II “EuroFutbolas” verslo planas

Turinys

Santrauka 3
Verslo aprašymas 5
A. Verslo srities aprašymas 5
B. Verslo tikslai galimybės ir orientyrai 6
C. Produkto aprašymas 6
Marketingas 7
A. Rinkos apžvalga 7
B. Konkurencijos analizė 8
C. Marketingo planas 10
C.1. Pardavimo strategija 10
C.2. Kainodaros strategija 10
C.3. Reklama ir rėmimas 10
Gamyba 12
A. Trumpas gamybos proceso aprašymas 12
B. Tiekėjai 12
C. Darbo jėga 13
C1. Reikalavimai 14
C2. Teisės ir Pareigos 14
E. Teikiamos papildomos paslaugos 15
F. Gamybos savikaina 16
Vadyba 17
A. Savininkai ir valdytojai 17
B. Organizacinė įmonės struktūra 17
Rizikos veiksniai 18
A. Galimos problemos ir kliūtys 18
B. Alternatyvi veikla 18
Finansai 19Santrauka
IĮ „EuroFutbolas“ – įmonė teikianti internetines paslaugas. Svarbiasia iš jų yra internetinio portalo http://www.EuroFootball.lt kūrimas ir išlaikymas. Šis portalas – vienas didžiausių Lietuvoje internetinių tinklapių sporto tema, kasdien pateikiantis kaarščiausią informaciją apie futbolo aktualijas iš Lietuvos ir viso pasaulio.
Futbolas – sparčiai populiarėjanti spoto šaka Lietuvoje. Tačiau šiam sportui plėstis reikalingos informacijos priemonės, skelbiančios žmonėms karščiausias naujienas ir supažindinančios su futbolo subtilybėmis, ko Lietuvoje šiuo metu būtent ir trūksta. Kolkas Lietuvoje yra tik keletas futbolo portalų, kurie tikrai nesugeba patenkinti visuomenes poreikių ir savo kokybe ženkliai nusileidžia ne tik užsienio portalams, bet ir kietiems Lietuvoje veikiantiems tinklapiams sporto tema, tad mūsų tikslas – populiarinti futbolą Lietuvoje. Eksperimentinis tinklapis gyvuoja jau metus ir kaasdien mes sulaukiame apie 3000 lankytojų, tad portalui išplėtus savo veiklą jų tūrėtų dar padaugėti.
Atlikus vartotojų apklausą, paaiškėjo, jog mūsų portalo lankytojai yra daugiausiai 18-24 metų amžiaus žmonės, studentai, portalą dažniausiai naršantys namuose ar universitete. Tokie vartotojai reikalauja netik operatyviai pateikti karščiausias na

