SEB VILNIAUS BANKO RINKODAROS PLANAS

SEB VILNIAUS BANKO RINKODAROS PLANAS
Individualus savarankiškas darbas

KLAIPĖDA, 2006 m.

1. SEB Vilniaus banko charakteristika
AB SEB Vilniaus bankas
Gedimino pr. 12, LT-01103 Vilnius
Informacija tel.: 1528, (8 ~ 5) 268 2800
E. paštas info@seb.lt
Banko sąskaita LT74 7044 0630 0000 0022
Banko kodas 70440
Įmonės kodas 112021238 Juridinių asmenų registre
PVM kodas LT120212314
SWIFT kodas BIC CBVI LT 2X
Telex 261601 VILBK LT
150 metų rinkoje veikiančios Šiaurės Europos finansų įmonių grupės SEB narys SEB Vilniaus bankas yra didžiausias Lietuvos komercinis bankas, teikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms. SEB Vilniaus bankas pirmauja svarbiausiose šalies bankų paslaugų rinkose ir aptarnauja 9881 tūkstantį klientų visoje Lietuvoje. SEB Vilniaus banko grupę Lietuvoje sudaro AB SEB Vilniaus bankas, šalyje turintis 67 klientų aptarnavimo padalinius, ir šešios bendrovės: UAB “SEB VB gyvybės draudimas”, UAB “SEB VB investicijų valdymas”, UAB “SEB VB lizingas”, UAB “SEB VB nekilnojamasis turtas”, UAB “SEB VB rizikos kapitalo valdymas”, UAB “SEB Vilfima”.
SEB Vilniaus bankas (anksčiau – AB Vilniaus bankas) buvo įkurtas 1990 metų kovo 2 dieną ir yra vienas iš komercinės bankininkystės Lietuvoje pradininkų, nuo savo veiklos pradžios diegęs naujas bankų paslaugas, skatinęs šalies bankininkystės pllėtrą ir daręs ženklią įtaką bankų rinkai. Būdamas SEB grupės dalimi, SEB Vilniaus bankas ypač daug dėmesio skiria universalioms ir pagal individualius klientų poreikius kuriamoms finansų paslaugoms, e. bankininkystei, ilgalaikiams ryšiams su klientais.
Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ yra patvirtinusi SE

EB Vilniaus banko ilgalaikio skolinimosi reitingą A investicinio lygio. Tai vienintelis šalies bankas, priklausantis tarptautinių vertybinių popierių tarpuskaitos ir atsiskaitymo sistemai „Euroclear“. SEB Vilniaus banko veiklos rezultatus yra aukštai įvertinę tarptautiniai bankininkystės leidiniai ir autoritetingos institucijos: 2005 metais geriausio banko vardą Lietuvoje suteikė leidiniai „Global Finance“, „Euromoney“, „Deutsche Bank“. Banke įdiegta tarpuskaitos sistema LITAS ir tarptautinis sąskaitos numerio formatas IBAN.
Šiandien SEB Vilniaus banko grupėje dirba 2 241 specialistas. SEB Vilniaus banko grupė įsitvirtinusi Lietuvos kreditų, investicinių fondų, investicinio gyvybės draudimo rinkų lyderės pozicijose, ji pirmauja šalies akcijų prekybos, vertybinių popierių saugojimo ir trečiosios pakopos pensijų fondų rinkose.

