„Smulkinimo įrengimai prekybinėse ir maitinimo įmonėse“

TURINYS

ĮVADAS 4
1.DARŽOVIŲ PJAUSTYKLĖS 5
1.1.Daržovių pjaustymo mašina “MRO-50-200” 5
1.2.Daržovių pjaustyklė “Metos TM” 6
1.3.Daržovių pjaustyklės “RG” 7
2.MĖSOS MALIMO MAŠINOS 9
2.1.Mėsos malimo mašina “MIM-82” 9
2.2.Mėsos malimo mašina 10
2.3.Mėsos malimo mašinos “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K” 11
2.4.Mėsos malimo mechanizmai 12
3.SMULKINTUVAI 13
3.1.Sausų produktų smulkintuvai 13
3.2.Universalūs smulkintuvai 13
IŠVADOS 15
LITERATŪROS SĄRAŠAS 16ĮVADAS
Maisto įmonėse plačiai naudojami smulkinimo įrengimai tokie kaip daržovių pjaustyklės, mėsos malimo mašinos arba mėsos pjaustyklės, sausų produktų smulkintuvai.
Daržovių pjaustyklės daržoves pjausto įvairiomis formomis, trina žalias ir virtas.
Mėsos malimo mašinos plačiai naudojamos mėsos perdirbimo pramonėje, maitinimo įmonėse.Jomis smulkinama minkšta ir elastinga žaliava. Sukurtos praėjusio šimtmečio pradžioje ir pavadintos mėsos pjaustymo maašinomis. Jos tapo nepakeičiamos dešrų ir kitų maisto produktų gamyboje, virtuvėse, namų ūkyje. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių tipų, skirtingo galingumo, konstrukcijos mėsos malimo mašinų ir keičiamųjų mechanizmų. Gaminamos ir specializuotos mėsmalės, turinčios papildomų funkcijų. Yra mėsmalių, kuriomis galima malti sušaldytus maisto produktus. Mėsmalėse mėsa smulkinama gniuždymo metodu.

TIKSLAS

Mūsų tikslas yra kuo daugiau sužinoti apie smulkinimo įrengimus prekybinėse įmonėse ir maitinimo įstaigose. Taip pat apie naujausius prekybinius smulkinimo įrengimus.

UŽDAVINIAI

1. Išsiaiškinti, kokie smulkinimo įrengimai naudojami prekybos ir maitinimo įmonėse.
2. Išsiaiškinti, koks yra smulkinimo įrengimų veeikimo principas, koks yra jų galingumas.
3. Išsiaiškinti, koks yra būtinumas smulkinimo įrengimų prekybinėse ir maitinimo įmonėse.1.DARŽOVIŲ PJAUSTYKLĖS
Daržovių pjaustyklės daržoves pjausto įvairiomis formomis, trina žalias ir virtas. Pjaustomų daržovių forma priklauso nuo mašinoje įdėto pjaustymo disko ir pjaustymo peilių formos. Pagal veikimo pr

