Graikijos virtuvė

Untitled

GRAIKIJOS VIRTUVĖ

Graikija

Graikija – pietryčių Europos šalis. Jos krantus skalauja net 3 jūros – Jonijos, Egėjo ir Viduržemio. Maždaug ketvirtadalį šalies sudaro salos. Graikija skiriama į 8 regionus.

Graikijos geografinė padėtis ir klimatas visuomet stipriai įtakojo ir šalies virtuvę – sultingos sirpstančios citrinos, didelės gardžios alyvuogės, šviežios žolelės.

Graikai valgo daug žuvies, ją gardina citrinos sultimis ir raudonėliu. Mėgstamiausias prieskonis – raudonėlis.

Mėgstami kalnuose besiganančių ožkų pieno sūriai, populiariausiasfetos sūris. Mėgstamiausia mėsa – ėriena. Ji, kaip ir kita mėsa, dažniausia ruošiama grilyje lauke.

Be alyvuogių aliejaus Graikija apskritai neįsivaizduojama, mat, skaičiuojama, jog šalyje auga apie 120 mln. avylmedžių, o kiekvienas graikas per metus sunaudoja po 16 kilogramų aliejaus. Gardžios ir pačios alyvuogės, kurių Graikijoje rasite ne vieną dešimtį rūšių.

Labai populiarus medus. Jis naudojamas ruošiant nemažai graikiškų desertų.

Valgymo papročiai

Vakarienė prasideda apie 22 – 23 valandą vakaro. Gyventojai nesimėgauja maistu vienumoje – prie stalo visuomet susėda būrys artimųjų arba kaimynų. Valgant graikai garsiai bendrauja.

Po užkandžių(džiovintų aštuonkojų, česnakiniu užtepu pagardintos skrudintos duonos, medezių, ant iešmo keptų kebabų ir kt.) pereinama prie mėsos arba žuvies patiekalų, dažniausiai su salotomis.

Graikijoje itin populiarūs sūriai, gaminami iš karvės ir ožkų pieno taip pat ir visokie marinatai, riešutai, jogurtai, žalumynai, pyragai.

Nuo seniausių laikų vynas yra labai reikšmingas graikų gyvenime. Jis paprastai patiekiamas su maistu.

Duona Graikijoje laikoma gyvybės pamatu, todėl ji valgoma beveik su visais patiekalais.

Receptai

http://www.gaspadine.lt/patiekalas/cezario_salotos1.html

Cezario salotos

Frappekava http://www.gaspadine.lt/patiekalas/graikiska_salta_frape_kava.html