2. SEB Vilniaus banko SSGG analizė

Stiprioji pusė Galimybės
1. Didelė patirtis: 150 metų rinkoje veikiančios Šiaurės Europos finansų įmonių grupės SEB narys SEB Vilniaus bankas yra didžiausias Lietuvos komercinis bankas, teeikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms.
2. Stengiasi patenkinti kiekvieno kliento poreikius: SEB Vilniaus bankas ypač daug dėmesio skiria universalioms ir pagal individualius klientų poreikius kuriamoms finansų paslaugoms, e. bankininkystei, ilgalaikiams ryšiams su klientais.
3. Aukštas aptarnavimo lygis: profesionalūs, atsakingi ir nuolat tobulėjantys darbuotojai, pačios naujausios technologijos ir tokios paslaugos, kaip elektroninė bankininkystė.
4. Darbuotojų tobulėjimas: profesinio mokymo programos, yra ir asmeniniam darbuotojų tobulėjimui skirtų programų,: saviraiškos programa, vadovų ir darbuotojų konsultavimo programos, individualios ugdymo programos darbuotojams.
5. SEB prekės ženklas žinomas visoje Li

ietuvoje ir turi užsitikrinęs jau savo pozicijas rinkoje. • Siekti didesnio pelno,pritraukiant investicijų iš užsienio, pačiam bankui investuojant.
• Plėsti savo veiklą ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje: SEB turi atstovybes Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, Vokietijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. 2005 m. įsigijus Ukrainos “Agio” banką pradėta Seb grupės plėtra Rytų Europos rinkose.
• Bendradarbiavimas su kitais Lietuvos ir užsienio bankais, pasidalinimas patirtimi, naujų žinių įgijimas, patarimų gavimas.
• Gerinti tecnologijas su kuriomis dirbama, t.y. dirbti su atsirandančiomis naujomis programomis ir panašiai, vienas iš jų būtų, lapelių davimo aparatas, kad nebūtų didelių eilių ir kad klientas žinotų prie kokios kasos jam reikia eit.
• Pramos projektai: SEB Vilniaus bankas yra aktyvus šalies visuomenės narys, nuolat inicijuojantis socialinės paramos, labdaros, švietimo ir pažangos skatinimo projektus.

Silpnoji pusė Grėsmės
1. Trumpas darbo laikas: dažniausiai dirba tik nuo 8.00 iki 17.00
2. Nemažos eilės
3. Trūkumas kvalifikuotų darbuotojų ir savo srities specialistų

• Konkurentai: tai Hansabankas, vienas didžiausių Lietuvos bankų ir SEB Vilniaus banko konkurentas, galintis nuvilioti klientus.
• Padidėjusi infliacija: šiuo metu yra 3 proc.
• Konkurentų aktyvumas: pvz. Hansabankas rengia akciją 5 proc. nuolaida butams, taip pat plecia savo veiklą, 2006-08-29 atidarė savo padalinį Kaliningrade.
• Euro įvedimo grėsmė: bankas netenka apie 29 mln. lt is valiutų keitimo.
• Klientų netekimas

SEB Vilniaus banko mirko- ir makroaplinkos analizė
Banką gali paveikti įvairūs pokyčiai ir veiksniai, vykstantys įmonės viduje ir visame pasaulyje.
Banką gali įtakoti: pastebimai padidėjęs mi

