Šokiruojanti statistika: santuoka ir gyvenimas kartu nesusituokus (II dalis)

Štai dar šiek tiek įdomių faktų apie santuoką ir gyvenimą “susimetus”:

 • Nuo 10 proc. iki 30 proc. žmonių, gyvenančių su partneriu, neketina kada nors tuoktis.
 • Moterys, kurios yra gyvenusios su vyru ne santuokoje, yra 3,3 karto labiau linkosios ištekėjusios turėti meilužius nei kitos.
 • JAV teismų duomenimis, nesusituokusios moterys turi 62 kartus didesnę tikimybę patirti prievartą iš savo vaikinų nei susituokusios iš savo vyrų.
 • 25 proc. nesantuokoje su partneriu gyvenančių moterų turi nervų sutrikimų, ištekėjusių – tik 15 proc.
 • 25 proc. amerikiečių mano, kad gyvenimas “susimetus” yra nemoralus.
 • Nesusituokusių porų auginami vaikai 3 kartus dažniau auga skurde nei sus situokusių.
 • Vaikai, auginami ne sutuokinių, paauglystėje (nuo 12 iki 17 metų) beveik 2 kartus dažniau turi elgesio sutrikimų nei šeimose gyvenantys bendraamžiai.

6 thoughts on “Šokiruojanti statistika: santuoka ir gyvenimas kartu nesusituokus (II dalis)”

 1. Duomenys apie prievartą atrodo neįtikėtini. Negi neištekėjusios tikrai turi 62 kartus daugiau šansų patirti vyro smurtą? Manau, atvirkščiai: kai jau susituokia, tada vyras pajaučia, kad gali bet ką daryti su žmona, nes ji jo moteris.

  Reply
 2. Nesu prieš gyvenimą susimetus, bet manau, kad vaikai turi augti santuokoje. Pilna darni šeima išugdo vaiką geru žmogumi, o vaikai, auginami žmonių, kurie vengia įsipareigojimų, ateityje gali nesugebėti patys kurti pilnaverčių šeimų ar net tapti nusikaltėliais.

  Reply
 3. kazkaip labai jau amerikietiska statistika..o amerikieciu gyvenimo budas, vertybes ir polinkiai manyciau gerokai skiriasi, taip kad ner viskas taip blogai kaip ten nupiesta 🙂

  Reply
 4. Baigiame prieiti prie bendros isvados, kad santuoka vis delto sveikiems santykiams yra geresnis dalykas… Bet galbut cia viskas labai vienpusiska ir yra nemazai statistikos, kuri palankesne gyvenimui susimetus?

  Reply

Leave a Comment