aujienas, bet ir užtikrinti, kad jos būtų lengvai skaitomos ir tikslios. Tokia sąlyginai jauna rinka taip pat reikalauja įvairių žaidimų bei konkursų, kur jie galėtų varžytis tarpusavyje bei laimėti įvairius prizus.
Kadangi mūsų paslauga yra internetinė, tai ja gali naudotis žmonės ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. Vistik, kolkas neplanuojame paleisti angliškos tinklapio versijos, tad galima teigti, jog mūsų portalas yra skirtas ne tik žmonėms gyvenantiems Lietuvoje, bet ir visiems kitiems mokantiems lietuvių kalbą.
Kaip ir dauguma visų interneto portalų, mūsų tinklaps yra visiškai nemokamas. Vienintelės įmonės pajamos yra gaunamos iš reklamos bei įvairių renginių organizavimo. Reklamos plotas mūsų tinklapyje kainuoja 1000-1500 litų per mėnesį. IĮ „EuroFutbolas“ taip pat organizuoja megėjų futbolo lygą „SFL“, kurioje vienos komandos startinis mokestis yra 1000 litų vienam seezonui.
Pateikus vartotojams eksperimentinį tinklapį per pusantrų metų jame apsilankė beveik milijonas vartotojų, o tinklapis įsitvirtino tarp lyderiaujančių sporto portalų Lietuvoje, tad tikimės, jog išplėtus portalo veiklą vartojimo apimtys dar labiau padidės.
Visi tinklapio darbuotojai yra futbolo entuziastai, bent jau kolkas dirbantys už minimalų atlygį. Kitos portalo išlaidos yra įvairių užsienio naujienų portalų licenzijų įsigijimas (metinė licenzija kainuoja vidutiniškai 200 litų), mokestis už portalo vietą serveryje (500 litų per metus) bei prizų už įvairius konkursus steigimas, taip pat teisėjų samdymas „SFL“ rungtynėms (50 litų už ru
ungtynes).
Artimiausiu metu, atsiradus papildomų lėšų arba remėjų, kurie norėtų prisidėti prie futbolo populiarinimo Lietuvoje, įmonė žada išplėsti savo veiklą ir be tinklapio kūrimo bei renginių organizavimo taip pat užsiimti mėnesinio žurnalo arba laikraščio „EuroFutbolas“ leidimo bei platinimu, o ateityje galbūt net rengti autorinę laidą apie futbolą per TV.
IĮ „EuroFutbolas“ šiuo metu dirba 10 žmonių, tačiau vėliau planuojama priimti daugiau darbuotojų. Kolkas visi portalo darbuotojai dirba už minimalų atlygį, tačiau atsiradus papildomų lėšų nuo sekančių metų planuojame didinti atlyginimus.Verslo aprašymas
A. Verslo srities aprašymas
Internetinis verslas šiuo metu sparčiai populiarėjanti verslo forma Lietuvoje. Per pastaruosius kelis metus susikūrė ir veikti pradėjo daugybė internetinių tinklapių sporto tema, tačiau dauguma iš jų buvo skirti krepšiniui.
Nors tai yra gan nauja verslo forma, tačiau ją renkasi vis daugiau žmonių. Pagrindinės to priežąstys galėtų būti šios:
• Tokį verslą gan paprasta vykdyti.
• Toks verslas nereikalauja ypatingų išlaidų.
• Neribota rinka, kadangi internetu naudojasi visas pasaulis.
• Galima dirbti betkur, kur yra kompiuteris ir internetas.
• Toks verslas nereikalauja ypatingų darbo įgūdžių.
Pastaruosius metus stebejus tokių įmonių kūrimąsį Lietuvoje, priėjome išvadą, kad varotojų
simpatijas užsitarnauja tik tos įmonės, kurios netik sugeba pateikti naujausią informaciją gaunama ir naujienų agentūrų, tačiau taip pat pateikia vartotojams savo originalių straipsnių, intervių ar organizuoja įvairius renginius, konkursus ar žaidimus. IĮ „EuroFutbolas“ būtent tai ir daro rengdamas Se
ekamdienio Futbolo Lygos „SFL“ turnyrą, kuriame gali dalyvauti visi norintys, bei plėsdamas savo ryšių tinklą, užmegzdamas kontaktus su žymiausiais šalies futbolo specialistais, klubų vadovais bei žaidėjais.

Šiuo metu Lietuvoje yra vos keli futbolo portalai, tačiau bene vieninteliu rimtu konkurentu galima laikyti jau tris metus savo veiklą vykdančiu portalu „Ivartis.lt“. Tai buvo bene pirmasias mūsų šalyje portalas futbolo tema, tad šiuo metu „Ivartis.lt“ turi aplink save subūręs nemažą vartotojų būrį, kurie potencialai galėtų būti ir mūsų įmonės paslaugų vartotojais.

Vistik mūsų įmonė netūrėtų įtakoti rinkos, kadangi ši niša dar tikrai nėra užpildyta. Ji užims konkurentų dar neaprėptą rinkos dalį, teiks kokybiškesnes ir patrauklesnes paslaugas bei tikėtina patrauks dalį jų klientų pas save.B. Verslo tikslai galimybės ir orientyrai
Pagrindinis ĮI „EuroFutbolas“ tikslas yra populiarinti futbolą Lietuve, apie save sutraukti šios
sporto šakos entuziastų būrį bei suteikti galimybe futbolu besidomintiems žmonėms pasidalinti savo žiniomis su kitais šios sporto gerbėjais bei prisidėti kuriant Lietuvos futbolo ateitį.

Artimiausiį metų tikslai apibrėžiami taip:
1. Per pirmuosius metus įsitvirtinti tarp pirmaujančių Lietuvos sporto tinklapių, užmegzti ryšius su Lietuvos Futbolo Federacija bei Nacionaline futbolo klubų asociacija.
2. Per antruosius metus tapti pirmaujančiu futbolo portalu Lietuvoje, užmegzti ryšius su Europos futbolo federaciju asociacija UEFA bei Pasaulio futbolo federacija FIFA.
3. Per trečiuosius metus išplėsti vartotojų gretas paleidžiant anglišką tinklapio versiją, pr

radėti leisti mėnesinį žurnalą „EuroFutbolas“.
4. Per pirmuosius penkis metus radus remėjų į TV eterį paleisti savaitinę Europos ir Lietuvos futbolo apžvalgą „EuroFutbolas“.C. Produkto aprašymas
Tinklapyje EurFootball.lt bus pateikiama tokio pobūdžio medžiaga:
• Kasdien karščiausios naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio.
• Kiekvieną savaitgalį stipriausių Europos lygų turų apžvalgos, rezultatai, statistika.
• Įvairūs straipsniai futbolo tema.
• Interviu su žymiausiais Lietuvos ir pasaulio futbolo žmonėmis.
• Informacija apie daugelį Europos ir Lietuvos stadionų su nuotraukomis.
• Informacija apie daugelį Europos bei Lietuvos klubų, jų sudėtys, bei žaidėjų dosje.
• Varžybų tvarkaraščiai bei rezultatai.