rincipą daržovių pjaustymo mašinos yra diskinės, rotorinės, stūmoklinės. Kiekviena jų turi skirtingas darbo detales.
Diskinėse daržovių pjaustymo mašinose darbo detalės yra specialūs įvairių formų aštriabriauniai peiliai. Jie pritvirtinti prie atraminio disko. Atraminis diskas su pjovimo peiliu dedamas ant darbo veleno, kurį suka pavara. Pjaustomų daržovių gabaliukų storis priklauso nuo atstumo tarp atraminio disko ir pjovimo peilio, o forma- nuo peilio formos. Atstumas tarp atraminio disko ir pjovimo peilių nereguliuojamas. Norint atpjauti plonesnį ar storesnį griežinėlį, pakeičiamas diskas atitinkamu atstumu tarp disko ir peilio.
Rotorinėse daržovių pjaustymo mašinose pakrautos į darbo kamerą daržovės įstringa tarp kampu pakreiptų besisukančio rotoriaus plokščių ir darbo kameroje esančio cilindrinio būgno. Produktai, veikiami išcentrinės jėgos, prispaudžiami prie vidinių darbo kameros sienelių, slysta jomis. Nejudantys peiliai daržoves pjausto griežinėliais, lazdelėmis, šiiaudeliais, smulkina kopūstus.
Stūmokliniuose daržovių pjaustymo mechanizmuose daržovės pjaustomos jas spaudžiant stūmokliu pro pjaustymo groteles.1.1.Daržovių pjaustymo mašina “MRO-50-200”
Daržovių pjaustymo mašina “MR-O50-200” pjausto žalias daržoves lazdelėmis, griežinėliais, šiaudeliais, smulkina kopūstus. Mašiną sudaro korpusas, kuriame yra elektros variklis ir diržinis perdavimo mechanizmas. Diržinis perdavimo mechanizmas iš variklio perduoda sukamąjį judesį vertikaliam darbo velenui, kurio viršutinėje dalyje pritvirtinta “stiklinė”, skirta sukti darbo detalėms. “Stiklinė” prisukama sraigtu ir veržle. Darbo kamera.-tai tuščiaviduris cilindras, ant kurio pritvirtinamas daržovių krovimo įtaisas. Jis turi tris daržovių pakrovos angas.daržovių pa
akrovimo įtaisas prie korpuso pritvirtintas fiksatoriumi ir turi automatinį variklio išjungiklį. Darbo kameros šone yra supjaustytų daržovių išmetimo anga su loveliu. Kad supjaustytos daržovės neužsigulėtų darbo kameroje, ant vertikalaus veleno yra uždedamas daržovių numetiklis su trimis mentėmis.
Darbo detales sudaro atraminis diskas su plokščiais peiliais ir “šukutėmis”- daržovėms pjaustyti lazdelėmis; diskas su lenktais peiliais- daržovėms pjaustyti griežinėliais ir kopūstams smulkinti; pjaustymo- trynimo diskas daržovėms pjaustyti šiaudeliais. Šio disko angelių kraštas yra pakeltas ir užaštrintas. Pjovimo peiliai ant disko pritvirtinti sraigtu. Atstumas tarp peilio ir disko nereguliuojamas, todėl pjaustomų daržovių storio keisti negalima.
Mašinos korpuso šone yra valdymo pultas, turintis du mygtukus- įjungti ir išjungti varikliui. Mašinoje taip pat yra automatinis variklio išjungiklis: jeigu pakrovos bunkeris yra blogai pritvirtintas prie korpuso ir krovimo įtaiso esantis mygtukas nutraukia kontaktą ir variklio negalima įjungti. Korpuso viduje yra įžeminimo varžtas. Mašinos korpusas apačioje turi amortizatorius ir sraigtines išpjovas mašinai tvirtinti prie stalo.
Veikimo principas. Įjungus mašiną, paruoštos daržovės dedamos į vieną iš pakrovos angų ir lengvai spaudžiamos grūstuvėliu link besisukančio atraminio disko su peiliais. Peiliai atpjauna daržovės sluoksnį, atitinkantį peilio formą. Atpjauti gabaliukai iškrenta pro tarpą, esantį tarp disko ir peilio. Besisukantis numetiklis su menėmis pagreitina supjaustytų daržovių išmetimą į lovelį, o iš lovelio- į pastatytą daržovių surinkimo indą.
1 lentelė. Techniniai ža
alių daržovių pjaustymo mašinos “MRO-50-200” duomenys
Techniniai duomenys Matavimo vnt. “MRO-50-200”
Pajėgumas kg/val. 50-200
Variklio galingumas kW 0,4
Įtampa V 220/380
Apsisukimų skaičius: s-1

