Spausdintuvas

Įvadas Šią temą pasirinkau todėl, kad norejau suzinoti kas yra spausdintuvas detaliau. Be to mano šeima kaip tik nori įsigyti šį prietaisą, kuris šiuo metu yra labai reikalingas kiekvienai šeimai. Norejau suzinoti koks jo veikimo procesas. Kokius naujausius spausdintuvus siūlo rinką ir ar brangiai reikia moketi norint įsigyti.

Spausdintuvas – tai įrenginys, leidžiantis ant popieriaus atvaizduoti kompiuterio pagalba apdorotą informaciją. Spausdintuvai skirstomi į dvi stambias grupes: kontaktinius(tiesioginio veikimo) ir bekontakčius(netiesioginio veikimo). Prie kontaktinių spausdintuvų priskiriami plaktukiniai ir adatiniai, prie bekontakčių – rašaliniai ir lazeriniai. Kontaktiniuose spausdintuvuose taikomas mechaninis spausdinimo principas, tai yra tam tikras mechanizmas per dažančią juostelę susiliečia su popieriumi ir palieka jame pėdsaką. Kai kurie spausdintuvai juostelės neturi, tuomet jais spausdinama ant specialaus popieriaus, kuris, veikiamas temperatūros, keičia spalvą. Plaktukinio spausdintuvo mechanizmą sudaro raidžių pavidalo plaktukėlių rinkinys. Smūgiuodamas į popierių, plaktukėlis palieka jame kokybišką raidės atspaudą, tačiau, norint pakeisti šriftą, reikia keisti ir visą raidžių rinkinį. Plaktukiniu spausdintuvu negalima spausdinti grafinių vaizdų. Vystantis kompiuterių rinkai, atsirado didžiulis kiekis įvairiausių spausdintuvų. Tačiau, kiekvienas spausdintuvas turi suprasti kompiuterio perduodamas jam komandas. Tai pasiekiama atitinkamų programų, dar vadinamų draiveriais (driver), pagalba. Kaip taisyklė, tokia programa komplektuojama kartu su spausdintuvu. Be to, į bet kurios operacinės sistemos sudėtį įeina standartiniai spausdintuvo draiveriai. Jei turimų draiverių saraše nėra jums reikiamo draiverio, tai reikėtų išsiaiškinti koks spausdintuvo tipas emuliuoja duotą spausdinimo įrenginį. Dauguma spausdintuvų emuliuoja (t.y. supranta tas pačias kompiuterio komandas) firmos Epson arba firmos Hewlet Packard. standartus užtenka pažiūrėti į spausdintuvo instrukcija ir nustatyti jungiklius į atitinkamą padėtį. Šiuo metu galima išskirti tris pagrindinius spausdintuvo tipus:1. Adatiniai spausdintuvai2. Rašaliniai spausdintuvai3. Lazeriniai spausdintuvai.

Adatiniai spausdintuvai. Adatiniai spausdintuvai yra patys populiariausi ir pigiausi spausdintuvai, nors pagal kokybę jie smarkiai atsilieka nuo rašalinių ir ypač nuo lazerinių spausdintuvų. Ne per seniausiai pirkėjai pirmenybę teikė būtent adatiniams spausdintuvams, nes visų pirma atsižvelgdavo į nedideles spausdintuvo išlaidas. Vystantis spausdinimo įrangai, pirmoje eilėje pradėta atsižvelgti į spausdinimo greitį ir kokybę, todėl adatiniai spausdintuvai žymiai atpigo. Šiuo metu daugiausiai paplitę firmų Epson, Seikosha ir Star adatiniai spausdintuvai.

Adatinių spausdintuvų spausdinimo principas toks pats kaip ir spaudinimo mašinėlės. Vaizas ant popieriaus gaunamas specialių adatelių pagalba išspaudžiant taškus. Pagal atitinkamą kompiuterio perduodamą signalą galvutės muša per specialią dažančią juostelę, tokiu būdu ant popieriaus lapo išspausdamos taškelius, iš kurių gaunamas vaizdas. Adatiniai spausdintuvai visų pirma skirstomi pagal adatėlių kiekį (pin). Spausdintuvai skirstomi į 9, 18 ir 24-adatėlių. Adatėlių kiekis nurodo spausdintuvo spausdinimo kokybę (kokybiškas 24-adatelių Epson LX-300 tipo spausdintuvas, spausdinint ant naujos juostelės, pasiekia spausdinimo kokybę Quslity, praktiškai nesiskiriančią nuo lazerinio spausdintuvo kokybės). Kuo daugiau spausdintuvas turi galvučiu, tuo greičiau vykdomas spausdinimas, nors spausdinimo greitis priklauso ir nuo daugelio kitų parametrų.Svarbiausiu adatinio spausdintuvo rodikliu laikomas greitis, kuris matuojamas“simboliais per sekundę“(cps). Šis greitis smarkiai kinta priklausomai nuo nustatyto šrifto ir spausdinimo kokybės. Kiekvienas adatinis spausdintuvas turi savo šriftus. Kaip taisyklė, tiekemi spausdintuvai palaiko rusiškus, o kai kada ir lietuviškus šriftus, nors gali to ir nebūti, ir perkant spausdintuvą šį faktą reikia patiksliti.

