Vėžio priežastys, pasėkmės ir prognozės

639 1

Palyginus su 2007-aisiais, šiųmetės mirčių nuo vėžio prognozės turėtų paguosti tiek vyrus, tiek moteris. Mokslininkų skaičiavimais, šiemet Europoje nuo šios ligos mirs kiek mažiau nei 1,3 milijonai gyventojų, o ateityje mirčių nuo vėžio turėtų dar sumažėti. Tačiau ne viskas taip paprasta.

Tarp moterų mažėja mirtingumas nuo krūties vėžio, o tarp vyrų – nuo plaučių ir storosios žarnos vėžio. Pavyksta suvaldyti ir skrandžio, gimdos kaklelio, prostatos vėžį bei leukemiją, tačiau kyla kitų visa naikinančios ligos formų pavojai, skelbia Oksfordo žurnalas „Annals of Oncology“.

Bendras mirčių skaaičius turėtų išlikti beveik toks pat kaip prieš ketverius metus, skelbiama prognozėje. Tai esą lemia kelios paprastos priežastys. Pirma, vis daugiau europiečių sensta. Antra, vis daugiau moterų miršta nuo plaučių vėžio ir šie skaičiai linkę visur, išskyrus Didžiąją Britaniją, tik didėti.

Tyrimui vadovavęs Carlo La Vecchia iš Italijos Milano universiteto nurodo, kad nepaisant šių palankių tendencijų Europoje mirčių nuo vėžio mastas išliks beveik nepakitęs dėl gyventojų senėjimo procesų. Turtingose šalyse mirtingumą nuo vėžio stengiamasi mažinti vaistais ir profilaktinėmis priemonėmis, kad kenksmingi navvikai ir pirminės dar į kitas kūno vietas neišplitusios vėžio formos būtų anksčiau aptiktos, rašo RedOrbit.com.

Mokslininko teigimu, mirtingumas Vakarų Europoje mažėja, tuo tarpu Vidurio ir Rytų Europoje vis dar išlieka aukštas ir toks išsilaikys artimiausioje ateityje. Tyrėjai apžvelgė bendrą mirtingumo lygį 27

ES valstybėse narėse ir iš jų atskirai išskyrė šešias – Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Lenkiją, Ispaniją ir Didžiąją Britaniją. Pateikti rezultatai skelbia, kad ES šalyse per 2011-uosius mirs 1.281.466 gyventojų. 2007 m. ši liga pasiglemžė 1.256.001 gyvybių.

Remiantis pa. . .

Join the Conversation

1 comment

  1.    Reply

    Gyvenu su baime, ši liga kaip šėtonas guldo mano artimus 🙁

×
×