Siaures vidutine silumos juosta ir pietu vidutine ir šaltoji silumos juosta

GeografijaReferatasTrumpas447 žodžių3 min. skaitymo

Kadangi vidutinėse platumose klimatas nėra vienodas, skiriasi ir

Augalija

Šaltesnių rajonų medžių lapai panašūs į adatas, nes siauri lapai išsaugo drėgmę žiemai, kai nebūna lietaus. Šie medžiai vadinami- spygliuočiais. Spygliuočių miškai daugiausia auga Kanadoje, Sibire, Skandinavijoje, Lietuvoje.

Dauguma medžių vidutinio klimato srityse būna be lapų, nes nebūna daug saulės. Tai-lapuočiai. Tai yra, pavyzdžiui, klevas, bukas, kaštonas ir t.t..

Šiltojo vidutinio klimato sričių augalija vakaruose paprastai yra vešlesnė negu rytuose. Mat vakaruose lyja žiemą, kai būna vėsu, todėl dirvožemis išlaiko drėgmę. Ten auga visžaliai ąžuolai, kiparisai, kedrai.

Rytinėse šiltojo vidutinio klimato dalyse lyja daugiausia vasarą. Dėl šilumos drėgmė greitai išgaruoja, todėl dirvožemis čia sausas. Sausame dirvožemyje auga tik nedaugelis medžių, bet jame gerai veši krūmai ir krūmokšniai.

Vidinių rajonų klimatas per daug atšiaurus medžiams, bet puikiai tinka žolėms. Vidutinio klimato sausosioms pievoms priklauso JAV prerijos, Europos, Azijos, bei Pietų Afrikos stepės, Australijos savanos ir Pietų Amerikos pampos.

5.Gyvūnija

Vidutinio klimato juostose gyvena daug gyvūnų. Šaltojo ir šiltojo vidutinio klimato srityse gyvena lapės, vilkai, lokiai, kiškiai, stirnos, briedžiai, elniai,visokiausios žuvys ir dar daug įvairių gyvūnų.

6.Gyventojai ir jų veikla

Vidutinėje klimato juostoje gyvena: juodaodžiai (negridai), azijiečiai (mongolidai), baltaodžiai (europidai).

Negridai. Grynas negridų tipas susidarė Afrikoje, kur labai karšta. Tamsi jų oda ir akys turėjo daug pigmentų, saugančių nuo kaitrios saulės. Tankūs garbanoti plaukai saugojo nuo karščio galvas. Iš negridų kilo Sudano, Vakarų bei Centrinės Afrikos ir bantų tautos.

Mongolidai. Grynas mongolidų tipas kilo iš Azijos, kur būna labai šalta. Apvalūs jų veidai turėjo šildantį riebalų sluoksnį po oda. Jų akys buvo siauros, su papildoma vokų raukšle, todėl jie nebijojo sniego spindesio ir geliančio vėjo. Mongolidų palikuonys-japonai, kinai ir kitos Azijos tautos.

Europidai. Jų tipas kilo iš Europos, Šiaurės Afrikos, Vidurinių Rytų ir Indijos subkontinento, kur klimatas ne toks karštas kaip prie pusiaujo. Europidų oda ir akys buvo šviesios, nes jiems nereikėjo tiek daug apsauginių pigmentų, kaip karštosiose srityse gyvenantiems žmonėms.

Metams bėgant visos šios rasės dėl migracijos į įvairias šalis tarpusavyje susimaišė ir kuriant mišrias šeimas atsirado keletas “tarpinių rasių”, pavyzdžiui tokios kaip mulatai. Visos šios rasės užsiiminėja beveik tuo pačiu: dirba parduotuvėse, gamyklose, ūkininkauja, augina gyvulius ir t.t..