Elektros variklio 23,3

Pavaros veleno 8,0
Gabaritai: mm

Ilgis 530

Plotis 335

Aukštis 460
Svoris kg 551.2.Daržovių pjaustyklė “Metos TM”
Daržovių pjaustymo mašina “Metos TM” skirta virtoms ir žalioms daržovėms trinti, pjaustyti įvairiomis formomis, sūriui “Mozzarella’, šviežiems pomidorams, agurkams, paprikai ir kitiems produktams smulkinti.
Mašiną sudaro nerūdyjančio plieno korpusas, kojelės mažinančios mašinos svyravimą darbo metu, pagrindas, korpuso dangtis, variklis, variklio blokavimo įtaisai, perdavimo mechanizmas, vertikalus darbo velenas, darbo kamera, supjaustytų daržovių išmetimo anga, keičiamieji atraminiai diskai su pjovimo peiliais, pjaustymo diskas, supjaustytų daržovių nukreipiklis, darbo kameros dangtis, dangčio tvirtinimo šarnyras, pusmėnulio formos pakrovos bunkeris, tokios pat formos daržovių spaudiklis, cilindro formos pakrovos bunkeris, grūstuvėlis, spaudimo svirtis, šliaužtė, supjaustytų produktų surinkimo indas, mygtukinis valdymo pultas, jungiamasis kabelis.
Mašinos darbo kamera yra tuščiavidurio disko formos su produktų išmetimo loveliu. Po juo pritvirtinama šliaužtė ir supjaustytų daržovių surinkimo indas. Produktų surinkimo indas pagamintas iš maistinio polietileno ir turi magnetinį sensorių- daviklį, o šliaužtė- metalinė. Apdoroti produktai ja lengviau krenta į pastatytą po ja indą.
Kadangi pakrovos anga yra pusmėnulio formos, tai ir daržovių spaudiklis- tuščiavidurio pusmėnulio formos. Jo viduje yra cilindro formos anga. Tai smulkių daržovių pakrovimo bunkeris su tokios pat formos grūstuvėliu.
Mašina komplektuojama su įvairiais pjaustymo diskais bei diskais su pjovimo peiliais.
Veikimo principas. Pjaustymui paruoštos daržovės dedamos į atitinkantį jų formą pakrovos bunkerį ir
r grūstuvėliu arba spaudikliu lengvai spaudžiamos prie besisukančio pjovimo disko. Jeigu darbo kameroje yra diskas su plokščiu peiliu, jis atpjauna nuo daržovės griežinėlį po griežinėlio, o šie iškrenta per tarpelį, esantį tarp peilio ir disko. Besisukantis nukreipiklis stumia supjaustytas daržoves ar kitus susmulkintus produktus išmetimo loveliu į šliaužtę, iš kurios produktai byra į pastatytą po šliaužte indą. Pjaustomų griežinėlių storis priklauso nuo atstumo tarp disko ir peilio. Pakeitus šią darbo detalę, daržovės pjaustomos kitos formos.1.3.Daržovių pjaustyklės “RG”
Daržovių pjaustyklės “RG” gaminamos įvairių modelių: “RG 7”, “RG 30”, “RG 100”, “RG 200” ir kt. Jų konstrukcija ir veikimo būdas yra panašūs, tačiau jos skiriasi galingumu. Šių modelių pjaustyklės žalias daržoves pjausto šiaudeliais, lazdelėmis, kubeliais, griežinėliais, smulkina kopūstus, džiuvėėsėlius, riešutus, trina sūrius. Pjaustyklių korpusas ir darbo detalės gaminamos iš kokybiško metalo, kuris visiškai neturi įtakos apdorojamų daržovių maistinei vertei. Jos komplektuojamos su specialiais nerūdyjančio plieno stalais, turinčiais supjaustytų daržovių surinkimo indus.
Daržovių pjaustyklę “RG 200” sudaro korpusas, korpuso atrama, darbo kamera, vertikalus darbo velenas, darbo detalės, įvorė su sparnuota veržle, diskinis daržovių numetiklis, lovelis supjaustytiems produktams išmesti, cilindro formos produktų pakrovos bunkeris, skiriamosios plokštelės, dangčio šarnyras, spaudiklis su cilindro formos anga pailgoms daržovėms pjaustyti, grūstuvėlis, teleskopinė pakėlimo svirtis, variklis, pavara, variklio blokavimo įtaisai, variklio įjungimo ir išjungimo mygtukai. Korpuso galinė sienelė turi specialią rankenėlę pjaustyklei pakelti į kitą vietą.
2 lentelė. Techniniai daržovių pjaustyklės “RG 200” duomenys
Pjaustyklė Gabaritai, mm Pajėgumas, kag/min. Komplektuojami pjaustymo diskai
“RG 200” 215; 475; 6,5 Griežinėlių diskai 1,5 ir 4 mm

