ir šiatsu (taškinis masažas) leidžia gauti maksimalius ir ilgalaikius rezultatus koreguojant figūrą.
Seminaro klausimai:
Suprasti, kas tai yra viršsvoris ir kuo skiriasi nuo celiulito.
Celiulito stadijos ir formos.
Mityba ir jos vaidmuo celiulito atsiradimui.
Masažo judesiai ir jų panaudojimas sudarant individualias programas.
Osmotinio įvyniojimo naudojimas.

KŪNĄ PUOSELĖJANČIOS PROCEDŪROS

Žmogus nori skaniai pavalgyti ir drauge išlikti grakštus. Todėl nepailsdamas ieško ir suranda būdų, kaip atsikratyti nepageidaujamų gramų ir kilogramų. Vieni iš jų reikalauja dieviškos kantrybės, kiti – titano paslaugų. Kūno priežiūros specialisto nuovoka bei žinios gali palengvinti Jūsų kančias dailių formų link. Tuo labiau, kad klinikoje sukaupta įvairių šiuolaikinių priemonių (liekninamosios elektrostimuliacijos procedūros modernia aparatūra, ištobulintos ypatingo poveikio kūno puoselėjimo procedūros su SOTHYS, GUINOT kosmetika ir t.t.), skirtų celiulitui šalinti bei lieknėti. Susipažinusi su Jūsų problema, ištyrusi kūno odos būklę, nustačiusi celiulito laipsnį, kūno priežiūros specialistė rekomenduos optimalią odos priežiūros bei lieknėjimo programą (specialiąją, greitąją, ilgesnę, gydomąją) bei pritaikys jų poveikį stiprinančias priemones – mitybos rekomendacijas, odos priežiūrą namuose ir kt.
Jei norėtumėte išsiaiškinti, kokių fizioterapijos priemonių turėtumėte griebtis, norėdami išvengti minėtų problemų, taip pat teiraukitės kūno priežiūros specialistės. Ji pasiūlys tik Jums tinkantį variantą, atsižvelgdama į Jūsų sveikatos bei organizmo ypatumus.

Celiulito laipsnio nustatymas termografijos būdu.
Celiulitas nėra liga tikrąja to žodžio prasme, tačiau ir ne vien grožio problema. Tai patologinė būsena, veikianti riebalų ląsteles, tarpląstelinius audinius ir kraujo indus. Norint iš jos išsivaduoti, dietos ir fizinių pratimų negana. Būtina pašalinti tarp riebalų ląstelių susikaupusius toksinus, nes jie, sulaikydami skysčius, slopina limfinės sistemos, kuri natūraliu būdu apvalo organizmą, veiklą. Oda darosi duburiuota, negraži. Yra kelios celiulito stadijos. Jos nustatomos termografijos būdu. Specialios plokštelės su cholesterolio kristalais, reaguojančiais į temperatūrą spalvos pokyčiais, priglaudžiamos prie odos paviršiaus ir pagal atsiradusius tonus nustatomas celiulito laipsnis. Tai leidžia pastebėti pirmuosius celiulito požymius, įspėjančius, jog nesiimant priemonių gali atsirasti III – IV stadijų (mazginis) celiulitas. Šiuo būdu galima patikrinti ir procedūrų, taikomų celiulitui gydyti, efektyvumą.

10

Kūno puoselėjimo procedūros atliekamos kabinete grožio kabinetuose, salonuose, gydyklose.
Kabineto aplinka ir procedūrų visuma pritaikyta tam, kad čia apsilankęs klientas visiškai atsipalaiduotų, atsiribotų nuo išorinio pasaulio problemų, patirtų absoliučią palaimą- nirvanos būseną. Dviguba nauda – poilsis ir kūnui, ir sielai. Po kūno puoselėjimo procedūrų žmogus ne tik pasisemia grožio, tačiau atgauna ir dvasinę pusiausvyrą. Mažiausiai klientas kabinete užtrunka 1,5 val., o paprastai procedūroms skiriama iki 3 val., todėl reikėtų ateiti iš anksto nusiteikus niekur neskubėti. Sodrių aromatų prisodrintame ore, skambant ramiai muzikai, kūną užplūs visiškas atsipalaidavimas, mintys nuklys kažkur į tolį, ir jūs nepajusite, kaip lengvai užsnūsite…
Nemėgstantiems judėti ar stokojantiems laiko siūlome liekninamąsias elektrostimuliacijos procedūras aparatūra. Jos stiprina raumenis, padeda lieknėti bei šalina celiulito požymius. Šioms procedūroms atlikti nereikia jokių fizinių pastangų, tiesiog “guliu ir lieknėju”.