Rašaliniai spausdintuvai Šie spausdintuvai nauoja panašų spausdnimo principą kaip adatiniai, tik šiuo atveju pro specialias skylutes ant popieriaus yra pilami rašalo lašeliai, esantys specialiuose galvutėse. Rašaliniai spausdintuvai skiriasi darbo greičiu ir pasiekia žymiai didesnę spausdinimo kokybę, nei adatiniai spausdintuvai. Visi rašaliniai spausdintuvai tri visą maštabinių šriftų šeimą. Rašalniuose spausdintuvuose naudojama speciali termosrovinė technologija ir vandeniui atsparus pigmentinis rašalas užtikrina tikslius piešinio kontūrus ir leidžia naudoti praktiškai bet kokios rūšies popierių, numatytas informacijos išvedimas ir ant: skaidrios plėvelės, vokų, lipdykų ir kortelių. Dauguma monichromatinių spausdintuvų nesunkiai gali būti konfigūruojami į spalvotus – ši galimybė numatoma jų konstrukcijoje. Šiuo metu tokio tipo spausdintuvų standartu laikomi 600 600 taškų ant colio formato spausdintuvai. Rašalinių spausdintuvų trūkumas – didelė spausdinimo kaina. Juodo rašalo rašalinė, skirta Hewlett Packard spausdintuvui kainuoja apie 40 dolerių. Jos užtenka apie 900 puslapių, kurių formatas A4, spausdinimui. Tiesa, išnaudotą rašalinę galima užpildyti rašalu, kas kainuos apie 10 dolerių, tačiau reiktų paminėti,kad ši procedūra gana sudėtinga ir patiems jos atlikinėti nerekomenduojama.

Populiariausios rašalinius spausdintuvus gaminančios firmos yra Hewlett Packard, Epson, Canon. Žinoma, jei dokumentus ir recenzijas norite spausdinti spalvotai, jūs galite įsigyti spalvotą rašalinį spausdintuvą iš minėtų firmų. Vieną iš jų apžvelgsime plačiau tai bus HP spalvinis Injekt spausdintuvas CP 1700 PS. Puikiai tinka intensyviai susirašinėjantiems verslininkams, kuriems reikia spausdinti įvairaus dydžio ir tipo terpėse, iki A3+ formato.Didlio našumo plačiaformatis HP spalvinis “Injekt“ spausdintuvas verslininkams leidžia intensyviai bendradarbiauti, sparčiai ir nebrangiai įvairiose terpėse spausdinant iki A3+ formato fotkokybės atspaudus. Yra automatonio duplekso ir darbo tinkle paskirtis. Šio spausdintuvo spausdinimo kokybė spausdinant juodai yra 1200 1200 dpi, o spausdinat spalvotai HP PhotoRet III tikslumo technologija aukščiausiai fotokokybei gauti, alternatyvus 2400 1200 dpi rėžimas naudojant fotopopierių. Juodo teksto spausdinimo sparta A4 puslapio formato siekia iki 4ppm, visas spalvotas puslapis A4 – iki 5,5 ppm. Spausdintuvo maksimali apkrova 5000 puslapių per mėnesį.

Lazeriniai spausdintuvai Tai, šiuo metu, populiariausi spausdintuvai mūsų rinkoje. Jie aprūpina labai aukšta spausdinimo kokybe, o spausdinimo ekspluatacijos kaina yra palyginti gana nedidelė. Šie spausdintuvai naudoja spausdinimo techniką, kuri labai panašim į kopijavimo aparatų techniką. Gavęs komandą iš spausdintuvo, lazerinio spausdintuvo procesorius valdo lazerio spindulį, tuo pat metu apšviesdamas specialaus šviesai jautraus būgno paviršių. Šiose vietose prie būgno prilimpa toneris, kuris po to lipinamas prie popieriaus. Lazeriniai spausdintuvai spausdina be jokio triukšmo, spausdinimo greitis didelis ir spausdinimo, tiek teksto, tiek grafinių vaizdų, kokybė yra aukšta. Lazerinių spausdintuvų klasėje standartu laikomi firmos Hewlett Packard spausdintuvai. Tačiau ir kitos firmos, tokios kaip Epson, Lexmark, Oki Data, gamina gana neblogus ir patikimus lazerinius spausdintuvus. Šiuolaikiniai lazeriniai spausdintuvai yra kompaktiški ofisui, užtikrina greitą, tikslų ir ryškų spausdinimą. Jie skirti darbui su A3 ir A4 formato puslapiais, turi automatinį popieriaus padavimą, jų pagalba galima spausdinti ant vokų, skaidios plėvelės, etikečių, turi dėžę panaudotam popieriui dėti. Standartinė dėžė paduodamam popieriui talpina 150 lapų, o kartais ir daugiau.