515; 735; Trintuvės 2 ir 8 mm

Griežinėlių diskas 10 mm

Pjaustymo grotelės 10 x 10 mm

Darbo kamera yra cilindro formos. Ji baigiasi loveliu supjaustytoms daržovėms išmesti. Cilindro formos produktų pakrovos bunkeris viduje turi dvi plokštes, kurios bunkerį dalija į mažesnius skyrius. Į juos sudėjus patogu pjaustyti mažesnes daržoves. Pakrovus bunkeris prie korpuso tvirtinamas šarnyrais, yra lengvai pakeliamas bei nuimamas.
Veikimo principas. Pjaustymui paruoštos daržovės dedamos į atitinkantį jų formą pakrovos bunkerį ir grūstuvėliu arba spaudikliu lengvai spaudžiamos prie besisukančio pjovimo disko. Jeigu darbo kameroje yra diskas su plokščiu peiliu, jis atpjauna nuo daržovės griežinėlį po griežinėlio, o šie iškrenta per tarpelį, esantį tarp peilio ir disko. Besisukantis nukreipiklis stumia supjaustytas daržoves ar kitus susmulkintus produktus išmetimo loveliu į šliaužtę, iš kurios produktai byra į pastatytą po šliaužte indą. Pjaustomų griežinėlių storis priklauso nuo atstumo tarp disko ir peilio. Pakeitus šią darbo detalę, daržovės pjaustomos kitos formos.2.MĖSOS MALIMO MAŠINOS
Mėsos malimo mašinos plačiai naudojamos mėsos perdirbimo pramonėje, maitinimo įmonėse.Jomis smulkinama minkšta ir elastinga žaliava. Sukurtos praėjusio šimtmečio pradžioje ir pavadintos mėsos pjaustymo mašinomis. Jos tapo nepakeičiamos dešrų ir kitų maisto produktų gamyboje, virtuvėse, namų ūkyje. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių tipų, skirtingo galingumo, konstrukcijos mėsos malimo mašinų ir keičiamųjų mechanizmų. Gaminamos ir specializuotos mėsmalės, turinčios papildomų funkcijų. Yra mėsmalių, kuriomis galima malti sušaldytus maisto produktus. Blokai iš pradžių trupinami, po to malami. Mėsmalėse mėsa smulkinama gniuždymo- pjovimo būdu. Mėsmalių pasiūla ir techninių sprendimų įvairovė šiuo metu yra gausi, todėl pasirenkant vienokią ar kitokią mėsmalę dažnai lemia jų efektyvumas. Atsižvelgiama į jų smulkinimo galią, peilių ir tinklelių susidėvėjimo laiką ir energijos suvartojimą, smulkinamos mėsos kokybę ir jos temperatūrą. Maitinimo įmonėse naudojamos mėsmalės, kurių tinklelių diametras yra iki 105 milimetrų.

1 pav. Mėsos malimo mašinos.

Yra ir mašinų, kurios mėsą tik pjausto,o ne mala.