irtingumas ir pagausėjęs lietuvių išvykimas į svečias šalis. Taigi jau automatiškai bankas netenka vartotojų ir indėlinikų, kurie neša bankui pelną. O tai bankui būtų sunku įtakoti, nes tai labai mažai priklauso nuo banko. Tačiau žmonės išvykstantys į užsienį sugrįžta, ne visi, bet dalis taip, ir jie užsidirbę parsiveža pinigų, kuriuos gali investuoti į banką arba jam paskolinti, o tam kad taip tikrai įvyktų reikia priktraukti klientą, tarkime įspūdingomis palūkanomis, kad jis padėtų indėlį būtent į jo banką, o ne į kokį kitą.
Bankui naudinga yra didėjanti urbanizacija ir technologijų pažanga: taigi urbanizacija pritraukia daugiau gyventojų iš kaimų į miestą, tai atsiranda naujų klientų, kuriuos galima akcijomis, nuolaidomis pritraukti, kad jie taptų nuolatiniais banko klientais, kurie neša bankui pelną. Na, o technologijų pažanga padeda bankui sparčiau dirti, greičiau ir lengviau gauti jam reikalingą informaciją, kuo geriau patenkinti klientų poreikius.
Banką veikia valiutos kurso pokyčiai ir naftos bei dujų kainų pokyčiai, kurie įtakoja valiutos kurso pokyčius, kadangi bankas perka vertybinius popierius ir užsienio rinkoje, tai tuo metu, jei ten keičiasi valiutos kursas, tada bankas patiria nuostolių, nes krenta akcijų vertė. Taip pat negerai, kai didėja infliacija, kuri mažina piniginio vieneto vertę. Bankui galbūt reiktų investuoti į tas šalis, kur valiuta yra gana stabili arba tiesiog, kur yra didelė rizika investuoti, tiek pi
inigų, kad būtų patiriami, kuo mažesni nuostoliai.
Kažkada bankai neturėjo tokio daikto, kaip kompiuteris ir viskas tada buvo pildoma tam tikrose knygose, tačiau dabar viskas yra kompiuteryje ir visa informacija lengvai visiems prieinama. Bankams tai labai padeda, nes kompiuterio ir interneto dėka atsirado elektroninė bankininkystė, kurios pagalba paslaugos yra vykdomos internetu, tai labai patogu, nes tada daug ką galima atlikti ten, kur yra kompiuteris su internetu ir tada nereikia eiti į banką ir stovėti eilių.
Iš tikrųjų komercinių bankų veiklą riboja visokie įstatymai, vienas iš jų būtų LR komecinių bankų įstatymas, kadangi bankai yra finansinė įmonė, kuri neša labai didelę atsakomybę. Taip pat finansinė veikla visada yra rizikinga.
Visuomenės požiūris į teikiamas paslaugas yra gana geras, nes kuo toliau vis labiau žmonės pasitiki bankais, ima paskolas, naudojasi lizingo paslaugomis, taip pat labai paplitusios yra mokėjimo kortelės ir pan. Labiausiai žmonės iš bankų tikisi saugumo, kad pinigai ten bus saugiai laikomi. Iš tikrųjų tai yra senyvų žmonių, kurie neigiamai žiūri į bankus, nes kažkada jie turėjo karčią patirtį iš rusų laikų, kai jie neteko savo pinigų laikomų banke, vadinamųjų rusiškų indėlių. Todėl jų požiūris į bankus yra neigiamas ir jiems atrodo, kad nė vienas bankas nėra saugus, todel gali paveikti kitus žmones ne banko labui.
Svarbiausi SEB banko konkurentai būtų Hansabankas ir DNB Nord bankas.
Hansabanko strategija:
Efektyvus santykių su klientais valdymas
Svarbiausias sėkmės laidas – aktyvus santykių su klientais valdymas. Pažindami savo klientus mes galime pasiūlyti jiems tinkamiausius finansinius sprendimus ir tuo būdu taupyti jų laiką.
Efektyvus bendrų technologijų naudojimas
Bendros technologijos ir produktai įgalina mus veikti efektyviau visose trijose Baltijos šalyse.
Efektyvus puikus kreditavimo išmanymas ir įgūdžiai
Dabartiniame rinkos plėtros etape pagrindinis mūsų augimo variklis – paskolų portfelio didinimas. Puikūs kreditavimo įgūdžiai leidžia mums išlaikyti savo turto kokybę geresnę už rinkos vidurkį.
Efektyvus aiškūs valdymo principai
Mūsų valdymo struktūra ir procesai – paprasti, o mūsų darbuotojų atsakomybė – aiški, o sprendimai – suprantami klientams.
Efektyvus paskirstymo tinklas
Savo klientams siūlome rinktis nesunkiai valdomas plataus savitarnos kanalų tinklo paslaugas.
Svarbiausias uždavinys: siekia būti pirmaujančia finansų įstaiga Šiaurės šalių ir Baltijos regione, nori suteikti didžiausią klientų pasitenkinimą, gauti didžiausią pelną ir būti patraukliausias darbdavys.
DNB nord pagrindinė veiklos kryptis – mažmeninė bankininkystė (individualūs klientai bei smulkaus verslo įmonės).Teikti visas paslaugas verslo klientams ir investicinės bankininkystės, turto valdymo ir lizingo paslaugas. Jie užima nemažą rinkos dalį ir sudaro SEB Vilniaus bankui didelę konkurenciją. Jie gali turėti labai didelės įtakos, jeigu labai plėsis, pritrauks daug klientų, sukurs naujų paslaugų, tiesiog gali nuvilio SEB Vilniaus banko klientus.

