terorizmas

XXI amžiuje mūsų tyko daugybė pavojų. Kartais net pamąstai, gal ši diena paskutinė tavo gyvenime? Toks požiūris, manau, jau nieko nebestebina.

Nuo tada, kai žmogus pradėjo suprasti savo egzistavimo prasmę, atskirti gėrį nuo blogio, kai pradėjo suvokti ir pajusti pinigų ir valdžios saldumą, pasaulyje prasidėjo negerumai. Karas, badas, skurdas, įvairios ligos nusinešė milijonus žmonių gyvybių, žuvo daugybė nekaltų žmonių. Tarsi to nebūtų gana, žmonės pradėjo žudyti savo malonumui. Kiekvieną dieną per televiziją, laikraščiuose matai ir perskaitai, kaip šaudoma, pjaustoma, kaip įvykdomas ko oks teroristinis išpuolis.

Būtent terorizmas ir tampa pačia priimtiniausia priemone nusikaltėliams bei galbūt sutrikusios psichikos žmonėm menamo tikslo pasiekimo priemone. Sakau menamo, nes neįžvelgiu tame jokios prasmės. Dažniausiai jos ir nebūna. Sutrikusio intelekto žmonės padaro daug nusikaltimų ir prieš įstatymus tampa nepakaltinami. Bet ar tai teisinga aukų artimųjų atžvilgiu? Manau, kad visi nusikaltėliai yra šiek tiek sutrikusios psichikos. Kas žino, gal visi jie bus skelbiami nepakaltinamais?

Ir vis dėlto, kas yra teroras? Tai politinių ir kitų priešininkų slopinimas prievarta, smurtu iki jų su unaikinimo. Terorizmas – teroro politika ir taktika. Dažniausiai terorizmu norima fiziškai arba morališkai sunaikinti žmogų, asmenybę.

Šiais laikais teroristai vis aktyvėja, gudrėja. Jie randa vis naujesnių ir įspūdingesnių būdų surengti kuo didesnį teroro aktą.

Vienas iš tokių ,,bandymų“ dar ilgai bus aptarinėjimas visame pa

asaulyje, kaip terorizmo pavyzdys, kaip buvo drastiškai pasikėsinta į tokią ekonomiškai stiprią valstybę – JAV. Taigi, šis įvykis nutiko 2001 metų rugsėjo 11 dieną. Šie įvykiai paliko skausmingus atsiminimus viso pasaulio gyventojų atmintyse ir širdyse. Tą dieną, kaip manoma, Osamos Bin Ladeno paliepimu, keleiviniai lėktuvai įsirėžė į Niujorke stovinčius (dabar jau sakoma, kad stovėjusius) vienus iš aukščiausių pasaulio pastatų – dangoraižius dvynius, ir juos sunaikino. Žuvo lėktuvų keleiviai ir tūkstančiai tuo metu dangoraižiuose ar prie jų buvę žmonės.

Kitas didelis teroro aktas įvyko praeitais metais visai netoli Lietuvos – Rusijoje, o tiksliau jos sostinėje Maskvoje. Jo metu, teroristai įsiveržė į didžiausią Rusijoje teatrą, ir visus jame buvusius žmones, paėmė įkaitais. Daug žuvusiųjų, sužeistų, didelis dėmesys ir mūsų visuomenę lydinti baimė.

Beveik kas dieną pasaulyje įvykdomas teroristinis išpuolis, gal ne toks di idelis kaip tie mano paminėtieji, bet vis tiek dažniausiai tragiški. Judriose gatvėse ar gyventojų gausiai lankomose vietose susprogdinami sprogstamieji užtaisai ir to užtenka, kad būtų daug nekaltų aukų. Dažniausiai tokius ,,darbelius“ atlieka musulmonai – savižudžiai.
Taigi, gerai pasvarsčius ir apgalvojus šiandieninėje visuomenėje vykstančius įvykius, galima teigti, kad terorizmas vis dėlto tampa XXI amžiaus problema, rykšte. Ir nežinai, žmogau, galbūt ryt tu arba tavo artimieji taps jo aukomis. Dėl to ir turime visais įmanomais ir neįmanomais būdais kovoti su tuo, kad mums be
ei ateinančioms mūsų kartoms būtų saugu gyventi šioje žemėje.

Leave a Comment