Noriu suliesėti!

Mitybos specialistė Susan Burke visiems, pasiryžusiems maitintis sveikiau ir atrodyti dailiau, rekomenduoja pradėti nuo paprastų 5 žingsnelių, kurie garantuotai nuves didelės sėkmės link.

1. Atsisakykite sulčių. Nors sultys yra ir labai maistingas gėrimas, viena jų stiklinė turi ne mažiau kalorijų, nei cukrumi saldinti gėrimai. Tuo tarpu vis dėlto jos traktuojamos kaip gėrimas, o ne užkandis. Todėl verčiau atsisakykite bent 1 stiklinės sulčių per dieną ir pakeiskite ją šviežiais vaisiais – jausitės sotesnė, o troškulį numalšinsite vandeniu.

2. Mažiau aliejaus. Nors šalto spaudimo aliejus yra sveikatą tausojantis produktas, jis yra labai kaloringas. Todėl gamindama salotas verčiau pilkite jo tik pusę tiek, kiek esate įpratusi, o likusią padažo dalį kompensuokite balzamo actu arba išspausdama šviežių citrinų sulčių. Taip salotų skonis nenukentės, o jūs gausite mažiau kalorijų. 2 šaukštai aliejaus – tai apie 240 kcal.

3. Pamirškite majonezą. Kiekvienas šaukštas šio riebaus padažo – tai papildomos 110 kcal. Ar jūsų kūnui tikrai jo reikia? Taigi jei pietaujate ne namie ir užsisakote valgį, kur gali būti majonezo – nepamirškite paprašyti, kad jo neužpiltų. Neprašausite pro šalį jei užsisakydama karštą patiekalą padavėjo paprašysite atnešti jį be padažo – jūsų figūrai tai bus tik į naudą.

4. Daugiau skaidulų. Jų gausu žaliose daržovėse ir vaisiuose, taigi nepamirškite papildyti savo dienos valgiaraštį gaiviomis salotomis. Jos tikrai pasotins, o per daug neprisivalgysite.

5. NE riebaluotai keptuvei. Aritmetika paprasta: riebaluose apkepta vištos krūtinėlė – tai apie 370 kcal. O troškinta garuose – 250. Mėsos kiekis tas pats, o poveikis figūrai – iš esmės kitoks. Tad vargu ar kyla klausimas, kurį variantą rinktis.

Laikydamasi šių patarimų kasdien suvartosite apie 600 kcal mažiau. Beveik neatsisakydama savo įprastų patiekalų! Tiek kalorijų sudegintumėte:

• 1 val. irkluodama • 1 val. 20 min. mindama dviratį • 1 val. bėgdama ristele.