Pozityvi psichologija

Norite visiems laikams atsikratyti priešiškai nusiteikusių žmonių ir priešų? Norite, kad aplinkiniai žmonės Jus gerbtu ir vertintų? Sprendimas yra – tai pozityvi psichologija!

Prie ko priveda skandalai? Nepaisant moralinio nuovargio, gadinami santykiai su jus supančiais žmonėmis. Didžioji santykių aiškinimųsi dalis įvyksta be jokių priežasčių. Dažniausiai ginčų priežastimis tampa nereikalingi principai arba nenoras imtis kompromisų. Po “karštų” ginčų ir barnių mes pradedame savęs gailėti. Mes – patys nelaimingiausi žmonės pasaulyje, o mūsų niekas neguodžia. Sutikite, daug paprasčiau išmokti vengti skandalų nei po to srėbti “košę” ir taisyti pasekmes. Štai Jums keletas paprastų patarimų:

Turi savo nuomonę ir turėk – nereikia jos įpiršinėti!

Niekada nesistenkite kam nors įpiršti savo nuomonės! Greitai pasaulyje bus 7 milijardai žmonių, unikalių, su savo požiūriu į pasaulį. Tai reiškia, kad kiekvienas jų turės savo interesų ir poreikių. Ne Jums spręsti ar tai gerai, ar blogai, tiesiog priimkite visą situaciją, kaip, pvz.: tai, kad žolė yra žalia, o žemė – apvali! Taip tiesiog yra! Kitaip sakant, būtina priimti žmones tokius, kokie jie yra ir nereikia bandyti jų keisti. Vieno bendro “teisingumo” arba “taisyklingumo” kriterijaus santykiuose su aplinkiniais nėra, kadangi visi turi unikalų suvokimą…

Optimizmas – gerai, realizmas – praktiška!

Labai svarbu žinoti, ko Jūs norite iš gyvenimo! Jūs privalote iškelti sau eilę tikslų! Svarbiausia – neidealizuoti minėtų tikslų, netransformuoti tikslų į ramybės neduodančias idėjas. Priešingu atveju, jeigu netyčia, dėl kokių nors priežasčių Jūs nepasieksite tikslo, atsiras depresijos atsiradimo grėsmė! Būkit realistai (taip, skamba keistai, bet supraskite, ką noriu pasakyti!), užsibrėžkite tik lanksčius tikslus, kuriuos realu pritaikyti besikeičiančiai realybei.

Vertink tai, ką turi, kas brangu!

Labai svarbu vertinti gerus ir nuoširdžius santykius su artimaisiais. Bendraudamas su žmogumi, nukreipkite jį pozityvia linkme. Dažniau šypsokitės. Net jeigu su kuo nors susipyksite, būtinai išanalizuokite situaciją ir nuoširdžiai atsiprašykite, jeigu prisidirbote. Tik būkit geri – vertinkite situaciją objektyviai, nes tai juk Jūsų pačių labui!

Sėkmė aplanko tik pasiruošusius ją priimti žmones!

Gyvybiškai svarbu užimti teisingą poziciją. Žiūrėkite į savo gyvenimą, kaip į žaidimą. Įveikite atsiradusias kliūtis, džiaukitės sėkmėmis ir tvirtai atlaikykite nesėkmes. Gyvenimas dažniausiai suteikia antrą galimybę, kuria Jūs būtinai pasinaudosite ir ištaisysite kai kurias klaidas.

Bet kokio pobūdžio skandalai ir ginčai atima labai daug pozityvios energijos, nesuteikdami jokio rezultato, apart neigiamo.

Būkite pozityvūs, dovanokite pasauliui teigiamas emocijas ir jis būtinai atsakys Jums tuo pačiu.