Sportas-sveikata

VPU SSF
Kūno kultūra
Eligijus Dališanskas
Turinys:
Įvadas
Tinklinis
Krepšinis
Futbolas
Dviračių sportas
Tenisas
Sporto nauda mūsų organizmui
Sporto daromo žala mums
Pabaiga

Įvadas
Kiekvienas mūsų, daugiau ar mažiau, savo gyvenime pasportuojame. Visi suprantame, kad sportas padeda palaikyti sveikatą, gerą nuotaiką ir šiaip puikią savijautą. Aš pabandysiu paliesti pačias populiariausias sporto šakas ir priminti arba supažindinti žmones su jų privalumais ir trūkumais.
Tinklinis
Tai labai populiarus žaidimas. Vienodai paplitęs ir tarp moterų ir tarp vyrų. Komandoje paprastai būna 6 žaidėjai. Žaidžiami min 3, max 5 kėliniai iki 25 taškų. Žaidimo principas permušti kamuolį per tinklą taip, kad šis nukristų ant žeemės priešininkų aikštelėje.
Krepšinis
Tai pats populiariausias žaidimas Lietuvoje. Labiau paplitęs vyrų tarpe. Komandą sudaro 5 žaidėjai. Žaidžiami 4 kėliniai po 10min. Žaidimo tikslas kuo daugiau kartų įmesti kamuolį į priešininkų krepšį ir neleisti jiems įmesti į savąjį.
Futbolas
Tai daugiau vyrų žaidimas nei moterų. Komandoje 11 žaidėjų. Pagrindinis jų tikslas įspirti kuo daugiau įvarčių į priešininkų vartus. Žaidžiami 2 kėliniai po 40min.
Dviračių sportas
Kad ir kaip keistai skambėtų, tai taip pat yra komandinis žaidimas. Komandos dydis grupinėse lenktynėse neribojamas(kuo daugiau, tuo geriau) Dviratininkai važiuoja tam tikrą distanciją ir jų pagrindinis tiikslas baigti šią distanciją pirmam. Lietuva turi kelis pasaulio čempionus. Šiuo metu Lietuvos moterų čempionė yra Diana Žiliūtė.
Tenisas
Žaidžiamas dviese – vienas prieš vieną(paprastai). Žaidžiamas iki 6 taškų. Tai daug energijos ir geros reakcijos reikalaujantis žaidimas.
Sporto nauda mūsų organizmui
Visų pirma, gerėja kraujotaka.
Didėja plaučių tū

ūris
Organizmas valosi prakaituodamas
Kai išprakaituojame, daug geriame, o tai taip pat valo organizmą.
Stiprėja mūsų raumenys.
Tvirtėja taisyklinga laikysena.
Išsikrauname fiziškai, kas padeda atsipalaiduoti po protinio darbo.
Organizmas geriau pasisavina reikalingas maisto medžiagas.
Sporto daroma žala mums
Profesionalus sportas gali sutrikdyti širdies darbą.
Gali sutrikti kitų organų veikla.
Netinkami krūviai gali sutrikdyti organizmo veiklą.
Netaisyklingas pasiruošimas gali privesti prie traumų patyrimo.
Pabaiga
Manau, kad be sporto žmogus suglemba ir jaučiasi nepilnavertis šiame pasaulyje. Jis nuolat pavargęs, pilkas ir apsiniaukęs. Saikingas sportas dar nė vienam nepakenkė. SPORTAS-SVEIKATA. Nesvarbu kuo užsiimate, žaidžiate tinklinį ar krepšinį. Mėgaukitės tuo, ką darote ir būsite sveikas ir gražus.

Leave a Comment