Informacija bus anaujinama kasdien, o karščiausios naujienos pateikiamos operatyviai, kad
mūsų vartotojai jas galėtų sužinoti pirmieji.Marketingas
A. Rinkos apžvalga
Atlikus vartotojų apklausą paaiškėjo,jog portalo lankytojų amžius yra:
 Mažiau nei 18 metų – 37%
 18-24 metai – 46%
 25-30 metų – 9%
 30-40 metų – 4%
 Daugiau nei 40 metų – 4%

Portalą jie dažniausiai skaito:
 Namuose – 83%
 Darbe – 11%
 Mokykloje – 1%
 Universitete – 2%
 Interneto kavinėje – 1%
 Kitur – 2%

Pagal šiuos duomenis galima spręsti, jog potencialūs mūsų vartotojai yra studentai ir moksleiviai, portalą dažniausiai skaitantys namuose arba darbe. Tokie vartotojai netik reikalauja, kad naujienos būtų lengvai skaitomos bei pateikiamos laiku, bet ir pageidauja įvairių konkursų, žaidimų, kurių metu galėtu pademonstruoti savo futbolo žinias bei laimėti įvairius prizus.
Kadangi mūsų portalas yra lietuviu kalba, tad jis yra skirtas tik Lietuvos rinkai bei tiems vartotojams, kurie moka lietuvių kalbą. Po kelių metu planuojame vartotojams pateikti anglišką tinklapio versija ir įsilieti į Rytų Europos, o vėliau ir Vakarų Europos rinką.
Taip pat planuojame pardavinėti savo informaciją bei leidimus naudotis mūsų duomenų baze įvairioms žiniasklaidos priemonėms – laikraščiams, žurnalams, televizijai, kitiems tinklapiams.B. Konkurencijos analizė
Savo konkurentus galime suskirstyti į dvi grupes. Tai oficialūs futbolo federacijų ar asociacijų puslapiai bei privačių įmonių kuriami portalai, koks būtent ir yra mūsų tinklapis.

Oficialūs tinklapiai nepasižymi informacijos gausa bei patrauklumu. Juose pateikiama tik svarbiausia informacija bei oficiali rungtynių statistika. Ši konkurentų grupė nėra labai pavojinga, bent jau tol, kol nepasiūlys vartotojams įvairesnių paslaugų ar pramogų.

Privatūs tinklapiai turi dauguma vartotojams reikalingų dalykų – operatyviai pateikiamas naujienas, statistiką, straipsnius bei intervių, žaidėjų bei klubų duomenų bazę, siūlo įvairius žaidimus ir konkursus. Tačiau mūsų portalas yra pasirengęs tiekti kokybiškesnes paslaugas ir prisivilioti konkurentų vartotojus pas save.

Trumpai aptariame tris pagrindinius savo konkurentus:

www.Futbolas.lt – Oficialus LFF tinklapis.
1. Naujienos. Tinklapyje pateikiamos svarbiausios su Lietuvos futbolu susijusios naujienos, intervių su žymiausiais Lietuvos futbolo žmonėmis, straipsniai Lietuvos futbolo tema.
2. Papildoma informacija. Tinklapyje taip pat galima rasti oficialius rungtynių protokolus, komandų ir žaidėjų statistiką, rungtynių rezultataus.
3. Duomenų bazė. Labai skurdi. Tinklapyje galima rasti informaciją tik apie Lietuvos klubus bei žaidėjus, tačiau ir ši informacija nėra operatyviai atnaujinama ir dažnai neatitinka tikrovės.
4. Dizainas. Gan novatoriškas, patogus, tačiau atsižvelgus į tai, kad tai yra oficialus Lietuvos futbolo federacijos tinklapis, jo dizainas yra galbūt pernelyg spalvingas ir atrodo nesolidžiai.
5. Pramogos. Nesiūlo vartotojams beveik jokių pramogų išskyrus keletą konkursų per metus.
6. Lankytojų skaičius per dieną. 850
7. Veiklos pradžia. 2003 m.
8. Galutinis įvertinimas. 6