Bankas pats yra tarpininkas tarp įmonių ir jų klientų, tarkim teikiant lizingo paslaugą, jis kaip tarpininkas, savo paslaugas suteikia kuo greičiau, geriau ir patogiau, kad patenkintų abiejų pusių poreikius.
SEB Vilniaus banko marketingo padalinys dirba kuo puikiausiai, visada galima rasti reikalingiausią informaciją, pilna visokiausių lakstinukų, taip pat visas naujienas galima rasti šio banko tinklalapyje www.seb.lt.

3. Produkto marketingo komplekso apibūdinimas
Seb Vilniaus bankas siūlo labai didelį paslaugų asortimentą. Yra platus paslaugų pasirinkimas. Bankas stengiasi suteikti visas galimas paslaugas ir patenkinti visus savo klientų poreikius.
Bankas teikia šias paslaugas:
1. Sąskaitos ir mokėjimai: banko sąskaita, tiesioginis debetas, periodinis pinigų pervedimas, vietinis pinigų pervedimas, tarptautinis pinigų pervedimas, lėšų gavimas iš užsienio, čekiai ir IBAN.
2. Mokėjimo kortelės: debeto ir kredito kortelės.
3. Taupymas ir investavimas: indėliai, su akcijomis susietos obligacijos, dvejopo pelno investiciniai lakštai, investicinai fondai ir vertybiniai popieriai.
4. Kreditai: būsto kreditas, kaupiamasis būsto kreditas, vartojimo kreditas, didelių galimybių kreditas, atvirkštinis atpirkimo sandoris (RE-REPO) ir kreditai namų bendrijoms.
5. Lizingas: lengvieji automobiliai, krovininis transportas, specialioji technika, įranga ir nekilnojamasis turtas.
6. Pensijų fondai: antrosios pakopos pensijų fondai ir trečiosios pakopos pensijų fondai.
7. Draudimas: investicinis gyvybės draudimas, VIP investicinis gyvybės draudimas, vaikų draudimas, studijų draudimas, mišrusis gyvybės draudimas, gyvybės ir kritinių ligų rizikos draudimas ir pensinis draudimas.
8. E. Bankininkystės paslaugos: paslaugos internetu, telefonu, mobiliuoju telefonu (wap.seb.lt), prekyba vertybiniais popieriais internetu ir e. prekyba.
9. Valiutos ir pinigų rinkos: valiutos keitimas, valiutos keitimo sandoriai, valiutų rizikos valdymas, valiutų skaičiuoklė ir palūkanų normos rizikos valdymas.