Užpildytas toneris atspaudina nuo 2000iki 3000 puslapių priklausomai nuo modelio. Praktiškai visi šiuolaikiniai lazeriniai spausdintuvai atitinka standartą Energy Star, garso lygis neviršys 30Db laukimo rėžime, o dirbant – ne didesnis 50 Db. Kaip pavyzdį aptarsime keletą lazerinių spausdintuvų charakteristikas. Vienas iš jų HP LaserJet 5L. Tai aukštos kokybės lazerinis A4 formato spausdintuvas, skirtas naudoti namuose, mažose, vidutinėse ir dudėlėse kompanijose; trumpiau sakant – spausdintuvas visiems. Spausdinimo greitis – iki 4 puslapių per minutę. Pirmas puslapis atspausdinamas po 25 sekundžių kai buvo komanda spausdinti. Šio spausdintuvo mėnesiniai resursai – 4000 puslapių. Spausdina ant popieriaus, vokų ir skaidrios plėvelės. Spausdintuvo komplekte yra Windows 3.1, Windows 95 ir Windows NT draiveriai. HP Color Laserjet 8550 serijos lazeriniai spausdintuvai dažniau naudojami verslui. Šios serijos spausdintuvai leidžia spausdinti ant įvairaus formato įvairiausių spausdinimo medžiagų. Jie net gali spausdinti ant abiejų lapo pusių. Naujasis 200 MHz dažnio procesorius reiškia, kad jums teks kur kas mažiau laiko sugaišti laukiant savo darbo rezultato. Atsižvelgiant į 60000 puslapio mėnesinį darbo ciklą, šiuos spausdintuvus galite naudoti kiek tiks prireiks. Šie spausdintuvai labai lengvai įdiegiami, valdomi ir prižiūrimi. O be to jie riamesi prizais apdovanota aptarnavimo ir techninės pagalbos istema visame pasaulyje. Kas svarbiausia, jie neprilygstami patikimi ir lankstūs – štai kodėl dėl HP spausdintuvų niekada neskaudės galva

Photo spausdintuvai Be šių trijų spausdintuvų dar priskiriami Photo spausdintuvai. Jis reikalingas, kai spausdiname spalvotą grafiką ar fotografijas, pagrindinis jų tikslas – maksimalus spalvų atitikimas įmanomai mažiausiame lapo plote (pikselis). Pavyzdžiui, HP unikali PhotoRet II technologija ypatingai dideliu greičiu tiksliai išdėsto iki šešiolikos mažyčių rašolo lašiukų viename pikslelyje. Rezultatas – greitas, fotografinės kokybės spausdinimas ant įvairiausių rūšių popieriaus. Kitos kartos HP PhotoRet III technologija pateikia maksimalios fotografinės kokybės spaudinius, kurie yra tokios aukštos kokybės, kad dauguma žmonių teikia pirmenybę pastaiesiems vietoj tikrųjų fotografijų. Paslaptis yra ta, kad neįprastai tiksliai viename pikslelyje sutalpinama iki dvidešimt devynių ypač smulkių rašalo lašiukų. Virš septynių šimtų plonesnių už žmogaus plauką tūtelių iššauna milijonus lašelių per sekundę, taip pasiekiama stulbinanti spausdinimo sparta.

TURINYS:Spausdintuvai………………………………………………………………………………………………………. 1psl.Adatiniai spausdintuvai…………………………………………………………………………………………. 2psl.Rašaliniai spausdintuvai………………………………………………………………………………………… 3psl.Lazeriniai spausdintuvai ……………………………………………………………………………………….. 4psl.Photo spausdintuvai………………………………………………………………………………………………. 5psl.

Literatūra: Knygelė apie spausdintuvą. Autorius Vytautas Simanavičius Internetinis puslapis http//www.hp.lt/ Informatikos skaitiniai