www.alyga.lt – Oficialus Lietuvos futbolo pirmenybių „A lyga“ tinklapis.
1. Naujienos. Tinklapyje pateikiamos naujienos apie Lietuvos futbolo pirmenybes, intervių su juose žaidžiančiais futbolininkais.
2. Papildoma informacija. Tinklapyje taip pat galima rasti oficialius „A lyga“ rungtynių protokolus, komandų ir žaidėjų statistiką, rungtynių rezultataus.
3. Duomenų bazė. Skurdi. Tinklapyje galima rasti informaciją tik apie Lietuvos klubus bei žaidėjus.
4. Dizainas. Pakankamai oficialus, tačiau kiek skurdokas, šiek tiek primityvus.
5. Pramogos. Tinklapis nevykdo jokių žaidimų ar konkursų.
6. Lankytojį skaičius per dieną. 700
7. Veiklos pradžia. 2005 m.
8. Galutinis įvertinimas. 7

www.ivartis.lt – Pirmasis Lietuvoje tinklapis futbolo tema.
1. Naujienos. Tinklapyje gan operatyviai pateikiamos naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio, tačiau pastebimas įvairiasnių straipsnių bei intervių trūkumas.
2. Papildoma informacija. Tinklapyje taip pat galima rasti rungtynių rezultatus, stipriausių Europos futbolo lygų turų statistiką, turnyrines lenteles.
3. Duomenų bazė. Gan skurdoka. Tinklapyje galima rasti informacijos apie kaikuriuos Lietuvos ir Europos klubus bei juose žaidžiančius futbolininkus, tačiau dažnai duomenys yra pasenę ir visiškai neatitinka tikrovės.
4. Dizainas. Morališkai pasenęs ir nekeičiamas jau treji metai.
5. Pramogos. Anksčiau tinklapis vykdė totalizatorių, tačiau dabar ši pramoga yra sustabdyta ir portalo lankytojai gali sudalyvauti vos keletoje konkursų per metus.
6. Lankytojų skaičius per dieną. 928.
7. Veiklos pradžia. 2002 m.
8. Galutinis įvertinimas. 8C. Marketingo planas
C.1. Pardavimo strategija
Portale EuroFootball.lt skelbiama informacija bei naujienos lankytojams bus laisvai prieinamos, tad mūsų įmonė pardavinės tik leidimus naudotis tinklapio informacija kitoms žiniasklaidos priemonėms, tokioms kaip televizija, spauda, radijas ar kiti tinklapiai.
Taip pat bus pardavinėjamas reklamos plotas portale, bei stadionuose „SFL“ rungtynių metu. Planuojame sudaryti sutartį su reklamos agentūra, kad ši padėtų surasti įmones, norinčias reklamuoti savo veiklą mūsų portale.C.2. Kainodaros strategija
Nustatant reklaminio ploto ir informacijos pardavimo kainas bus atsižvelgiama į tai, jog mūsų įmonė šioje srytyje yra dar tik naujokė ir dar nespėjo užsitarnauti vartotojų pasitikėjimo bei simpatijų. Būtent todėl pradžioje mūsų nustatytos kainos bus mažesnės nei konkurentų, o vėliau užsitarnavus vartotojų pasitikėjimą kainos bus po truputi keliamos, tačiau neviršys konkurentų kainų, o vartotojai už ta pačią kainą pas mus galės gauti daugiau nei kitur.C.3. Reklama ir rėmimas
Per pirmuosius metus reklamai įmonė ketina skirti po 100lt per mėnesį. Bus gaminami ir paštu platinami reklaminiai lankstinukai, kurių vieno kaina yra 0,40 Lt. Iš viso per mėnesį bus pagaminama 250 tokiį lankstinukų, kuriuos platins patys įmonės darbuotojai. Per pirmuosius metus Vilniuje ketinama išplatinti 3000 tokiį lankstinukų.

Atsiradus papildomį lėšų pradžioje bus reklamuojamasi reklamos laikraščiuose, tokiuose kaip „Alio“, „Reklama“ ir t.t., kur reklama yra labai nebrangi arba iš viso nemokama. Taip pat bus vykdomi reklaminių banerių mainai su kitais tinklapiais. Iš žiniasklaidos priemonių, naudojančių mūsų portalo informaciją, bus reikalaujama nurodyti, kad informacija yra būtent iš mūsų tinklapio.

Vėliau, bus bandoma reklamuotis stadionuose „A lyga“ rungtynių metu. Taip pat bandysime reklamuotis sporto leidiniuose, televizijoje futbolo transliacijų metu.

Įmonės prekinis ženklas atrodys taip:

Planuojame gaminti ir platinti tokius lankstinukus:

EuroFootball.lt – Tavo futbolo pasaulis!

EuroFootball, tai:
• Karščiausios naujienos iš Lietuvos ir viso pasaulio
• Intervių su žymiausiais Lietuvos ir pasaulio futbolo žmonėmis
• Įdomiausi straipsniai futbolo tema
• Rungtynių rezultatai, statistika, tvarkaraščiai.
• Didžiausia Lietuvoje futbolo duomenų bazė

Užsukite – http://www.EuroFootball.lt!