Iš šitos gausybės paslaugų pasirinkau vieną SEB Vilniaus banko paslaugą, kurią norėčiau apibūdinti, tai yra taupomieji indėliai.
Terminuotasis indėlis – saugus būdas laikyti savo lėšas terminuotojo indėlio sąskaitoje pasirinktą laikotarpį (30 dienų ar ilgiau) ir už tai gauti iš anksto žinomas palūkanas.
Terminuotojo indėlio sąskaitoje naudinga laikyti lėšas nustatytą laiką: nuo 30 dienų iki 5 metų ar ilgiau. Indėlį galima įmokėti per tris darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos: grynaisiais pinigais SEB Vilniaus banko kasoje arba pinigų pervedimu iš kitos sąskaitos SEB Vilniaus banke ar kito banko.
Sutartyje galite nurodyti, kada pageidaujate gauti palūkanas: kiekvieną mėnesį ar terminui pasibaigus, taip pat pasirinkti, ar bankas automatiškai pratęs sutartį tam pačiam terminui, ar sutarties pratęsti nepageidaujate.
Nustatytos palūkanos pradedamos skaičiuoti kitą banko darbo dieną po indėlio lėšų visos sumos įskaitymo į sąskaitą ir skaičiuojamos iki priešpaskutinės indėlio termino dienos.
Terminuotojo indėlio sutartį galite nutraukti nepasibaigus terminui, jei apie tai pranešite SEB Vilniaus bankui prieš penkias kalendorines dienas. Tokiu atveju indėlis bus grąžintas į Jūsų nurodytą sąskaitą arba išmokėtas grynaisiais pinigais, išskaičiavus anksčiau išmokėtas palūkanas.
Terminuotąjį indėlį ir neišmokėtas palūkanas bankas išmoka sutartyje nurodyto termino pabaigos dieną, o jei ši diena sutampa su ne darbo diena – kitą banko darbo dieną. Papildomos įmokos į terminuotojo indėlio sąskaitą nepriimamos.
4. Vartotojai
Įmonės asortimentas
Asortimento grupės 2004 m. suteikta paslaugų (tūkst. Lt) 2005 m. suteikta paslaugų (tūkst. Lt)
1. Sąskaitos ir mokėjimai
2. Mokėjimo kortelės
3. Taupymas ir investavimas
4. Kreditai
5. Lizingas
6. Pensijų fondai
7. Draudimas
8. Valiutos ir pinigų rinkos 707 663

216 907
1 248 296
6 426 329
1 008 738
6 174 277
1 756 432
8 547 200 350 309

244 505
1 865 439
9 266 744
1 669 058
7 320 607
3 672 543
9 458 789

4. Konkurentų analizė
Eil. Nr. Pagrindiniai konkurentai
1.
2.
3.
4.
5. 6. 7. 8. AB bankas “Hansabankas”
AB DnB NORD bankas
AB Ūkio bankas
AB bankas “Snoras”
AB PAREX bankas
AB Šiaulių bankas
UAB Sampo bankas
UAB Medicinos bankas

Pagrindinių konkurentų analizė

AB bankas “Hansabankas”
AB DnB NORD bankas

1. Paslaugos Hansa studijos Individualių seifų nuoma
2. Kokią įrangą jie turi? Kokie spec. įrengimai pas juos? Moderni ir saugi įranga Moderni ir saugi įranga
3. Rinkos segmentai kuriuos jie aptarnauja? Vidutinės įmonės ir aukštesnes pajamas uždirbantys privatūs asmenys Individualūs klientai bei smulkaus verslo įmonės
4. Ar jie turi išspausdintų brošiūrų ar kainoraščių? Taip turi išspausdintų savo brošiūrų, kurių galima rasti tame banke, arba jo filiale. Taip pat yra pateikiamos kai kurių paslaugų kainos. Taip turi išspausdintų savo brošiūrų, kurių galima rasti tame banke, arba jo filiale. Taip pat yra pateikiamos kai kurių paslaugų kainos.
5. Kur jie reklamuojasi? Savo banke, arba filiale, taip pat labai daug informacijos pateikiama internete. Savo banke, arba filiale, taip pat labai daug informacijos pateikiama internete.
6. Ar jų kainos yra didesnės ar mažesnės už jūsų? Asmeninė paskola Greitieji vartojimo kreditai
7. Ar jų paslaugos turi prekinius ženklus? Turi Turi
8. Ar jie siūlo ypatingas paslaugas? Išduoda nemokamai kredito korteles. “Atviras langas” – tai paslauga, kuri leis nemokamai, naudojant telefono liniją, prisijungti prie informacinių ir elektronines paslaugas teikiančių interneto puslapių . Tikslas – padėti internetu dar nesinaudojantiems Lietuvos žmonėms atrasti, kad internetas yra neišsemiamas informacijos ir įvairių paslaugų šaltinis. Išduoda nemokamai kredito korteles. Dabar už svarus ir skandinavišką valiutą mokame daugiau! Pasiūlymas galioja tik operacijoms grynaisiais pinigais.