2 pav .Mėsos pjaustymo mechanizmas2.1.Mėsos malimo mašina “MIM-82”
Mėsos malimo mašina “MIM-82” skirta malti mėsai ir žuviai. Ją sudaro stovas, korpusas,darbo kamera, pakrovos lėkštė, darbo detalės, individuali pavara, valdymo pultas.
Mašina prie gamybinio stalo paviršiaus tvirtinama varžtais. Ketaus korpusas padengtas lakštiniu plienu. Korpuso galinėje ir šoninėse sienelėse yra grotelės varikliui aušinti. Mašinos korpuse įmontuota cilindro formos darbo kamera. Jos vidinės sienelės turi sraigtines išpjovas, kad malama mėsa nesisuktų kartu su sraigtu, o slinktų prie pjovimo peilių. Korpuso viršuje yra mėsos pakrovimo įtaisas. Tai nerūdijančio plieno pakrovos lėkštė su apsauginiu žiedu ir cilindro formos pakrovos bunkeris. Apsauginis žiedas saugo rankas nuo sužalojimo darbo detalėmis. Sumalta mėsa išmetama pro korpuso priekyje esančią angą. Jos išorėje yra sraigtinės išpjovos, ant kurių užsukama fasoninė prispaudimo veržlė.
Mašinos darbo detalės- tai siaurėjantis sraigtas su tankėjančiomis vijomis ir priešpeiliu. Vienoje sraigto pusėje yra stačiakampės formos strypas, kitame sraigto gale- sraigto velenas. Jis tvirtinamas į pavaros reduktoriaus veleno lizdą. Ant sraigto strypo maunami peiliai ir tinkleliai. Peiliu centre yra anga, atitinkanti sraigto strypo formą, todėl jie darbo metu sukasi kartu su sraigtu. Tinkleliai su apvaliomis angelėmis ir priešpeilis darbo metu nesisuka. Dvipusiai peiliai dedami taip, kad peilio pjovimo briaunos sutaptų su sraigto sukimosi kryptimi, t.y. prieš laikrodžio rodyklę. Darbo detalės sudedamos taip: ant sraigto strypo maunamas priešpeilis, dvipusis peilis, tinklelis su didesnėmis angelėmis, prispaudimo žiedas ir užsukama prispaudimo fasoninė veržlė.
Mašinos pavarą sudaro elektros variklis ir du krumpliniai perdavimo mechanizmai. Šoninėje mašinos korpuso sienelėje yra variklio įjungimo ir išjungimo mygtukai. Mašina “MIM-82 M” turi nuimamą pakrovos lėkštę, o fasoninės prispaudimo veržlės šone yra metalinis strypas- svirtis, kuri palengvina užsukti ir atsukti veržę.2.2.Mėsos malimo mašina
Mėsos malimo mašina “MIM- 105” didesnė ir galingesnė už mėsmalę “MIM-82”. Ji statoma ir tvirtinama prie grindų paviršiaus. Korpuso viduje yra elektros variklis, diržinis perdavimo mechanizmas ir krumpliaratinis reduktorius. Darbo detalės, sraigtas yra didesni, sunkesni, todėl jiems išimti iš darbo kameros korpuso išorėje šone yra rankenėlė, kurią sukant darbo detalės išstumiamos iš darbo kameros.
Veikimo principas. Nuplauta, nedideliais gabaliukais supjaustyta mėsa be kaulų sudedama į pakrovos lėkštę ir grūstuvėliu stumiama į darbo kamerą. Darbo kameroje sukasi sraigtas. Mėsos priėmimo srityje sraigto sriegio žingsnis yra retesnis, kad sraigtas pagautų kuo didesnius mėsos gabalus. Šioje dalyje velenas mėsa užpildomas tik apie 50 %. Toliau veleno žingsnis siaurėja, o spaudimas didėja- siekiama, kad artėdamas prie pjaustymo detalių velenas visad būtų pilnas. Sraigto žingsnio santykis tarp mėsos paėmimo dalies ir galinės suspaudimo dalies yra 1:3. Transportavimo dalyje mėsa tolygiai spaudžiama, o galutinis jos suspaudimas vyksta sraigto pabaigoje. Didžiausias suspaudimo laipsnis pasiekiamas galiniame sraigto taške, prieš priešpeilį. Jei spaudimas per mažas, neišnaudojamas mėsmalės pajėgumas, jei per didelis- dalis mėsos vidinėmis darbo kameros sienelėmis grįžta atgal. Tokiu atveju suprastėja mėsos kokybė ir patiriami energijos nuostolių. Sraigtas tankėjančiomis vijomis mėsą sutrina ir stumia pjovimo peilių ir pjovimo tinklelių link. Tarp pjovimo tinklelių ir peilių patenkanti mėsa pjovimo būdu galutinai susmulkinama- sumalama.

