Spauzdintuvai

SPAUSDINTUVAI

Microsoft programuotojai , aiškiai suprasdami , jog įstaigos ir atskiri žmonės gali turėti labai įvairių tipų ir modifikacijų spausdintuvų , išleistų per keliolika kompiuterinės eros metų , supažindino Windows NT su daugiau kaip 200 skirtingų tipų spausdintuvų .Jei jums pasisekė , savo įstaigoje turite spausdintuvą , kurį galite naudoti . Jei jums nepasisekė , turite spausdintuvą , kurį galite pasiekti per kompiuterinį tinklą . Tuomet tenka bėgti koriudoriumi ir pasiimti spaudinį .Spausdintuvas prie kompiuterio yra jungiamas storu kabelio , o spausdintuvo elektros laidas jungiamas tiesiai į el. tinklo lizdą . Nėra jokių taisyklių , apibrėžiančių , kurioje spausdintuvo vietoje turi būti jo jungiklis . Jis gali būti įtaisytas priekinėje , užpakalinėje , šoninėje sienelėje ar net viršutinėje .Adatinis spausdintuvas – spausdina stuksendamas ženklo kontūrą adatomis ant popieriaus per dažančiąją juostą . Spausdinimo kokybė vidutiniška , tinka labiau tekstams spausdinti negu paveikslams . Spausdina garsiai , greitis nedidelis , bet gali spausdinti iškart kelias kopijas . Šie spausdintuvai yra pigūs , taip pat ir jų eksplotacija nebrangi . Jei jūs pirkote kompiuterį biznio , buhalterijos popirriams spausdinti , rinkitės šį spausdintuvą , tik geriau platesnį , didesniems popieriaus lapams spausdinti .Rašalinis spausdintuvas – purškia rašalą ant popieriaus , spausdinimo kokybė gera . Juodi – balti spausdintuvai labai pigūs , nedaug brangesni spalvoti . Spausdina pakankamai greitai , bet tai priklauso nuo užduotos spausdinimo kokybės , pvz. spausdinant juodai balta ir ekonomiškai , greitis labai didelis , o spalvotai ir aukščiausios kokybės – žymiai lėčiau už adatinius . Bet šie spausdintuvai turi minusų : brangios rašalinės , brangus specialus popierius . Tačiau jei Jūs norite spausdinti spalvotus paveikslus , nuotraukas , vizitines korteles , šis spausdintuvas Jums bus kaip tik .Lazerinis spausdintuvas – šių spausdintuvų veikimo technologija, žymiai mažiau mechaninė nei kontaktinių , kadangi atsisakyta spausdinimo galvutės judesio ar adatėlių įkaitinimo . Lazerio spindulio technologija pasižymi dideliu spausdinimo greičiu .

Lazerio spindulys , valdomas tam skirto mikroprocesoriaus , nukreipiamas į šviesai jautraus būgno paviršių , kuriam suteikiamas teigiamas krūvis . Jame išdeginamos dėmelės , kurias užfiksuoja speciali medžiaga . Veikiant karščiui bei slėgiui vaizdas perkialiamas ant popieriaus lapo . Po to būgno paviršiuje panaikinamas krūvis – būgnas paruošiamas kito puslapio spausdinimo ciklui . Šių spausdintuvų pagrindiniai privalumai : · labai didelis spausdinimo greitis ,· nedideli eksploatavimo reikalavimai , · labai aukšta vaizdo kokybė ,· puikios grafikos galimybė .Lazeriniai spausdintuvai gali išspausdinti įvairaus dydžio ir stilių teksto šriftą ( fontus ) bei pateikti aukštos kokybės ataskaitas ir leidinius . Daugelis lazerinių spausdintuvų turi vidinius fontus , taip pat gali turėti kasetinius fontus , kurie įrašomi ROM mikroschemoje . Be to , vartotojai gali norimus fontus įsirašyti į standujį diską , po to įdiegti į RAM arba spausdintuvą . Pagal galimybes , greitį ir kainą gaminami labai plačios skalės lazeriniai spausdintuvai . Skiriamos trys jų klasės :· žema kokybė , · aukšta kokybė ,· spalvoti .Žemos kokybės lazerinių spausdintuvų kainos mažiausios, jie gana lėti . Aukštos kokybės – daug greitesni nei žemos kokybės , turintys gana didelę skiriamąją gebą . Dažnai naudojami kompiuterių tinklų aplinkoje , kur daug vartotojų dalinasi vienu spausdintuvu . Spalvoti lazeriniai spausdintuvai dažniausiai naudojami projektavimo , leidybos srityse . Lazerinius spausdintuvus gamina daug kompanijų : Hewlett Packard, Sony , Kyocera , Epson , Canon , IBM ir kt.

