Filmo “Thank you for smoking” anotacija

1145 0

 

SOCIALINIŲ MOKSLŲ KOLEGIJA

KOMUNIKACIJOS IR MENŲ KATEDRA KATEDRA

KŪRYBOS IR PRAMOGŲ INDUSTRIJOS

KOMUNIKACIJOS STUDIJŲ MOKOMASIS DALYKAS

THANK YOU FOR SMOKING“ FILMO ATVEJO ANALIZĖ IR APTARIMAS

SAVARANKIŠKAS DARBAS

Darbo autorė: Justina Grimovičiūtė

2015.12.31

Darbo vadovas: Mantas Linkevičius

VILNIUS 2015

Filmas „Thankyouforsmoking ir pagrindinio filmo veikėjo tikslas yra skatinti žmones rūkyti pabrėžiant šio įpročio suteikiamą gerumą. Filme personažo profesija yra įvardijama kaip – lobistas, kuriam puikiai sekasi. Jis yra vaizduojamas kaip viešųjų ryšių specialistas, atsidavęs savo profesijai. Vienas ryšių su visuomene tikslų vykdyti sėkmingą komunikaciją. Užduoties esmė yra, kad tikslinės išorinės grupės nuomonė passisuktų į kompanijos, kuri vykdo viešųjų ryšių kampaniją pusę. Filme herojus N.Nayloras, gauna užduotis iš savo vadovo. Jis važinėja į laidas, duoda interviu, ir visuose juose iškelia cigaretes kaip neatsiejamą visuomenės dalį. Jis įtikinamai argumentuoja savo požiūrį, taip psichologiškai veikdamas asmenų psichiką, jog visuomenė ir cigarečių rūkymas – neatsiejami reiškiniai.

Filmo metu pagrindinis herojus dažnai susitinka pietauti ar išgerti su dviem savo draugais. Susitikę pabendrauti asmeninėmis temomis, kalbos apie darbą nelieka nepaliestos. Kadangi Nayloras reklamuoja tabako pramonę, o Bailey – alkoholio pramonę, Jay Bliss‘as ginklus, jiee visi užtikrinti, jog jų darbo sritis pati reikšmingiausia.Pavyzdys iš filmo puikiai parodo, kokia konkurencija vyrauja ryšių su visuomene srityje. Ne tik N.Nayloras, bet ir didžioji dalis skirtingų pasaulio asmenų žino tabako sukeliamą žalą organizmui ir tai suvokia blaiviu protu, bet

t vis tiek rūko, pasiteisindami, jog tai viena iš stipriausių žalingų priklausomybių. Žmonės yra “prisotinti“ reklamų apie tabaką, nes paprasčiausiai žiūrėdami televizorių, ar vartydami spaudą negali to išvengti, o kitą darbą atlieką jų pasąmonė, kuri formuoja dirbtinį norą užsiimti žalingais įpročiais, kurie su laiku peraugą į stipresnę priklausomybę, arba smalsumą paįvairinti gyvenimą kitomis priklausomybėmis.Dažnai naudojamos gražios vaizdinės priemonės: nuolat propaguojančios laisvės, atsipalaidavimo, rūpesčių lengvinimo, bendravimo palaikymo, pažinčių priežasčių jausmą ir prieš jas nublankstantys nemalonūs paveikslėliai/nuotraukos, kurie lyg ir “rėkia“, kad žmogus suvoktų, kad tai nepagerins, o tik pablogins gyvenimo kokybę ir skatins atsirasti naujas problemas, priklausomybes bei ligas. Žinoma, kad tabako pramonės turi savo darbuotojų(ryšių su visuomene specialistus, kurie atlieką šį darbą taikliai), ko pasekoje žmonės traukiami , tiek fiziškai, tiek psichologiškai priklausomybės linnk.

Bet kuri įmonė stengiasi įtikti žmogui, parodyti jog ji stengiasi dėl žmogaus ir jo gerovės, o jei tai ir kenksmingų medžiagų gamyba, tai pranešama, jog yra dedamos didžiausios pastangos, jog kenksmingumas būtų sumažinamas kiek galima labiau, o dažniausiai įmonė nuslepia tikrąją sudėtį. Įmonei pavykus įtikti žmogui, imama veikti toliau. Kaip ir matome filme, N.. . .

Join the Conversation

×
×