Seksas ir lėtinis cistitas

Seksas ir lėtinis cistitas yra stipriai susiję, mat ši ligas dažniau diagnozuojamas moterims, gyvenančioms intensyvų bei aktyvų lytinį gyvenimą. Mat šią ligą provokuoja būtent lytiniai santykiai.

Geriausia, kai uždegiminės kilmės šlapimo takų uždegimai yra gydomi atlikus bakteriologinį pasėlį, kai nustatomas mikrobų jautrumas antibiotikams. Nuolat kartojantis cistitams, ypač jei jų paūmėjimas siejamas su lytiniais santykiais, pirmiausia patartina peržiūrėti seksualinę techniką, atsisakyti sauso stimuliavimo, naudoti lubrikantą.

Rekomenduojame visų LPI tyrimus – chlamidijų, mikoplazmų, ureaplazmų.

Apie šlapimo takų uždegimus žinoma nemažai. Daugumą sukėlėjų įmanoma nustatyti, daugumą – išgydyti, tačiau pasakyti labai konkrečiai, kodėl vieniems cistitas tampa lėtine liga, o kitiems dingsta visiems laikams, yra nelengva.

Cistitas yra šlapimo pūslės, o uretritas – šlapimo kanalo uždegimas. Ir cistitas, ir uretritas – dažniau moterų nei vyrų ligos. Taip yra todėl, kad moterų šlaplės anga atsiveria į makšties prieangį ir lytinių santykių metu mikrobai iš jos gali nesunkiai patekti į šlaplę bei šlapimo pūslę. Lytinio akto metu makštyje esančios išskyros, o ypač jei tai lėtinė kandida ar kitokia infekcija, frikcijų metu lengvai nustumiamos uretros gilumon.

Cistitas gali paūmėti nuolat praktikuojant kai kurias lytinio akto formas, kai nenusiprausiama lytinių organų po analinio ar oralinio lytinio akto arba kai lytinis aktas pradedamas pakankamai nesudrėkus moters lytiniams organams, kai klitoris jaudinamas sausai. Be abejo, ir kai partnerio rankos nešvarios, arba jis pats retai prausiasi lytinius organus. Cistitas dažnai paūmėja moterims, kurios serga lėtine vulvovaginaline kandidoze bei bakterine vaginoze.

Jei ši liga dažnai atsinaujina ar vargina nuolat, būtina išsitirti dėl lytiniu būdu plintančių infekcijų: gonorėjos, chlamidijozės, ureaplazmų, genitalijų herpeso. Taip pat reikėtų atlikti makšties tepinėlius bei pasėlius.

Norint apsisaugoti nuo cistito paūmėjimo, prieš lytinius santykius patartina pasišlapinti ir nusiprausti. Po lytinių santykių reikėtų padaryti tą patį. Be to, vyro varpa prieš lytinį aktą taip pat turi būti švari. Lytinių santykių metu nereikėtų bijoti naudoti daug lubrikanto.