]KITI SPAUSDINTUVAI

Kontaktiniai spausdintuvai turi kontaktą su popieriumi . Spausdinimo rezultatas gaunamas suduodant plaktukėliu , kuriame įtaisytas gaunančios įtampą adatėlės , į rašalo juostelę , esančią prieš popierių .Nuoseklieji spausdintuvai , skirti spausdinti tekstus , vadinami abėcėliniais . Dirba panašiai kaip rašomoji mašinėlė – plaktukėlis , gavęs įtampą , suduoda į rašymo juostelę . Jų trūkumai – lėti , triukšmingi , nespausdina grafikų .Matriciniai spausdintuvai – didesnio greičio ir lankstumo nei nuoseklieji spausdintuvai . Tekstą , reikiamus simbolius formuoja spausdinimo galvutė , kuri sudaryta iš eilės mažų spausdinimo plaktukėlių ( kartais vadinamų adatėlėmis ) . Kiekvienas plaktukėlis , gavęs įtampą , atskirai suduoda į rašalo juostelę , o jei spausdintuvas spalvotas – į įvairių spalvų rašalo juosteles . Pagrindinis matricinių spausdintuvų trūkumas – lėti , triukšmingi .

Lygiagretieji spausdintuvai sukurti spausdinti didelius duomenų masyvus . Jie vadinami lygiagrečiaisiais , nes spausdina eilutę simbolių iš karto – lygiagrečiai . Lygiagretieji spausdintuvai , priklausomai nuo panaudoto veikimo mechanizmo , gali būti būgniniai , juostiniai . Naudojam ir vieni , ir kiti . Kiekvienas iš šių spausdintuvų turi daug spausdinamų simbolių kopijų ir daug plaktukėlių , kurie , gavę įtampą , suduoda į po plaktukėliu esantį popierių . Jie greitesni nei matriciniai spausdintuvai , bet gana lėtoki , palyginti su nekontaktiniais spausdintuvais , kurie spausdina visą puslapį iš karto . Pagrindinis trūkumas – triukšmingi . Nekontaktinia spausdintuvai neturi tiesioginio kontakto su popieriumi . Jų veikimo principas pagrįstas spausdinimo medžiagos dalelių nukėlimu ant popieriaus per atstumą . Nekontaktiniai spausdintuvai dar vadinami puslapiniais spausdintuvais , nes iš karto išspausdina visą puslapį . Jų pranašumas – greiti ir dirba be triukšmo . Rašaliniai spausdintuvai dirba panašiu principu kaip ir matriciniai , tik tekstą , vaizdą , grafikus formuoja ne adatėlėmis , bet iš mažų rašalo lašelių , kurie yra išpurškiami ant popieriaus . Dėl šios priežasties rašaliniai spausdintuvai kartais vadinami purškiančiaisiais . Šių spausdintuvų greitis toks kaip matricinių , bet jie dirba be triukšmo ir dažniausiai naudojami kaip spalvoti . Kaip pavyzdį galima paminėti Bubble Jet naujo tipo Canon rašalinius spausdintuvus , kurie purškia miniatiūrinius įkaitinto rašalo lašelius .Terminiuose spausdintuvuose naudojamas specialus šilumai jautrus popierius . Nereikia nei juostos , nei rašalo . Šie spausdintuvai turi spausdinimo galvutę su adatėlėmis , kurios nors ir nepaliečia popieriaus , tačiau priklausomai nuo gaunamos įtampos dydžio įkaitinamos ir skirtingai paveikia terminį popierių , sukurdamos jame tekstą ar vaizdą . Tai labai kokybiški ir brangūs spausdintuvai . Gaminami aukštos kokybės vaško terminiai spausdintuvai , kuriuose naudojama speciali vaško kasetė. Išspausdinto lapo paviršius padengiamas plonyčiu vaško sluoksniu , suteikiančiu spausdiniui ne tik atsparumo , bet ir puošnumo .
Daugiafunkciniai – naujausi lazeriniai spausdintuvai yra daugiafunkciniai ( multifunkcion printer ) . Jie gali spausdinti , skenuoti , faksuoti , kopijuoti . Iš tokių galima paminėti Hydra , Konica ir kt.Paplitus nešiojamiesiems asmeniniams kompiuteriams buvo sukurti nedideli , mažai sveriantys spausdintuvai – matriciniai , rašaliniai , terminiai , lazeriniai . Gaminami ir specialūs spausdintuvai , skirti spausdinti adresus ant vokų , įvairiais žymes , adresų lapus , standartinius brūkšninius kodus ir kt.