CELIULITO ENCIKLOPEDIJA

Pirmiausia susitarkime dėl terminų. Medicinoje celiulitas — liga: ūmus poodžio ląstelės uždegimas, kurį sukelia mikrobai. Aišku, kad šią ligą, kaip ir bet kurią kitą, reikia gydyti. O mes paprastai šiuo žodžiu vadiname specifinį odos riebalinio audinio pokytį, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkučių kauburėlių, panašių į apelsino žievelę. Pagrindinis celiulito kaltininkas — moteriški hormonai estrogenai. Jie veikia poodžio kraujagysles, todėl sutrinka kraujotaka ir į riebalinius audinius patenka mažiau deguonies. Ląstelės apmiršta ir susidaro kieti riebalų audinio kamuoliukai. Dar nepamiršk paveldėjimo, netinkamos mitybos (daug gyvulinės kilmės riebalų, angliavandenių, mažai daržovių, vaisių ir vitaminų), nejudraus gyvenimo būdo, hormonų pusiausvyros ir kraujotakos sutrikimų, žalingų įpročių (tabako, alkoholio)Jei nekreipsi dėmesio į kauburiuotą odą, celiulitas palyginti greitai iš kosmetinės problemos gali virsti medicinine. Pirmoji jo stadija apsiriboja patinimu, garsiąją “apelsino žievelę” gali pamatyti tik suspaudusi odą į raukšlę, o ketvirtąją atsiranda daugybė stambių mazgelių, sukietėjimų, kuriuos palietus skauda. Be to, celiulito nualinta oda greičiau sensta. Odą galima padailinti palyginti greit, bet jei nori tikro rezultato, nepakaks vienkartinės akciijos — teks keisti gyvenimo būdą pasitelkus 6 pagalbininkus: sportą, dietą, masažą, anticeliulitines priemones ir… laiką bei kantrybę. Pradėk jau šiandien!

11

TAKTIKA NR. 1. IŠKART GRAŽESNĖ

Išsimaudyk vonioje su jūros druskomis. Kilpine kempine ar specialiu šepečiu su šveitikliu sukamaisiais judesiais išmasažuok visą kūną, ypač problemiškas zonas. Pamėgink “Lumene Body Aktiva Profile Definer” su beržų ekstraktu ir simondsijos mikrogranulėmis ar “Elizabeth Arden Smooth the Way Cleansing Body Scrub” su Negyvosios jūros druska, jūros dumbliais bei augalų ekstraktais. Nuvalytą odą papurkšk savaiminio įdegio priemone, tarkim, “Lancōme Flash Bronzer” arba “IsaDora Sun Sel
Tanning Spray” . Paskutinis akcentas: specialios priemonės, kuriose yra šviesą atspindinčių dalelių, — atrodys, kad oda lygi ir švyti.Vargu ar pavyks taip gudrauti visas atostogas: po trijų dienų ritualas atsibos. Jei vis dėlto turi kantrybės, rinkis vandeniui atsparias kosmetikos priemonės.
TAKTIKA NR. 2. LYGESNĖ PER MĖNESĮ

