Skorpionas imperatorius

Šis skorpionas yra vienas didžiausių skorpionų, užaugantis iki 20 cm. Tačiau pastebėti jį gamtoje nėra paprasta, nes jis tamsios, beveik juodos, spalvos ir gyvena urvuose, iškastuose miško patale.

Kaip ir visi skorpionai, imperatorius – plėšrūnas. Jis medžioja naktį, mėgsta ėsti dar gyvą grobį. Geluonį panaudoja labai retai, dažniausiai gynybai.

Dažnai šios rūšies skorpionai gyvena grupėmis, po kelis viename urve. Kanibalizmas tarp jų retas.

Laikyti šiam stambiam skorpionui reikia erdvaus terariumo su dideliu dugno plotu. Talpos dugną reikia padengti bent 5 cm storio žemės mišiniu (durpės, žeemės, smėlis) su žievėmis, šakomis ir kt. slėptuvėmis. Temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 23-25 0C (iki 28 0C). Tinkamai temperatūrai palaikyti geriausia naudoti raudoną lempą, nes ryškus apšvietimas gąsdina gyvūną. Šiuo metu terariumistai plačiai naudoja termokabelius, apšildančius terariumus iš apačios. Tačiau esant tokiam apšildymo būdui, būtina stebėti, kad neperdžiūtų substratas. Drėgmę lengva palaikyti kasdien purškiant substratą vandeniu. Tačiau reikia stengtis, kad vanduo nepatektų ant paties skorpiono. Geriausia, kad drėgnumas skirtingose terariumo dalyse būtų skirtingas, taip gyvūnas galės pasirinkti optimaliausią drėgmės kiekį. Ruugpjūčio – rugsėjo mėnesiais reikėtų purkšti rečiau, kartą per 2-3 dienas, kad susidarytų sąlygos, artimos natūralioms (šiuo laikotarpiu skorpionų gimtinėje pasibaigia liūčių sezonas).

Maitinimas priklauso nuo skorpionų dydžio ir amžiaus. Suaugusius reikia maitinti vieną kartą per savaitę, mažylius – 2 kartus. Reikėtų siūlyti svirplių, tarakonų, mi

ilčių. Stambiam skorpionui retkarčiais galima duoti mažą peliuką.

Imperatoriaus gyvenimas trunka virš 10 metų. Lytiškai subręsta būdami maždaug 3 metų amžiaus. Skorpionų imperatorių patelės kiek stambesnės ir storesnės už patinus. Patinų dantukai, esantys priekinėje pilvuko dalyje yra ilgesni nei patelių. Subrendę patinai iškeliauja ieškoti suaugusių patelių. Susitikęs su ja, patinas pradeda drebėti. Tai poravimosi ritualo pradžia. Be to, patinas savo žnyplėmis paima patelės žnyples ir tokioje padėtyje gyvūnai juda palyginus ilgą laiką. Šio vestuvių šokio metu smarkiai nusilpsta patelės agresyvumas ir pora išrenka vietą spermatoforui. Patinas pritvirtina spermatoforą prie kieto paviršiaus, tada verčia patelę prie jo prisiartinti ir čiupti maišelį su spermijais. Skorpionių nėštumas trunka labai ilgai – daugiau nei metus. Po to patelė pagimdo iki 20 pakankamai didelius baltos spalvos jauniklius. Maži skorpioniukai sėdi maamai ant nugaros ir kol kas visai nesimaitina. Po 2,5 savaičių jie pirmą kartą išsineria ir išeina į “savarankišką gyvenimą ”. Jų augimas priklauso nuo išsinėrimų. Iki lytinės brandos skorpionai išsineria iki 7 kartų. Maitinasi skorpioniukai vorais ir smulkiais vabzdžiais.

Leave a Comment