6. Tikslinė rinka
SEB Vilniaus bankas užima didžiausią lietuvos rinkos dalį.
Rinka Segmentas Produktas (Paslaugos)
Vidaus rinka

Alytaus filialas
Anyksčių filialas
Biržų filialas
Kauno filialas
Kėdainių filialas
Klaipėdos filialas
Marijampolės filialas
Mažeikių filialas
Panevėžio filialas
Rokiškio filialas
Šiaulių filialas
Tauragės filialas
Utenos filialas
Vilniaus filialas

Asmenys, gaunantys vidutines pajamas
Smulkieji verslininkai
Asmenys, gaunantys aukštesnes pajamas
Įmonės ir privatūs asmenys
Smulkūs verslininkai ir privatūs asmenys
Įmonės ir privatūs asmenys
Asmenys, gaunantys aukštesnes pajamas
Verslininkai
Įmonės ir privatūs asmenys
Asmenys, gaunantys vidutines pajamas
Vidutiniai verslininkai
Asmenys, gaunantys aukštesnes pajamas
Smulkieji verslininkai
Įmonės ir privatūs asmenys

Draudimas
Kreditai, indėliai
Investavimas
E. bankininkystė, investavimas
Taupymas, kreditai
E. bankininkystė
Sąskaitos ir mokėjimai
Kreditai, draudimas
Sąskaitos ir mokėjimai
Lizingas
Sąskaitos ir mokėjimai
Lizingas
Sąskaitos ir mokėjimai
E. bankininkystė, kreditai

Įmonės rinka

7. Veiklos analizė
SEB Vilniaus banko grupės pagrindiniai veiklos rodikliai (2005 m. gruodžio 31 d.):
• turtas – 15,1 mlrd. litų
• grynasis pelnas – 149,1 mln. litų
• kreditų portfelis – 8,8 mlrd. litų (34 proc. Lietuvos rinkos)
• indėlių portfelis – 8,4 mlrd. litų (31 proc. Lietuvos rinkos)
• privačių klientų skaičius – 874 tūkstančiai
• verslo klientų skaičius – 54 tūkstančiai
Šiandien SEB Vilniaus banko grupėje dirba 2 241 specialistas.
SEB Vilniaus banko misija – teikti konsultacijas finansų klausimais ir valdyti finansų riziką bei operacijas verslo ir privatiems klientams,
• sukuriant realų klientų pasitenkinimą,
• užtikrinant konkurencingą grąžą akcininkams,
• užsitarnaujant gerų piliečių vardą visuomenėje.
Šių tikslų siekiame padedami motyvuotų darbuotojų ir įvairias SEB veiklas plėtojančių padalinių bendradarbiavimo.
SEB grupės vizija – tai siekis tapti pirmaujančiu Šiaurės Europos banku ir savo veiklą grįsti ilgalaikiais ryšiais su klientais, kompetencija ir elektroninėmis technologijomis.