Keletas soliariumo seansų: tamsesnė oda atrodo lygesnė. Tik nepersistenk — tarp seansų turi būti bent vienos dienos pertrauka. Po to nepamiršk pasitepti kremu! Kiekvieną dieną — kontrastinis dušas. Po jo įtrink kūną kraujotaką skatinančiais kremais ar specialiomis anticeliulitinėmis priemonėmis. Įsidėmėk: kremas, kuriuo negalėjo atsidžiaugti tavo draugė, tau gali ir netikti… Grožio terapijos ir kosmetologijos centro masažistė Jaunė Bieliūnienė rekomenduoja priemones, kuriose yra rozmarino, imbiero, cinamono, eukalipto aliejų, arnikos, silicio rūgšties (tai yra jungiamojo audinio dalis, “atsakinga” už jo stangrumą), AHA rūgščių, gebenės, jodo. Verta pamėginti šildomojo poveikio priemones. Tokių gali pasigaminti ir pati. Pavyzdžiui, įlašink į indą 2 lašus apelsinų aliejaus, 1 lašą kadagio, 2 lašus citrinų, 1 — rozmarino, 2 — greipfruto. Gautą 8 lašų mišinį sumaišyk su 30 ml bet kokio kremo ir įtrink įšildytą kūną. Paprasčiausias būdas tai padaryti — plaudama virtuvę ar mankštindamasi apvyniok klubus ir šlaunis polietileno plėvele. Venk tokių procedūrų, jei odoje matyti smulkių kraujagyslių takelis.
Anticeliulitines priemones vartok ne dažniau kaip tris kartus per savaitę (jei instrukcijos nenurodo kitaip). Priešingu atveju kepenys nespės perdirbti intensyviai išskiriamų riebalų, o inkstai nesusidoros su vandeniu bei šlakais. Anticeliulitinėmis priemonėmis negalima tepti veido: pirmiausia dėl to, kad ant veido ir kaklo celiulito niekada nebūna. Veido oda kur kas plonesnė, lengviau pažeidžiama, todėl jai reikia itin atsargios priežiūros. Jei veido oda suglebusi, vartok drėkinamuosius ir regeneruojamuosius kremus (pamėgink “Nivea Visage All Day Aqua” ar “Christian Dior Iod Hydra-Sorbet”). Krūtinei irgi yra specialių priemonių, todėl kūno priežiūrai skirti anticeliulitiniai kremai jai netiks.
Pradėk anticeliulitinio masažo kursą. Jis gerina kraujotaką, aktyvina medžiagų ir kraujo apykaitą, daro odą elastingesnę. Vakuuminis masažas, kai problemiškose vietose statomos medicininės taurės, gerina kraujo ir limfos apytaką. Taurių vietose gali atsirasti kraujosruvų!
Celiulitą mažina ir įvyniojimai su medumi. Specialiais judesiais oda masažuojama, kol medus į ją susigeria. Tada dedamas šildomasis kompresas. Oda tampa lygi ir stangri, tačiau šis būdas netinka alergiškiems žmonėms.
Masažistė įspėja: poveikis nebus didesnis, jei po seanso išeisi “pasipuošusi” kraujosruvomis — masažas privalo būti neskausmingas. Populiariausi judesiai — gnaibymai, odos pakėlimas, tapšnojimai, nustūmimai.
Iš pradžių reikės 10 seansų kasdien, vėliau — porą kartų per savaitę. Paprašyk masažistės parodyti keletą pagrindinių judesių — ir pati kasdien darbuokis bent po 5 min. Masažuok ne tik problemines zonas, bet ir pėdas: čia yra daugybė taškų, kuriuos dirgindama aktyvinsi medžiagų apykaitą.Poveikio tikėkis jau po poros savaičių.
12

