suo yra zinduolis

Šuo yra žinduolis, prijaukintas skirtingais vertinimais prieš 14 000-15 000 metų

Šuo yra žinduolis, prijaukintas skirtingais vertinimais prieš 14 000-15 000 metų. Šiuo metu išvesta tūkstančiai šunų veislių, pasižyminčių stebinančia įvairove. Skirtingų veislių šunų ūgis siekia nuo kelių centimetrų iki beveik metro, kailio spalva gali būti nuo baltos iki juodos, o taip pat pat ruda ir pilka. Šunys lengvai treniruojami.

0x01 graphic

Daugelyje šalių šunys dažniausiai laikomi kaip naminiai gyvūnėliai, nors įvairios šunų sporto rūšys leidžia jiems parodyti savo įgimtus sugebėjimus, o kai kurios šunų veislės iki šiol atlieka savo tradicines funkcijas 𕢓 saugo aviųir galvijų bandas, taip pat naudojami tokiuose darbuose kai narkotikų ar sprogmenų paieška. Šunų veislės skirstomos pagal Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) klasifikaciją, į 10 grupių:

0x01 graphic

Šunys kilo iš tikrųjų vilkų, kurie Europoje pasirodė maždaug prieš milijoną metų, Amerikos žemynuose – maždaug 700 000 metų vėliau. Seniausi rasti šuns palaikai – apie 14 000 metų senumo Vokietijoje, taip pat 13 500 metų senumo Izraelyje. Šunys tikriausiai buvo pirmieji prijaukinti gyvūnai maždaug prieš 15 000 metų, gali būti, kad jie nepriklausomai prijaukinti keliuose regionuose, tačiau genetiniai tyrimai rodo, kad visi šunys kilę iš euroazijietiškos veisslės, taip pat ir gyvenę Amerikoje iki europiečių atvykimo. Manoma, kad anksčiausiai prijaukinti šunys – dabartinių laukinių Australijos dingo šunų protėviai.

Lietuvoje šunys kaip naminiai gyvūnai atrandami nuo pat ledynmečio pabaigos.

0x01 graphic

Na o as turiu suniuka vardu Dzeris. Jis yra keturiu metu. Mano suo y

yra juodos ir rudos spalvos. Jo nosis juoda ir didele,akys rudos,ausys stacios,o uodega riesta. Jis labai geras,linksmas,meilus ir kartais liudnas. Dzeris megsta kartais ir pazaisti. Jo zaisliukas yra MELYNAS kamuoliukas.Mano suo dar moka labai graziai sveikintis. Na ,o labiausiai jis nekencia katinu. Pabaiga !

Leave a Comment