Nuo pat savo veiklos pradžios įmonė bandys susirasti remėjų, galinčių bent minimaliai paremti portalą. Taip pat bus rašomi projektai Europos futbolo federecijų asociacijos UEFA paramai gauti.Gamyba
A. Trumpas gamybos proceso aprašymas
Veiklos pradžioje įmonė sudarinėja sutartis su naujienų agentūromis, perka iš jų licenzijas įgalinančias naudotis jų informacija. Kiekvienas portalo darbuotojas yra atsakingas už tam tikrą sritį (pavydžiui tam tikros šalies čempionatą) ir kiekvieną dieną į savo elektroninio pašto dėžutę iš naujienų agentūrų gauna karščiausią informaciją.

Visą procesą trumpai apibūdinti galima taip:
1. Portalo korespondentas į savo elektroninį paštą gauna karščiausią informaciją.
2. Iš daugelio naujienų jis išsirenka tas, kurias vartotojas tūrėtų sužinoti pirmiausiai.
3. Kadangi naujienos yra pateikiamos anglų kalba, jos yra išverčiamos į lietuviį kalbą.
4. Išverstos naujienos yra sutvarkomos, suredaguojamos ir paruošiamos talpinimui portale.
5. Sutvarkius naujieną surandama jai tinkanti nuotrauka.
6. Naujiena administracinio puslapio dėka yra patalpinama portale.
7. Naujieną gali skaityti visi tinklapio lankytojai.

Mūsų įmonės veikla nereikalauja įpatingų įrengimų. Viskas ko reikia, yra kompiuteris ir prieiga prie interneto kiekvieno darbuotojo namuose. Turėdamas tokius išteklius portalas gali vartotojams per dieną pateikti 10-20 naujienų.B. Tiekėjai
Kaip jau minėjome, įmonės „EuroFutbolas“ tiekėjai yra naujienų agentūros, pagal licencijas teikiančios portalui karščiausią informaciją apie Lietuvos ir pasaulio futbolą.

Patekiamia svarbiausių IĮ „EuroFutbolas“ tiekėjį sąrašą:
• Naujienų agentūra ELTA
• Naujienų agentūra BNS
• Europos futbolo portalas UEFA.com
• Didžiausias Didžiosios Britanijos sporto naujienį portalas Sky Sports
• Futbolo naujienų tinklapis Soccernet.com

Metinė vienos agentūros licencija kainuoja nuo 200 iki 300 litų.

Bosnijos ir Hercogovinos futbolo federacijos licencijos pavyzdys:C. Darbo jėga
Projektui įgyvendinti IĮ „EuroFutbolas“ reikės 10 darbuotojų: administratoriaus padėjėjo,
programuotojo, dizainerio, bei korespondentų. Per pirmuosius veiklos metus darbuotojams planuojame
išmokėti minimalų atlyginimą. Dauguma jų yra futbolo mylėtojai bei entuziastai, tad noriai sutinka
prisidėti prie futbolo populiarinimo Lietuvoje net ir už tokį atlygį.

Antraisiais projekto metais, tinklapiui pasiekus užsibrėžtus tikslus bei leidžiant finansinėms
galimybėms, planuojame darbuotojams išmokėti šiek tiek didesnius atlyginimus, kaip paskatinimus toliau
dirbti Lietuvos futbolo labui. Laikui bėgant atlyginimai bus palaipsniui didinami. Programuotojo ir
dizainerio pareigoms numatomas nepilnas etatas tad ir atlyginimai šiuose pareigose dirbantiems žmonėms
bus atitinkamai mažesni.

Numatyti atlyginimai per tris metus:
Atlyginimas (Lt/mėn.)
Pareigos 1 metai 2 metai 3 metai
Administratoriaus pavaduotojas 550lt 600lt 650lt
Programuotojas (pusė etato) 225lt 250lt 300lt
Dizaineris (ketvirtis etato) 110lt 120lt 150lt
Korespondentai 550lt 600lt 650lt C1. Reikalavimai
Pats svarbiausias reikalavimas priimant darbuotojus į mūsų įmonę yra tai, kad jie būtų pasirengę dirbti Lietuvos futbolo labui bei turėtų sukaupę nemažą šios sporto šakos žinių bagažą. Be to kiekvienas darbuotojas namuose privalo turėti kompiuterį bei prieigą prie interneto.
Kaikurioms specialybėms keliami ir papildomi reikalavimai. Portalo programuotojas turi mokėti programuoti PHP kalba, dirbti su MySQL, kurti internetinius žaidimus. Tinklapio dizaineris turi sugebėti apdoroti sudėtingą grafiną informaciją, mokėti dirbti tokiomis programomis, kaip Adobe Photo Shop ir panašiai.
Prieš priimami į darbą visi mūsų vartotojai turi pereiti patikrinimą, kurio metu per tam tikrą laiko tarpą jie privalo parašyti tam tikrą naujieną, kuri vėliau yra patikrinama ir pagal tai yra nuspriandžiama, priimti ar ne naują darbuotoją.C2. Teisės ir Pareigos
Kiekvienas įmonės darbuotojas, nuo administratoriaus iki korespondento, turi žinoti savo teises ir pareigas, kad nekiltų nenumatytų nesusipratimų ir kiekvienas žinotų, kad privalo ir gali daryti, o ko ne.

