Ar verta mokyklose įvesti uniformas?

Samprotavimas
Ar verta mokyklose įvesti uniformas ?

Būnant moksleiviu, neabejingu savo bendruomenei ir joje iškylančioms problemoms bei klausimams, atsiranda noras pakalbėti apie pastaruoju metu vis aktualesnę temą – uniformas. Šiuo metu mokyklose vyrauja dvilypė sistema: vienos institucijos uniformas laiko savaime suprantamomis ir toleruojamomis, o kitos pripažįsta laisvą rengimosi stilių. Tad kodėl požiūris į uniformas toks skirtingas?
Kalbant apie naudą, kurią gauna dėvintys uniformas, būtina paminėti tai, jog taip susilygina mokinių socialinis lygis. Mokiniams ir mokytojams tokiu būdu sunku atskirti, kuris mokinys iš geresnės, o kuuris iš prastesnį socialinį statusą užimančios šeimos. Visi laikytų save vienodais ir nepašieptų tam tikrų trūkumų. Savaime aišku, pačios uniformos stilius bei spalva turėtų būti derinami su bendruomene – juk ne kiekviena mergaitė sutiks vaikščioti su sijonu, ir ne kiekvienas berniukas ramia širdimi pasisakys už šviesiai mėlyną švarką.
Kokia gi neigiama šio reikalo pusė? Visų pirma, uniforma yra laikinas dalykas. Vaikai auga, bręsta, todėl ją keisti ir taisyti tektų ne taip ir retai. Išaugtą uniformą dažniausiai tenka paprasčiausiai išmesti, nebent šeimoje yrra mažesnių vaikų, kurie eina į tą pačią mokyklą. Antra, kai kuriems moksleiviams būtų tiesiog nepatogu nuolat dėvėti kostiumus, jie jaustųsi suvaržyti. Nors šiuo metu galima rasti labai patogių ir prieinamų modelių. Galbūt kai kurias atskiras rūbo detales galėtų rimktis ir pa

atys moksleiviai. Būtų galimas ir toks kompromisas – uniformas įvesti tik gimnazistams ar bent jau vyresniųjų klasių moksleiviams, kurių augimas jau daugmaž stabilizavęsis. Tuomet ir bėda, kad kostiumas bus išaugtas per pusę metų, nebus tokia aktuali.
Tačiau čia kalbama tik apie moksleivius. Kaip yra su mokytojais? Gal ir jiems įvedus uniformas? Jei su kostiumais vaikšto visi – tai visi.
Visgi geriausiu sprendimu gali būti laikomas tik pačios mokyklos bendruomenės viešas pasitarimas ir atvira diskusija šiuo klausimu. Turėtų būti kreipiamas dėmesys į kiekvieno nuomonę. Ir jei dauguma nuspręs, kad uniforma – priimtinas dalykas, tuomet kodėl gi ne?

Leave a Comment