3 lentelė. Techniniai mėsos malimo mašinų “MIM- 105” ir “MIM-82” duomenys.

Techniniai duomenys Matavimo vnt. “MIM-82” “MIM-105”

Darbo našumas kg/val. 180 400

Variklio galia kW 0,75 2,2

Sraigto apsukos s-1 2,8 3,3

Variklio veleno apsukos s-1 23,5 23,8

Tinklelių diametras mm 82 105
Gabaritai: mm

Ilgis 840 850

Plotis 310 450

Aukštis 420 1000
Svoris kg 75 244

2.3.Mėsos malimo mašinos “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K”

Mažose maitinimo įmonėse naudojamos įvairių modelių ant stalo statomos nedidelės mėsmalės “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K” . Jų konstrukcija ir veikimas yra panašūs. Jos statomos ant darbo stalo arba ant specialaus metalinio stovo. Mėsmalių korpusas ir pakrovos lėkštė gaminamos iš nerūdijančio plieno. Darbo kamera ir pakrovos bunkeris yra korpuso išorėje. Mašinos turi reversinį jungiklį. Jeigu darbo metu per daug pridėjus mėsos įstringa sraigtas, pasukus reversinį jungiklį arba nuspaudus reversinį mygtuką, jis ima suktis priešinga kryptimi ir dalis mėsos išstumiama atgal į darbo kameros priekį. Darbo detalė- sraigtas sukasi priešinga kryptimi tik laikant pasuktą ar nuspaustą reversinį jungiklį. Jį atleidus mašina išsijungia ir nesumalta mėsa išimama. Mašinų veikimo principas, eksploatavimas ir darbo sauga tokie pat kaip ir dirbant su mėsos malimo mašinomis “MIM-82”, “MIM-105”.

4 lentelė. Techniniai mėsos malimo mašinų “LM 32/L”, “LM 22/KU”, “LM/10/K” duomenys

Techniniai duomenys Matavimo vnt. “LM-10/K” “LM-22/KU” “LM-32/L”