Pareigos.
Adminisratoriaus (savininko) pareigos:
1) Priimti užsakymus ir atsakinėti į telefono skambučius
2) Vykdyti įmonėje buhalterinę apskaitą
3) Kas mėnesį pateikti pelno (nuostolio) ataskaitą
4) Planuoti, vadovauti, kurti darbo vietas, kontroliuoti, domėtis konkurentų veikla, mokėti atlyginimus, rūpintis darbuotojų materialine ir asmenine gerove
5) Prisiimti visą atsakomybę už įmonės finansinę ir komercinę veiklą

Darbininkų pareigos:
1) Laiku ir kokybiškai atlikti darbus
2) Darbo metu laikytis visų darbo etikos taisyklių
3) Vykdyti visus administratoriaus nurodymus

Teisės.
Administratoriaus (savininko) teisės:
1) Priimti ir atleisti iš darbo
2) Reikšti papeikimus ir pastabas
3) Paskirstyti pelną

Darbuotojų teisės:
1) Reikalauti darbo užmokesčio
2) Išeiti apmokamoms atostogoms 1 mėn.
3) Išeiti neapmokamoms atostogoms 2 sav.
4) Neatlikti patikėto darbo dėl ligos pateikiant dokumentą iš atitinkamos medicinos įstaigos.

Atsakomybė.
Savininko ir vadovo:
1) Atsako savo asmeniniu turtu prieš valstybę ir darbuotojus bankroto atveju
2) Atsako už įmonės finansinės ir komercinės veiklos teisėtumą
3) Atsako už darbuotojų saugumą darbe

Darbininkai yra atsakingi už kokybišką darbų atlikimą nurodytu terminu.E. Teikiamos papildomos paslaugos
Be portao EuroFootball.lt kūrio ir išlaikymo IĮ „EuroFutbolas“ taip pat organizuoja futbolo megėjų čempionatą Sekmadienio Futbolo Lyga „SFL“.
IĮ „EuroFutbolas“ taip pat gali atlikti šias paslaugas:
• Organizuoti įvairius futbolo turnyrus. Įmonė turi pakankamai ryšiu su žinomais Lietuvos futbolo žmonėmis, kurie galėtų padėti suorganizuoti futbolo turnyrą jūsų miestem kuriame galbūt dalyvautų ir žinomi Lietuvos futbolo žmonės – treneriai ar žaidėjai.
• Žaisti draugiškas rungtynes. Įmonė turi suburusi savo futbolo ekipą, tad pagal pageidavimą už sutartą mokestį gali atvykti į betkurį Lietuvos miestą sužaisti draugiškų futbolo rungtynių.
• Saugoti duomenis. Tinklapis neišnaudoja visų tarnybinio serverio galimybių, tad už sutartą mokestį įmonė gali saugoti savo serveryje įvairias bylas ir kitus duomenis.F. Gamybos savikaina
Kad gaunamas pelnas nebūtų lygus nuliui arba neperaugtų į nuostolius, būtina paskaičiuoti paslaugos savikainą, nes net jeigu apyvarta ir bus didelė, sąnaudos gali būti didesnės nei yra leistina. Skaičiuojant savikainą remtasi dviem gerai žinomais metodais- skiriant tiesiogines ir veiklos sąnaudas.
Šiuo atveju tiesioginės sąnaudas sudaro:
(19 710 Lt per metus)
Licenzijos (1020 Lt)
Reklama (1200 Lt)
Atlyginimai (17490 Lt)

Mėnesis 1 2 3 4 5
Licenzijos 80Lt 80Lt 80Lt 80Lt 80Lt
Atlyginimai 1435Lt 1435Lt 1435Lt 1435Lt 1435Lt
Reklama 100Lt 100Lt 100Lt 100Lt 100Lt
6 7 8 9 10 11 12
80Lt 80Lt 80Lt 80Lt 100Lt 100Lt 100Lt
1435Lt 1435Lt 1435Lt 1435Lt 1435Lt 1570Lt 1570Lt
100Lt 100Lt 100Lt 100Lt 100Lt 100Lt 100Lt

Lentelė Nr. 2 Tiesioginės sąnaudos.