TAKTIKA NR. 3. PAMAŽU BET GARANTUOTAI

Oda tikrai bus lygi ir stangri, jei organizmui netrūks beta karotino, vitaminų C ir E, seleno, cinko, kalio, vario. Todėl turi nuolat valgyti citrusinių vaisių, kopūstų, žalumynų, rupios duonos, saulėgrąžų, riešutų, pupų, svogūnų, česnakų, pomidorų. Palepink save ananasais (juose esančios medžiagos padeda skaidyti riebalus) ir abrikosais, o gazuotus gėrimus ir kavą keisk žaliąja arbata(gerk šio medžiagų apykaitą gerinančio gėrimo 6—7 puodelius per dieną) ir negazuotu mineraliniu. Beje, yra ir kosmetinių priemonių su žaliąja arbata, kurios — gera paspirtis kovojant su celiulitu.
Nepamiršk vitaminų: vitaminas C (krapai, petražolės, vaisiai) gerina kraujotaką ir skatina jungiamojo audinio gamybą, B1 ir B2 (kopūstai, žuvis, moliūgai) dalyvauja skaidant angliavandenius, E (graikiniai ir lazdynų riešutai, migdolai) gerai veikia venas ir arterijas. Jei šių vitaminų trūksta, angliavandeniai kaupiasi riebalų pavidalu.
Pasirūpink gera nuotaika: depresija ir stresas — ištikimi celiulito draugai.
Nors ir ką sakytų celiulito teoretikai, apkūnias moteris “apelsino žievelė” apninka daug dažniau nei lieknas. Todėl karą su celiulitu pradėk nuo kovos su nereikalingais kilogramais: bėgiok, plaukiok, važiuok dviračiu.
Tik turėk omenyje: lieknėti reikia atsargiai ir pamažu — jei skubėsi, celiulitas gali tik suvešėti.

Krūvis turi tekti ne tik problemiškoms zonoms: ignoruodama kitus raumenis (pavyzdžiui, nugaros) rizikuoji stuburo sveikata. Nugaros skausmai ir pasislinkę slanksteliai — netinkamo krūvio rezultatas. Išmok specialios anticeliulitinės gimnastikos pratimų — jie padeda šalinti iš organizmo riebalus ir užbėga už akių jungiamojo audinio deformacijai
— Atsistok tiesiai, ištiesk rankas į priekį. 10 kartų lėtai pritūpk. Šis pratimas gerina kraujotaką.
— Atsistok tiesiai. Vieną koją atmesk atgal, ištiesk kelį. Kitą — sulenk. Truputėlį pasilenk į priekį, padėk abi rankas ant kelio. Nugara tiesi. Išlaikyk tokią padėtį 10—20 s. Tą pat daryk kita koja. Kartok 10 sykių.
— Atsigulk ant nugaros, įkvėpk. Ištiesk rankas virš galvos ir iškvėpdama pakelk viršutinę korpuso dalį nuo grindų. Dabar kiek galėdama lenkis priekin. Išlaikyk tokią padėtį 10—20 s, įkvėpk ir grįžk į pradinę padėtį. Kartok 10 sykių.
— Atsigulk aukštielninka ant grindų. Kairės kojos čiurną uždėk ant sulenktos dešiniosios kelio. Dešinę šlaunį apglėbk abiem rankomis ir patempk į priekį. Būk tokios padėties 20 s. Nugara turi lygiai gulėti ant grindų. Kartok 4 sykius kaitaliodama kojas. Kairę koją dėk ant dešiniojo kelio, dešinę — ant kairio.
— Atsigulk ant kairiojo šono, ranka remkis į grindis. Dešiniąją koją pakelk į viršų, paskui nuleisk neliesdama kairiosios. Apsiversk ant kito šono. Kartok pratimą kiekviena koja po 10 sykių.
— Atsistok tiesiai, kojos praskėstos, truputį sulenktos per kelius. Pilvą šiek tiek atkišk. Perkelk kūno svorį ant vienos kojos. Būk tokios pozos, kol raumenys pradės “degti”. 3 sykius kartok pratimą kiekviena koja.

13

KAS YRA CELIULITAS?