Darbo našumas kg/val. 150-300 200-400 600-800

Tinklelių diametras mm 70 83 100

Sraigto apsukos aps./min. 320/160 320/160 260

Variklio veleno apsukos aps./min. 3000/1500 3000/1500 1500

Variklio galia KW 2,0 2,0 3,0

Pakrovimo lėkštės talpa l 9 15 50
Gabaritai: mm

Ilgis 380 420 900

Plotis 510 530 510

Aukštis 450 470 700
Svoris kg 45 48 1012.4.Mėsos malimo mechanizmai
Mėsos malimo mechanizmai yra įvairių modelių: “MS 2-70”, “MS 2-150”, “WA 82”, “KF-605 A” ir kt. Jų konstrukcija panaši, skiriasi tik galingumas. Keičiamieji mechanizmai tvirtinami prie universalių pavarų “PM-1,1”, “UGM”; “MA-750” ir kt.
Mėsos malimo mechanizmai “MS 2-70” ir “MS 2-150” skiriasi tik dydžiu. Malimo mechanizmą sudaro cilindrinis korpusas, pakrovos bunkeris, pakrovos lėkštė su apsauginiu žiedu, korpuso jungiamasis galas,darbo detalės-sraigtas ir peiliai, darbo kameros sienelių sraigtinis griovelis, fasoninė veržlė. Mėsos malimo mechanizmas “WA 82” jungiamas prie universalios pavaros “UGM”. Stačiakampės formos mechanizmo pakrovos lėkštė gaminama iš nerūdijančio plieno. Mechanizmas komplektuojamas su 4 darbo detalių komplektais. Juose yra sraigtas su tankėjančiomis vijomis,priešpeilis, dvipusiai peiliai, 3 tinkleliai su skirtingo dydžio angelėmis- 3, 5 ir 13 milimetrų, siauras ir platus prispaudimo žiedas. Darbo detalėms ištraukti yra specialus kablys. Darbo detalės dedamos ant sraigto strypo.
Mėsos malimo mechanizmų veikimo principas analogiškas kaip ir mėsos malimo mašinų “MIM-82” ir “MIM-105”.3.SMULKINTUVAI
3.1.Sausų produktų smulkintuvai
Maitinimo įmonėse sausų produktų smulkintuvai naudojami batonui, fermentiniam sūriui ir kitiems sausiems produktams smulkinti- sutrinti. Smulkintuvai gali būti su individualia pavara arba jungiami prie universalios pavaros. Kai kurie smulkintuvai būna su individualia pavara, kurios priešingoje pusėje yra mėsos malimo mechanizmas.
Ruošiant šį mėsos malimo mechanizmą darbui, į stacionariai pritvirtintą korpusą įstatoma darbo kamera taip, kad joje esanti anga, sutaptų su pakrovos bunkerio anga ir užfiksuojama tvirtinimo varžtu. Po to įdedamas sraigtas, dvipusis peilis, tinklelis ir užsukama fasoninė veržlė. Veikimo principas, eksploatavimas ir darbo sauga tokia pat, kaip ir mėsos malimo mašinų ir mechanizmų.
Mechanizmo sausiems produktams smulkinti darbo detalė yra velenas su aštriu ir šiurkščiu metaliniu paviršiumi. Šis velenas darbo metu sukasi ir smulkina maisto produktus. Kad darbuotojas nesusižalotų rankų, prie korpuso yra pritvirtintas lengvai pakeliamas ir nuleidžiamas stacionarus grūstuvėlis. Darbo metu jį pakėlus, automatiškai išjungiamas variklis. Nuleidus grūstuvėlį į saugią darbo zona, variklis vėl automatiškai įjungiamas. Su šiuo mechanizmu smulkinamas fermentinis sūris, balta duona pusgaminiams apvolioti. Pipirai, cinamonas ir prieskoniai smulkinami naudojant smulkinamąjį mechanizmą, pritvirtinamą prie universalios pavaros. Produktai, patekę į tarpelį tarp besisukančio trynimo disko ir trynimo būgno, kurių paviršius yra rievėtas, sutrinami ir išbyra į surinkimo indą pro apačioje po darbo detalėmis esančią išmetimo anga. Trinamų produktų smulkumas reguliuojamas sukant korpuso priekyje esančią reguliavimo rankenėlę. Šių mechanizmų eksploatavimo ir darbo saugos reikalavimai tokie pat, kaip ir ankščiau aprašytų mašinų ir mechanizmų3.2.Universalūs smulkintuvai
Maitinimo įmonėse vis daugiau naudojama įvairių smulkintuvų: “VCM-41”, VCM “41/61/62”, “SIRMAN C4-C4VV”. Jais labai greitai susmulkinamos daržovės padažams, sriuboms, smulkinamas sūris, petražolių lapeliai, riešutai, sumalama virta, žalia mėsa, paruošiamas mojonezas. Smulkintuvai naudojami trintom sriubom, paštetams ruošti. Produktai smulkinami pjovimo būdu, todėl išlieka juose esantys skysčiai. Sutrumpėja apdorojimo laikas, produktai supjaustomi lygiau. Jie pjaustomi trumpiau, todėl nepakyla jų temperatūra, o iš produktų neišsiskiria daug riebalų. Pagal konstrukcijas smulkintuvai skirstomi į prie universalios pavaros jungiamus keičiamuosius mechanizmus, ir smulkintuvus su individualia pavara.
Dabartiniu metu įmonėse naudojami smulkintuvai su individualia pavara. Tai nedidelės, įvairių modelių, įvairios talpos patrauklaus dizaino mašinos. Visų modelių pjaustyklių veikimo principas, eksploatavimas ir darbo sauga yra panašūs.

