laidos ‘stilius’ recenzija

Kultūrinės pramoginės televizjos laidos
„Stilius“ (gyvenimo būdo žurnalas)
recenzija

Vilnius
2005

Kaip ir kiekvieną sekmadienio vakarą prie žydrųjų televizoriaus ekranų mus kviečia Violeta Baublienė – Lietuvos nacionalinės televizijos žurnalistė ir laidos „Stilius“ vedėja. „Stilius“ – gyvenimo būdo žurnalas, laida tiems, kurie sparčiai seka kintančias mados tendencijas, domisi aukštuomenės gyvenimu, nori sužinoti garsenybių gyvenimo užkulisius ir per tą valandėlę pabandyti pajusti tokį gyvenimo skonį, kokio galbūt daugeliui iš mūsų neteks ragauti. Visuomet stilingai apsirengusi, nuoširdžiai su žiūrovu bendraujanti Violeta skelbia laidos anonsą kuris šį kartą prie televizoriaus ekranų tūūrėtų privilioti tuos, kurie domisi rytų kultūra, kolekcionavimu ir iš pirmo žvilgsnio atrodytu lengvu ir daug pastangų nereikalaujančiu modelio gyvenimu, ar bent jau tuos, kuriems šios sritys arti širdies.

Pirmojo reportažo autorė, pati Violeta Baublienė, maloniai kalbina Lietuvos ambasadoriaus Kinijoje (Pekine) žmoną – Eleną Voverienę. Moteris pasakoja apie savo gyvenimo metus praleistus Kinijoje, apie tai kaip intensyviai pradėjo domėtis rytų šalių kultūra. Ambasadorienė teigė jaučianti jog turi menininkės gyslelę tačiau niekada nebandė realizuoti savęs kokioje nors meninėje srityje. Būtent pajutusi rytų kuultūros dvasią, atradusi vidinę harmoniją, būdama Kinijoje ėmėsi tapybos. Ilgos pamokos pas Kinijos tapybos meistrus nenuėjo veltui, Elena išmoko tapyti tik kinams būdinga metodika (ant ryžių popieriaus). Pagauta įkvėpimo, grįžusi į Lietuvą įkūrė „Namų galeriją“, kurioje eksponuoja savo darbus, pardavinėja juos ir

r kitus iš Kinijos gabenamus suvenyrus, taip pat specializuojasi kiniško interjero dizainerės srityje. Herojė teigia esanti labai laiminga, kad susidomėjo rytų kultūra, taip surado gyvenimo pilnatvę, vidinę harmoniją, pusiausvyrą ir ramybę.
Besidominčius kolekcionavimu padidinti televizoriaus garsą turėtų priversti antrasis reportažas. Šįkart pasakojama apie du vyrus, kurių vienas kaip pats teigia, yra sveikai pamišęs dėl alaus skardinių ir butelių kolekcionavimo, antrasis domisi senovinų šalmų rinkimu. Kolekcininkai noriai pasakojo savo ilgus metus trukusio kolekcionavimo istorijas. Reportažas buvo gan įdomus, tačiau mano nuomone reportažo autorei () šiek tiek trūko profesionalumo. Jame per daug buvo šokinėjama nuo vieno kolekcininko prie kito, nors jų istorijos tarpusavyje yra susijusios tik tiek, jog abu vyrai yra šios srities mėgėjai profesionalai. Kartais tekdavo rimtai susimąstyti norint atsirinkti faktus ir suuvokti kuris herojus kurios srities kolekcininkas.
Trečiasis pasakojimas, tai pasakojimas apie garsiausią Lietuvos manekenę ir žvaigždę – Renatą Mikailionytę. Lietuvos podiumus užkariavusi net prieš šešiolika metų Renata nuramina visas tas, kurios mano, jog modelio darbas lengvas. Deja, saldus jis atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Pasakodama savo karjeros istoriją ir visus manekenės gyvenimo užkulisius Renata prisimena tiek malonių, tiek siaubingų akimirkų. Jos nuoširdus bendravimas ir atsivėrimas reportažo autorei Violetai Baublienei prikausto prie televizoriaus ekrano ir neleidžia praleisti nė vienos pasakojimo detalės pro au
usis. Violeta taktiškai ir tuo pat metu atsargiai kapstosi po herojės gyvenimo vingius atskleisdama vis pikantiškesnių detalių. Manau, kad šiuo pokalbiu liko patenkinti visi: tiek herojė, tiek reportažo autorė, tiek sudominti žiurovai.
Laida kosmopolitiška ir marga savo įvairiapusiškumu ir sugebėjimu sudominti bei patraukti bet kokį žiūrovą. „Stiliaus“ laidose pasakojama apie Lietuvos garsenybes arba Lietuvą garsinančius žmones, stengiamasi rasti įdomių žmonių kurie vienaip ar kitaip yra susiję su Lietuva ir parodyti mūsų visuomenei jog užsienio šalių ir jų garsenybių idealizavimas yra perdėtas. „Stiliaus“ autoriai savo laidose puikiai sugeba priartinti Lietuvos aukštuomenės gyvenimą prie užsienio garsenybių ir politikų gyvenimo būdo. Laida taip pat labai stipri kultūriniu ir meniniu aspektu, laidų herojai neretai būna susiję su viena ar kita meno sritimi, yra bendravę ar susidūrę su meninikais apie kuriuos įdomu ir verta žinoti.
Laida kaip nedaugelis kitų nevargino nuobodžia reklama kartojama kas 15min., kaip dažniausiai yra įprasta. Aišku čia jos taip pat netrūko, tačiau palyginus su kitų televizijų rodomos reklamos dažnumu ir kiekiu, ši laida reklama dėmesio neblaškė.
Violeta Baublienė suintriguoja, kitą sekmadienį ir vėl kviečia mus prisijungti, kur šį kartą laidoje pasakos apie architektę Aušrą, kurios gyvenimo būdas yra nenuspėjamas ir kartais nesuprantamas net ir jos artimiausiems ir mylimiausiems žmonėms. Tiems kurie susidomėjo si
iūlau nepamiršti pasižiūrėti.

Leave a Comment