Knygos “Gelbėtojas” recenzija

Untitled

Knygos “Gelbėtojas” recenzija

Paulius Šukys

Visai neseniai į mano rankas pakliuvo “Alma Litteros” leidyklos nauja knyga “Gelbėtojas”, kurią parašė du autoriai – Džeimsas Patersonas (James Patterson) ir Endriu Grosas (Andrew Gross). Noriu išdėstyti savo nuomonę apie kūrinį, bet prieš tai keletas žodžių apie knygos siužetą.

Kūrinio siužetas

Nedas Kelėjus (Ned Kelley) yra buvęs mokytojas, tačiau vienas skandalas sužlugdė jo ilgai puoselėtą karjerą. Dabar jis gyvena vieno turtuolio namuose, yra jo asmeninis vairuotojas ir atlieka kitus turčiaus pavedamus darbus.

Anksčiau perspektyviu laikytas Nedas pavargo nuo skurdžiaus vaidmens ir susitarė susitikti su keletu giminių bei artimų draugų. Jie ketina apiplėšti turtingų paveikslų kolekcininkų namus. Vaikinai jau turi pirkėją, kuris nupirks visus paveikslus. Viskas ko reikia – įsilaužti į namus ir pavogti paveikslus, esančius sąraše. Viskas atrodo lengva, o po darbo kiekvienas iš įsilaužėlių gaus solidžią sumą savo gyvenimams pratęsti. Nedui tereikia atjungti kolekcininko kaimynų signalizacijas, kad nepritrauktų bereikalingo policijos dėmesio.

Dar prieš įvykstant vagystei, Nedas pameta galvą dėl nepaprastai seksualios merginos. Problema ta, jog Tesą (Tess) nepigu išlaikyti. Ji apsistojusi brangiame kurorte, kuriame Nedas tik dirbo. Tačiau Tesai taipogi patinka Nedas. Po vienos karštos popietėslovoje, Nedas priima ryžtingą sprendimą: “Įsilaušiu į tuos namus ir pasiėmęs pinigus spruksiu su Tesa kur nors toli.”

Deja, planuojas apiplėšimas virsta fiasko. Visi Nedo draugai ir giminės buvo nužudyti. Dar blogiau, nužudyta ir Tesa. Pagrindinis veikėjas greitai supranta, kad kažkas bando jį apkaltinti artimųjų mirtimis. Nedas nusprendžia vykti gyventi pas tėvų.

Šioje vietoje pasirodo dar vienas personažas – simpatiška FTB agentė, Nelė (Nellie). Jos specializacija – meno vagystės. Ji išmano viską, kas susiję su meno vagystėmis ir turi nemažą patirtį joje. Jai paskirta ištirti Nedo vagystės aplinkybes. Kai Nelė su kitais FTB agentais aptinka Nedą jo tėvų namuose, pastarasis sučiumpa Nelę ir paverčia ją savo įkaite. Tuo tarpu renka įrodymus, įrodysiančius jo nekaltumą. Po tam tikro laiko Nedas jau norėjo Nelę paleisti, tačiau pastaroji pradeda tikėti Nedo nekaltumu.

Dabar, tiek Nedas, tiek Nelė nori išsiaiškinti kas yra tikrasis žudikas. Savo kelyje šiedu sutinka keletą tikrai pavojingų asmenybių. Ar Nedas išsiaiškins kas yra tikrieji jo draugų ir Tesos žudikai? Jei taip, kai jis tą įrodys? Kiek dar žmonių mirs beieškant atsakymų į Nedo klausimus? Jeigu norite tai sužinoti, patariu paskaityti Džeimso Patersono ir Endriu Groso knygą “Gelbėtojas”.

Mano mintys

Tiesą pasakius, nesuprantu kaip Patersonas tai padaro. Jo išleistų knygų skaičius tuoj pasieks didelį skaičių, tačiau kiekvienoje savo knygų jis sugeba pateikti vis įdomesnius siužetus. Ko jau ko, bet gebėjimo supainioti patį skaitytoją jam netrūksta. Nepaisant painumo, Patersonas nepamiršta visko sudėlioti į savas “lentynėles”.

Nedas Kelėjus yra patrauklus ir simpatiškas personažas. Mėgau jį nuo kūrinio pradžios. Iš dalies, ir užjaučiau jį, kadangi jis buvo nelaimingų aplinkybių auka, suklydęs tik kartą. Tačiau tuo pačiu Nedas yra veikėjas su dideliais trūkumais. Turiu omeny, koks žmogus atsidūręs jo vietoje išvyktų gyventi pas tėvus? Manau, tai nebuvo protingiausias dalykas, kurį jis galėjo padaryti. Nedas man pasirodė šaunus ir mielas vaikinas, tapęs vienos didelės neteisybės auka ir niekas negali jo iš viso šito išklampinti.

Knygoje nestinga ir keletą jaudinančių bei žadą atimančių akimirkų, kai kurie skyriai parašyti gana vaizdingai. Misterijos elementai galbūt nėra tokie geri, kaip kitose knygose, tačiau asmeniškai man nepavyko atspėti kas yra šio kūrinio piktadarys, neigiamas veikėjas. Geriausia knygos dalis – pabaiga.

Man patiko naujoji Džeimso Patersono ir Endriu Groso knyga “Gelbėtojas”, todėl aš ją jums rekomenduoju!