Veiklos sąnaudas sudaro:
(6532 Lt per metus)
Serverio nuoma (480 Lt)
Soc. Draudimo mokesčiai (5766 Lt)
Kelių mokestis (286 Lt)
Mėnesis 1 2 3 4 5 6
Serverio nuoma (Lt) 40 40 40 40 40 40
Soc. Draudimas (Lt) 473 473 473 473 473 473
Kelių mokestis (Lt) 22 22 22 22 22 22

Lentelė Nr. 3 Veiklos sąnaudos.

7 8 9 10 11 12
40 40 40 40 40 40
473 473 473 473 518 518
25 25 25 25 27 27

Visos sąnaudos per metus sudaro:

26 242Lt.Vadyba
A. Savininkai ir valdytojai
Įmonės savininkas yra Jonas Petraitis. Jis taip pat atlieka ir portalo administratoriaus pareigas. Jis šiuo metu studijuoja verslo administravimą Vilniaus universitete, taip pat dirba sporto žurnalo „SPO“ redakcijoje. Idėja įkurti futbolo portalą jam kilo prieš metus. Per šį laiką jis spėjo apie save suburti futbolo entuziastų bei bendraminčių būrį.

Tačiau J.Petraitis yra tik formalus įmonės vadovas. Didžiausią indėlį portalo veikloje įdeda ir svarbiausius įmonės reikalus tvarko administratoriaus pavaduotojo pareigas einantis Jonas Laukaitis. Jis yra viso portalo siela, žinantis apie futbolo daugiau nei visi likę portalo darbuotojai kartu sudėjus.

B. Organizacinė įmonės
struktūra

Kaip matome, pagrindinę vadovavimo funkciją imonėje atlieka administratorius. Jis nustato įmonės tikslus ir pateikia juos pavaduotojui, kuris numato įmonės strategiją ir paskirsto visus darbus portalo darbuotojam. Šie darbininkai yra tiesiogiai jam pavaldūs.

Geriausias stilius vadovauti įmonei yra demokratinis. Vadovas ir jo darbuotojai turi veikti kaip komanda, tai yra suvokti, kad veiksmai turi būti suderinti. Įmonėje bus naudojamas vienas iš vadovavimo modelių – delegavimas. Tai vienas priimtiniausių variantų, nes yra suinteresuotumas, kad įmonėje dirbtų savarankiški, savo darbą išmanantys darbuotojai, o tai nulems atsakomybės paskirstymas, kuriuo ir yra pagrįstas delegavimas.Rizikos veiksniai
A. Galimos problemos ir kliūtys
Kaip ir visos organizacijos, mūsų įmonė taip pat neišvengs įvairių kliūčių bei problemų, ypač atsižvelgus į tai, jog tai yra individuali įmonė, kurioms šiuo metu išsilaikyti rinkoje yra gan sunku. Tad norint išvengti rintų padarinių nesėkmių metu, reikia dabar apžvelgti visas galimas įmonės problemas ir jų sprendimo variantus.

Galimos įmonės problemos:
• Padidės serverio nuomos kaina, dėl to išaugs gamybos savikaina.
• Nepavyks užmegzti glaudžių ryšių su Lietuvos futbolo federacija.
• Neatsiras savo veiklą portale reklamuoti norinčių klijentų.
• Nepavyks pritraukti pakankamo lankyotojų skaičiaus, kas atsilieps reklamos apimtims.
• Atsiras kita tokias pačias paslaugas teikianti įmonė turinti didesnį kapitalą ir galinti pasiūlyti geresnes paslaugas.B. Alternatyvi veikla
Norėdama įveikti visas šias problemas ir kliūtis IĮ „EuroFutbolas“ yra numačiusi šiuos sprendimo variantus:
• Portalą bent laikinai perkelti į pigesnį arba visai nemokamą serverį.
• Sumažinti naujienų licenzijų kiekį.
• Pasiūlyti vartotojams mokamų pramogų, tokių kaip rezultatų pranešinėjimas mobiliuoju telefonu ir t.t.
• Ieškoti tarpininkų, galinčių palaikyti ryšį tarp portalo ir LFF.Finansai
A. Kapitaliniai įdėjimai ir jų panaudojimas

Planuojant pradėti individualų verslą būtina apgalvoti, kokios yra įmonės įkūrimo finansinės galimybės, kokie parankiausi jam yra finansavimo keliai, per kiek laiko įdėti pinigai atsipirks ir ar iš viso jie atsipirks- tam reikia labai gerai susipažinti su ta verslo šaka į kurią ketinama investuoti ar tai savo, ar tai skolintas lėšas.

Šiai įmonei steigti bus panaudotas nuosavas kapitalas.