Vieniems jis — klaikus košmaras, kitiems — tik kosmetikos pramonės išpūstas muilo burbulas. O šiaip — tai trūkumas, kurį mes, moterys, trokštame nuslėpti nuo vyrų. Tik ar jiems iš tiesų jis taip rūpi?Juokas pro ašaras.Moterys negali apie tai ramiai kalbėti: vienos neslepia sielvarto, kitos bando ironizuoti arba apsimesti, kad tai — ne jų problema.
“Kai šlaunų oda panaši į apelsino žievelę, vyras nebenori jų nė paliesti… Tai košmaras!!!”
“Jis ėda nervus labiau nei vyras ir verčia apsimetinėti, jog myliu save tokią, kokia esu.”
“Dėl jo moterys bijo nusirengti paplūdimyje, jo linki aršiausioms savo priešėms.”“Apelsinų emigracijos vieta.”“Jis būdingas tik moterims: didžiuokimės juo!”
“Siaubinga, nepagydoma lytiniu būdu plintanti liga, panaši į vėžį.”“Šlaunys, apsimetusios apelsino žievele.”“Skaniausias dalykas, išdygęs ant tavo kojyčių.”O, neišmanyme, tu — žavus!
Mes tiesiog dieviname vyrus, kurie nieko nenutuokia apie celiulitą.
“Paprašyta tai parodyti, mano draugė kategoriškai atsisako. Jaučiuosi kaip tikras kvailys.”“Tai apelsino žievelės oda. Kaip atrodo? Na, kai ji perkaitinta pasidaro oranžinė.”“Gražioms viskas tinka. Net celiulitas.”“Ant šlaunų iššokusios venos.”“Tai susiję su celiulioze. Pramoninės atliekos ar kaip…”“Jis atsiranda valgant daug apelsinų.”“Poodinis varškės sluoksnis. Jis man patinka.”

VILTINGOS ŽINIOS

Dar dvi naujienos: viena gera, kita — bloga. Blogoji: dauguma vyrukų vis dėlto nutuokia, kas yra celiulitas! Geroji: jiems jis nerūpi taip labai, kaip tau atrodo. Ir jie rečiau jį pastebi! Maždaug 80 proc. moterų tikina jį turinčios, o vyrai mano, jog tokių moterų yra mažuma.
“Tai tokia nelygi oda. Man ne itin rūpi, ar moteris jį turi. Žinau, kad jos dėl to nerimauja, bet iš tiesų tai nėra esminis dalykas. Manau, celiulitas — mažumos moterų problema”, — Rutenis Pocius, architektas“Tai raukšlės ant šlaunų. Jei celiulitas ypač didelis — nepatrauklu, bet šiaip nematau nieko tragiška. Jį pastebiu tikrai retai”, — Darius Valančiūnas, portjė.
“Geriau protinga moteris su celiulitu, nei kvaila be jo”, — Remigijus Tamulis, verslininkas.
“Tai tokios “garbanotos” kojos. Gal ir nėra labai dailu, bet išvydęs celiulitą ant draugės šlaunų tikrai neišsigąsčiau”, — Linas Girlevičius, vadybininkas.“Tai dėmės ant šlaunų. Gal ne dėmės — duobutės. Mano panelė jį turėjo, bet mes jį įveikėm. Kaip? Važinėjom dviračiais, sportavom. Kiek girdėjau, celiulitą turi beveik visos”, — Andrius Mašanauskas, studentas.“Celiulitas — tai raukšlės ant klubų, šlaunų. Retai jį pastebiu, — manau, moterys jį nelabai demonstruoja”, — Tomas Ramelis, sportininkas“Tai tokios didelės riebalų ringės ant pilvo. Man jos ne prie širdies”,— Petras, elektromechanikas.“Išrengęs moterį tikrai nepuolu ieškoti celiulito. Manau, kiekviena moteris yra savaip žavi, ir joks celiulitas to žavesio nesunaikins”, — Arūnas Vitkus, minkas.
Šiuolaikinei moteriai pavasarį ir vasarą nerimą dažniausiai kelia antsvoris ir celiulitas. Šiandien siūlomi įvairūs kremai ir būdai kovoti su šiuo blogiu. E.K.Garsija siūlo ne kovoti, o suprasti “kiekvieną celiulitą” individualiai ir pagal naujas masažo technikas parinkti specifinį kursą kiekvienai moteriai. Tisuliarinio drenažo, osmotinio įvyniojimo, poodinio – riebalinio audinio sluoksnio mankštinimas ir šiatsu, specialistų manymu, įgalina gauti maksimalius ir ilgalaikius rezultatus koreguojant figūrą.

