7 laimingos santuokos paslaptys

Kai žengiame prie altoriaus, tikimės, kad su tuo žmogumi praleisime visą likusį gyvenimą. Deja, taip nutinka ne visada. Taigi kokia yra laimingos santuokos paslaptis, sujungianti žmones nors ir ne amžinai, bet bent jau iki „kol mirtis išskirs“.

1. Mokėkite atleisti. Tobulų žmonių nėra ir visi darome klaidų. Jūsų sutuoktinis taip pat ne „ponas idealusis“, todėl kartais, galbūt to visai nenorėdamas, gali jus įskaudinti ar pasielgti netinkamai. Mokėkite jam atleisti už jo padarytas klaidas. Juk kas daugiau, jei ne jūs, pats artimiausias jam žmogus, galite tai padaryti? Santuokos pradžioje atleisti gali būti labai sunku, ypač tada, kai esate įsitikinę savo teisumu.

Tačiau santuoka – tai ne kovos laukas, kuriame turi laimėti tiesa, todėl labai svarbu mokėti ir sugebėti atleisti sutuoktiniui už poelgius ir žodžiuos, kurie jus skaudina. Žinoma, gali praeiti daug laiko, kol jūs išmoksite nuoširdžiai atleisti, bet tai būtina, jei norite išsaugoti santuoką.

2. Mylėkite už netobulumą. Aplinkiniai mus vertina už mūsų privalumus, tačiau tik tikroji gyvenimo meilė gali mus mylėti dėl trūkumų. Mylėkite savo partnerį dėl jo trūkumų. Gerai pagalvokite, ar tikrai norėtumėte, kad jūsų sutuoktinis būtų idealus. Juk šalia tobulo žmogaus išryškėtų, koks pats esate netobulas, todėl su tokiu žmogumi gyventi būtų nepaprastai sunku.

Taip, kai mes susipažįstame su antrąja puse, jis (arba ji) mums atrodo pats tobuliausias pasaulyje (gražus, protingas, švelnus, rūpestingas – ir visos kitos geriausios savybės, atrodo, jam tiktų), tačiau tai nėra meilė. Tas gražus jausmas santykių pradžioje, kuris mus pakylėja link dangaus, viso labo tėra susižavėjimas.

Kai pradedi gyventi kartu, susižavėjimas pranyksta lygiai taip greitai, kaip ir atsirado, nes jį užgožia buitiniai rūpesčiai. Tuomet ir gimsta meilė, kai pradedame mylėti kitą žmogų dėl jo trūkumų, o ne privalumų. Žinoma, jei sutuoktiniai nenori mokytis mylėti ir stengtis vienas dėl kito, meilė gali niekada taip ir neateiti.

3. Skatinkite intymumą poroje. Kaip ir santykiai, seksualinis poros gyvenimas turi ne tik neišnykti atsiradus vaikams ar užgriuvus buitiniams rūpesčiams, bet ir nuolat tobulėti. Santuokoje intymumas yra labai svarbus. Beje, intymumas turi būti ne tik lovoje. Nebijokite bučiuotis prie kitų ar laikytis už rankų. Jei vyras bijo paimti savo žmonos ranką viešoje vietoje, bet nebijo apsikabinti kokios giminaitės ar pažįstamos, tuomet nesitikėkite, kad žmona lovoje galės atsipalaiduoti ir visiškai atsiduoti.

4. Gerbkite sutuoktinį. Gerbkite savo sutuoktinį tokį, koks jis yra. Jei jums nepatinka kažkokia jo savybė, negalite reikalauti, kas jis dėl jūsų imtų ir staiga pasikeistų. Žmonės keičiasi tikrai ne per vieną dieną. Be to, jei žmogus nenori keistis, jis turi teisę būti toks, koks nori būti.

5. Bendraukite. Labai svarbu, kad netaptumėte dviem skirtingais žmonėmis, gyvenančiais po vienu stogu, bet daugiau neturinčiais nieko bendro. Bendraukite vienas su kitu kuo dažniau. Jei nebendrausite su savo sutuoktiniu, bus sunku vienas kitu pasitikėti ir ugdyti intymumą poroje. Jei vis pritrūksta laiko vienas kitam, sutarkite, kad kurį nors vakarą skirsite tik vienas kitam, nuveikite ką nors kartu. Vienas iš būdų skatinti bendravimą – pasižiūrėkite kokį nors filmą, paskui jį aptarkite.

6. Kalbėkite apie savo poreikius. Labai svarbu, kad sutuoktiniui įvardintumėte, ko iš jo tikitės, kokių santykių norėtumėte, apie ką svajojate. Žinoma, turite mokėti išgirsti, kokie jūsų sutuoktinio poreikiai. Taip pat turite būti pasirengęs išklausyti savo sutuoktinį tada, kai jam to reikia. Dažniau paklauskite, kaip jam sekasi. Kai klausotės, žiūrėkite į akis.

7. Nesipykite dėl smulkmenų. Neverta pyktis dėl smulkmenų. Ieškokite kompromisų, kai aptarinėjate svarbius klausimus. Pavyzdžiui, kai kalbate apie vaikų auklėjimą. Tačiau ar tikrai verta pyktis dėl to, kurią laidą šįvakar geriau žiūrėti.

Comments are closed.