Knygos “Kaulų kolekcionierius” recenzija

Untitled

Knygos “Kaulų kolekcionierius” recenzija

Vardenis Pavardenis

Džefris Dyveris (Jeffery Deaver) yra vienas iš tų retų rašytojų, kurio rašliava gerėja sulig kiekviena nauja knyga. Be “Kaulų kolekcionieriaus” esu skaitęs ir dar keletą jo knygų užsienio kalba, kaip “Melsti miego” (angl. “Praying for Sleep”), “Vienišos merginos kapas” (angl. “A Maiden’s Grave”). Priėjau išvadą, kad Džefrio knygos gali būti puiki pramoga, skirta nišinei auditorijai, bet tuo pačiu ir nuostabi pamoka, mokanti kaip rašyti išlaikant aukštą meninio raštingumo lygį.

Knygoje netrūksta įkalčių demaskavimo scenų, kaip ir žiaurių vaaizdų perteikimo, kai žmogaus griaučiai šokinėja į visas puses. Vėlgi, iš vienos pusės subtilus menas, iš kitos – populiari banalybė.

Vienas kūrinio personažų yra kovotojas už teisingumą, tačiau su neišsprendžiama problema – jis paraplegikas. Kitaip tariant, visam gyvenimui suparalyžiuotas po nelaimingo atsitikimo. Kitas personažas yra ji – graži mergina, tuo pačiu metu kieta ir pažeidžiama. Fonejaučiama meilės ir mirties dvikova, kuri nesibaigia iki paskutinių knygos puslapių. O jei to nepakanka, tai pasakysiu, kad knygos pabaiga tokia įdomi, jog tikriausiai “Kaulų kolekcionierius” yra knygų serijos pradžia.

Dabar trrumpai apie siužetą. Linkolnas Raimas (Lincoln Rhyme) yra kriminalistas, įstatymo priežiūros sergėtojas dirbantis su įkalčiai nusikaltimo vietose. Tarnybinių pareigų vykdymo metu Linkolnas stipriai susižaloja ir patiria sunkų stuburo smegenų paralyžių, ko pasekoje tebesugeba pajudinti kaklą, galvą ir vieną pirštą. Visos knygos me

etu Linkolnas neatmeta minties apie savižudybę, mat karjera jam buvo visas gyvenimas.

Vieno serijinio žudiko padaryti nusikaltimai, kuriuos pavadinti siaubingais ir sudėtingai būtų per švelnu, Linkolnas pakviečiamas tirti žudiko mirties aplinkybes. Ilgainiui atsiranda vis daugiau aukų, kas Linkolną verčia dar labiau dirbti. Tačiau pats jis “įkalintas” lovoje, tad pats nieko negali padaryti. Viską už jį daro jauna tarnautoja Amelia Saš (Amelia Sachs), nors tokiam sprendimui Linkolno “vyriausybė” ir nepritarė. Kaip jau supratote, Amelia yra labai graži, kieta, bet tuo pačiu ir labai pažeidžiama mergina. Amelia tampa Linkolno akimis, ausimis, rankomis, kojomis.

Jeigu manote, kad ir čia nebus apsieita be sekso, knygą būtinai perskaitykite. Linkolnas Raimas ir Amelia Saš įtikins jus, kad ir be sekso veiksmas gali būti aistringas bei įdomus.

Pats autorius kartą yrra pasakęs: “Visuomet save įsivaizduoju savo sukurtų personažų vietoje, nesvarbu kas tai būtų – vaikinas ar mergina, baltodis ar juodaodis, senas ar jaunas. Turiu pripažinti, kad įsijausti į Linkolno vaidmenį buvo siaubinga patirtis, bet tuo pačiu ir įdomi. Manau, kad jis yra pats įdomiausias mano sukurtas personažas.”

Jeigu dar nesate tikri ar verta perskaityti šią knygą, tai galite būti tikri, kad verta. Pirma, perskaitę knygą, vėliau galėsite pamatyti ir šios knygos ekranizaciją, kurioje vaidina Denzelis Vašingtonas (Densel Washington) ir Angelina Džoli (Angelina Jolie). Fi

ilmas nepakartojamas (pristatomasis filmukas čia), tačiau bus daug geriau, jei pradėsite nuo knygos.

Leave a Comment