3pav. Smulkintuvai
5 lentelė. Techniniai smulkintuvų duomenys
Smulkintuvų modelis Per minutę susmulkina Peilio skersmuo, mm Puodo talpa Apsisukimų greitis, aps./min.
“VCM-41” 2 kg mėsos, žuvies 190 4 1500
“VCM-61” 1,3 kg mėsos, žuvies 230 4 1500
“VCM-62” 1,3 kg mėsos, žuvies 230 4 3000IŠVADOS
Taigi, prekybinėse ir maitinimo įmonėse yra naudojama mėsmalės, daržovių pjaustyklės, įvairūs smulkintuvai.Jie pagreitina ir palengvina darbuotojų darbą. Visi įrengimai yra skirtingi. Jie gali būti skirtingų galingumų, atlikti skirtingas funkcijas. Yra įrengimų, kurie gali pjaustyti, trinti ar smulkinti tik vieną produktą, tačiau yra ir įrengimų, kurie gali pjaustyti keletą rūšių produktų, pvz. mėsą ir žuvį..
Dabartiniu metu įmonėse naudojami smulkintuvai su individualia pavara. Tai nedidelės, įvairių modelių, įvairios talpos patrauklaus dizaino mašinos. Visų modelių pjaustyklių veikimo principas, eksploatavimas ir darbo sauga yra panašūs.
Daržovių pjaustyklės daržoves pjausto įvairiomis formomis, trina žalias ir virtas. Pjaustomų daržovių forma priklauso nuo mašinoje įdėto pjaustymo disko ir pjaustymo peilių formos. Pagal veikimo principą daržovių pjaustymo mašinos yra diskinės, rotorinės, stūmoklinės. Kiekviena jų turi skirtingas darbo detales.
Mėsos malimo mašinos plačiai naudojamos mėsos perdirbimo pramonėje, maitinimo įmonėse.Jomis smulkinama minkšta ir elastinga žaliava. Sukurtos praėjusio šimtmečio pradžioje ir pavadintos mėsos pjaustymo mašinomis. Jos tapo nepakeičiamos dešrų ir kitų maisto produktų gamyboje, virtuvėse, namų ūkyje. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių tipų, skirtingo galingumo, konstrukcijos mėsos malimo mašinų ir keičiamųjų mechanizmų. Gaminamos ir specializuotos mėsmalės, turinčios papildomų funkcijų. Yra mėsmalių, kuriomis galima malti sušaldytus maisto produktus. Blokai iš pradžių trupinami, po to malami. Mėsmalėse mėsa smulkinama gniuždymo- pjovimo būdu. Mėsmalių pasiūla ir techninių sprendimų įvairovė šiuo metu yra gausi, todėl pasirenkant vienokią ar kitokią mėsmalę dažnai lemia jų efektyvumas. Atsižvelgiama į jų smulkinimo galią, peilių ir tinklelių susidėvėjimo laiką ir energijos suvartojimą, smulkinamos mėsos kokybę ir jos temperatūrą. Maitinimo įmonėse naudojamos mėsmalės, kurių tinklelių diametras yra iki 105 milimetrų.

Leave a Comment