interneto ir ivairiu su juo susijusiu dalyku apibrezimai

INFORMATIKA
INTERNETAS- tai kompiuterinis tinklas, jungiantis kelis tinklus, tačiau dabar internetas, visų pirma, suprantamas kaip tarptautinė, viešai prieinama tarpusavyje sujungtų kompiuterių visuma, naudojanti TCP/IP protokolą.

INTERNETINIS ADESAS- tai tinklalapio adresas žiniatinklyje, sudarytas iš tinklalapį aptarnaujančio serverio domeno vardo, kurio priekyje papildomai įrašomos raidės www.

DOMENAS- adresų srities (angl.domain) simbolinis pavadinimas yra nuolatinis nekeičiamas jūsų kompiuterio vardas internete.

PROTOKOLAS- tai taisyklių rinkinys, kuris griežtai reglamentuoja prijungtų prie tinklo kompiuterių darbą. IP(Internet Protocol) – interneto protokolas; TCP(Transmission Control Protocol) – persiuntimo aldymo protokolas.

FTP PROTOKOLAS- Rinkmenų persiuntimo protokolas, reglamentuojantis duuomenų mainus tarp kliento kompiuterio ir serverio.

SVETAINĖ-tarpusavyje susietų internetinių puslapių aibė, visada turinti pradinį puslapį, dažniausiai laikoma vienoje tarnybinėje stotyje, asmens, grupės ar organizacijos paruošta ir prižiūrima kaip informacijos rinkinys.

TINKLAPIS- (web page) – hipertekstinis dokumentas, sudarytas iš atskirų dokumentų, kurie tarpusavyje susieti saitais. Tinklalapis dar vadinamas svetaine arba portalu.

PAIEŠKOS SISTEMOS- Yra trys pagrindinės paieškos sistemų rūšys:
1) Paieškos sistemos turinčios “vorus”, tai Google, Yahoo ir kitos.
2) Žmonių valdomi katalogai, kuriuose taip pat vykdoma informacijos paieška.
3) Taip pat yra maišytų arba “hibridų” paieškos siistemų ir katalogų.

PAIEŠKOS ŽODIS-tai tam tikras zodis, kuri ivedus i paeiskos sistemą gauname atitinkamus rezultatus.

Mantas Radžiulis 12R2

Leave a Comment