14

CHIROMASAŽAS

Teisingai atliktas chiromasažas sustiprina riebalų išskyrimą iš riebalinių sankaupų, padeda deginti per dideles riebalų atsargas. Ir visa tai absoliučiai neskausminga, jei masažas atliekamas teisingais judesiais. Chiromasažas – tai įvairių efektyvių europietiškų bei rytietiškų masažo sistemų, amerikietiškos chiropraktikos ir kineziologijos sintezė. Šis masažas veikia ir sąnarių sistemą. Pagerėja jų aprūpinimas krauju, sustiprėja sausgyslės ir raiščiai, sumažėja patinimai.
Masažas neturi sukelti skausmo, kadangi veikia ne tiek raumenis, kiek nervų sistemą, paleidžia sudėtingą refleksinį mechanizmą. “Inmaster” (E.K.Garsijos sukurtos) mokyklos chiromasažas išsiskiria iš kitų. Dominuoja atpalaiduojantys judesiai: sudarant masažo schemą 60-70 proc. skiriama būtent atpalaidavimui. Tai įgalina paveikti raumenų, kraujotakos, sąnarių ir nervų sistemas.
Raumenų nuovargio problemos, toksinų pašalinimas, raumenų sąstingis ir suglebimas, patinimai, nelankstumas, osteochondrozė, artritas, artrozė ir, aišku, celiulitas, antsvoris – tai dar ne visas problemų sąrašas, kurios naudojant unikalias metodikas per palyginti trumpą laiką visiškai išsprendžiamos.
Autorinės E.K.Garsija metodikos tiesiog apvertė kosmetologų požiūrį į masažą. Daugybė pagrindinių ir papildomų judesių, mokėjimas tiksliai nustatyti diagnozę ir greitai sudaryti masažo schemą, įvertinančią ne tik odos būklę, bet ir nervų, kraujotakos, raumenų ir sąnarių sistemas, paverčia masažą maksimaliai efektyviu. Masažistas turi dirbti švelniai ir pažadinti snaudžiančias jėgas, galingą vidinį rezervą, kuris padeda įvykti stebuklui. Moterys ir merginos, kurioms ramybės neduoda celiulitas, turėtų saikingai gerti angliarūgšte prisotintą vandenį. Negazuotas mineralinis vanduo padės geriau išlaikyti gražias kūno formas. Jeigu organizmui trūksta deguonies, jis nustoja eikvoti energiją, nedegina kalorijų. Jaučiamas nuovargis, silpnumas, kūnas atrodo glebus.
Vos organizmas gauna papildomai deguonies, procesai pagreitėja. Deguonis įtakoja medžiagų apykaitą, virškinimą ir tuštinimąsi, valo kraują, padeda sumažinti stresą, malšina galvos skausmą, padeda norintiems mesti rūkyti, stiprina imuninę sistemą, ramina ir stimuliuoja organizmą. Tai vyksta pagal paprasčiausius fizinius dėsnius. Deguonis degina riebalus. Jis pernešamas su krauju. Į kūno vietą, kuri įtempta arba suspausta, priteka daugiau kraujo, o su juo – ir deguonies. Taigi galima deginti riebalus konkrečioje vietoje ir kartu ten stiprinti raumenis.
KVĖPAVIMO PRATIMAI PRADĖS ATSIKRATYTI CELIULITO
Juk celiulitas – tai tie patys riebalai, tik su medžiagų apykaitos atliekomis. Dėl diafragminio kvėpavimo pagreitėja kraujotaka, tempimo pratimai kraują nukreipia į konkrečią vietą ir padeda ten sudeginti celiulitą.
Želė nuo celiulito savo unikaliomis sudėties savybėmis leidžia pagerinti kraujotaką, skatina toksinų pašalinimą, padeda pašalinti “apelsino ževelės” efektą. Reguliarus želės panaudojimas derinant su masažu stangrina odą, pagerina jos elastingumą bei neleidžia atsirasti strijoms.

PAGRINDINIS POVEIKIS:
gerina ląstelių metabolizmą
greitina riebalų skaidymąsi ir jų pašalinimą
skatina toksinų ir vandens pertekliaus pašalinimą iš audinių
gerina kraujo ir limfos apykaitą
tonizuoja ir stangrina odą
neleidžia atsirasti odoje strijoms
15

specialaus rutulinio masažuoklio panaudojimas sustiprina žele komponento poveikį
Rekomendacijos vartojimui:
2-4 stadijos celiulitas
odos tonuso sumažėjimas
strijų atsiradimo profilaktika