Paskaičiuota, kad steigiant įimonę kapitalo įdėjimai bus tokie:
Lėšos Lėšų panaudojimas
230lt Įmonės registravimo mokestis rejestro tarnyboje.
50lt Vardo patentavimas patentį biure.
40lt Serverio nuoma.
50lt Internetinio adreso registravimas.
500lt Licenzijį pirkimas.
100lt Kitos išlaidos
970lt Iš viso

B. Finansinių prognozių prielaidos

Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita labiausiai tikėtinos prognozės atveju

1 2 3 4 5 6
Paslaugos 4500 4500 4500 4500 4500 4500
Žaliavos 80 80 80 80 80 80
Atlyginimai 1435 1435 1435 1435 1435 1435
Soc. draudimas 473 473 473 473 473 473
Kelių mokestis 22 22 22 22 22 22
Serverio nuoma 40 40 40 40 40 40
Kitos sąnaudos 100 100 100 100 100 100
Atliktų darbų savikaina 2150 2150 2150 2150 2150 2150
Bendras pelnas 2350 2350 2350 2350 2350 2350
Pelnas prieš apmokestinimą 2350 2350 2350 2350 2350 2350
Pelno mokestis 40 40 40 40 40 40
Grynas pelnas 2310 2310 2310 2310 2310 2310

7 8 9 10 11 12 Per metus
5000 5000 5000 5000 5500 5500 58000
80 80 80 100 100 100 1020
1435 1435 1435 1435 1570 1570 17290
473 473 473 473 518 518 5766
25 25 25 25 27 27 286
40 40 40 40 40 40 480
100 100 100 100 100 100 1200
2153 2153 2153 2173 2355 2355 26242
2847 2847 2847 2827 3145 3145 31758
2847 2847 2847 2827 3145 3145 31758
114 114 114 111 159 159 1011
2733 2733 2733 2716 2986 2986 30747

Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita optimistinės prognozės atveju

1 2 3 4 5 6
Paslaugos 4500 4500 5000 5000 5000 5500
Žaliavos 80 80 80 80 80 80
Atlyginimai 1435 1435 1435 1435 1435 1435
Soc. draudimas 473 473 473 473 473 473
Kelių mokestis 22 22 25 25 25 27
Serverio nuoma 40 40 40 40 40 40
Kitos sąnaudos 100 100 100 100 100 100
Atliktų darbų savikaina 2150 2150 2153 2153 2153 2155
Bendras pelnas 2350 2350 2847 2847 2847 3345
Pelnas prieš apmokestinimą 2350 2350 2847 2847 2847 3345
Pelno mokestis 40 40 115 115 115 189
Grynas pelnas 2310 2310 2732 2732 2732 3156

7 8 9 10 11 12 Per metus
5500 5500 6000 6000 6000 6500 65000
80 80 80 100 100 100 1020
1435 1435 1435 1435 1570 1570 17290
473 473 473 473 518 518 5766
27 27 30 30 30 33 323
40 40 40 40 40 40 480
100 100 100 100 100 100 1200
2155 2155 2158 2178 2358 2361 26279
3345 3345 3842 3822 3642 4139 38721
3345 3345 3842 3822 3642 4139 38721
189 189 264 261 234 308 2059
3156 3156 3578 3561 3408 3831 36662

Prognozuojama pelno (nuostolio) ataskaita pesimistinės prognozės atveju

1 2 3 4 5 6
Paslaugos 3500 3500 3500 4000 4000 4000
Žaliavos 80 80 80 80 80 80
Atlyginimai 1435 1435 1435 1435 1435 1435
Soc. draudimas 473 473 473 473 473 473
Kelių mokestis 18 18 18 20 20 20
Serverio nuoma 40 40 40 40 40 40
Kitos sąnaudos 100 100 100 100 100 100
Atliktų darbų savikaina 2146 2146 2146 2148 2148 2148
Bendras pelnas 1354 1354 1354 1852 1852 1852
Pelnas prieš apmokestinimą 1354 1354 1354 1852 1852 1852
Pelno mokestis 0 0 0 0 0 0
Grynas pelnas 1354 1354 1354 1852 1852 1852

7 8 9 10 11 12 Per metus
4000 4500 4500 4000 3500 3500 46500
80 80 80 80 60 60 920
1435 1435 1435 1435 1570 1570 17290
473 473 473 473 518 518 5766
20 22 22 20 18 18 234
40 40 40 40 40 40 480
100 100 100 100 100 100 1200
2148 2150 2150 2148 2306 2306 26090
1852 2350 2350 1852 1194 1194 20410
1852 2350 2350 1852 1194 1194 20410
0 40 40 0 0 0 80
1852 2310 2310 1852 1194 1194 20330

Leave a Comment