8. Rinkodaros strategijos formavimas (4Pi)
SEB grupės veiklos strategija – plėtoti tradicines grupės veiklos sritis, išliekant verslo klientų ir finansiškai aktyvių bei reiklių privačių asmenų finansų partneriais, ir įtvirtinti grupės pozicijas rinkoje.
1. Prekė
Bankas teikia šias paslaugas:
1. Sąskaitos ir mokėjimai: banko sąskaita, tiesioginis debetas, periodinis pinigų pervedimas, vietinis pinigų pervedimas, tarptautinis pinigų pervedimas, lėšų gavimas iš užsienio, čekiai ir IBAN.
2. Mokėjimo kortelės: debeto ir kredito kortelės.
3. Taupymas ir investavimas: indėliai, su akcijomis susietos obligacijos, dvejopo pelno investiciniai lakštai, investicinai fondai ir vertybiniai popieriai.
4. Kreditai: būsto kreditas, kaupiamasis būsto kreditas, vartojimo kreditas, didelių galimybių kreditas, atvirkštinis atpirkimo sandoris (RE-REPO) ir kreditai namų bendrijoms.
5. Lizingas: lengvieji automobiliai, krovininis transportas, specialioji technika, įranga ir nekilnojamasis turtas.
6. Pensijų fondai: antrosios pakopos pensijų fondai ir trečiosios pakopos pensijų fondai.
7. Draudimas: investicinis gyvybės draudimas, VIP investicinis gyvybės draudimas, vaikų draudimas, studijų draudimas, mišrusis gyvybės draudimas, gyvybės ir kritinių ligų rizikos draudimas ir pensinis draudimas.
8. E. Bankininkystės paslaugos: paslaugos internetu, telefonu, mobiliuoju telefonu (wap.seb.lt), prekyba vertybiniais popieriais internetu ir e. prekyba.
9. Valiutos ir pinigų rinkos: valiutos keitimas, valiutos keitimo sandoriai, valiutų rizikos valdymas, valiutų skaičiuoklė ir palūkanų normos rizikos valdymas.
2. Kaina
Mokesčiai už SEB Vilniaus banko teikiamas paslaugas ir atliekamas operacijas nurašomi iš kliento sąskaitos litais arba, klientui pardavus valiutą banke, iš sąskaitos užsienio valiuta. Klientai, neturintys sąskaitos banke, šiuos mokesčius moka litais banko kasoje. Užsienio ūkio subjektai moka mokesčius konvertuojamąja valiuta pagal banko valiutos pirkimo kursą.
Prie pateiktų įkainių pridedamos, jei yra, šios papildomos išlaidos:
• pašto ir telekomunikacijų išlaidos;
• valstybės mokesčiai;
• užsienio bankų mokesčiai;
• banko nustatyti mokesčiai bankams korespondentams, jeigu mokėtojas mokėjimo instrukcijose nurodo, kad šiuos mokesčius moka lėšų gavėjas.
SEB Vilniaus bankas turi teisę keisti paslaugų ir operacijų įkainius.
Šie paslaugų ir operacijų įkainiai taikomi visais atvejais, jei su klientais nėra susitarta taikyti kitokių įkainių. Dėl nenumatytų paslaugų ar mokėjimo sąlygų, kurių pageidauja klientas, gali būti sudaryta atskira sutartis.
Bankas paslaugų kainas nustato atsižvelgdamas į konkurentus, reikalavimus bei normatyvus.
3. Rėmimas

Banko vaidmuo visuomenės gyvenime yra labai svarbus. Vienas iš pagrindinių SEB tikslų yra būti geru visuomenės nariu tose šalyse, kuriose veikia SEB grupės padaliniai. Todėl jis remia TV 3 televizijos organizuojamą Išsipildymo akciją.

SEB Vilniaus bankas taip pat reklamuoja save ir savo paslaugas. Bankas reklamuojasi televizijoje, laikraščiuose, žurnaluose, savo filialuose. Jis taip pat turi išleidęs savo reklaminių bukletų
4. Vieta
SEB Vilniaus banko filialų galima rasti padrindiniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Pavyzdžiui, vien tik Klaipėdoje yra 1 filialas ir 10 jo skyrių, jie yra maždaug tolygiai pasiskirstę po visą miestą, kad žmonėms gyvenantiems įvairiuose rajonuose būtų nesunku juos rasti. Skyriai dažniausiai neturi atskiro pastato, o yra kažkokios įmonės patalpose įsikūrę. Privažiavimas prie jų yra patogus ir visiems prieinamas, yra gana didelės stovėjimo aikštelės

Leave a Comment