„Protingų“ produktų dešimtukas arba maistas smegenims!

Nuo pat vaikystės mums yra „kalama“, kad protą maitina knygos, protingi pokalbiai, pamąstymai vienatvėje, nuostabių dalykų pažinimas. Deja, smegenims maža vien minėtų dalykų. Smegenims yra būtina gauti ne tik dvasinio maisto, bet ir banalaus „pašaro“. Smegenys sveria maždaug 2-3 proc. žmogaus kūno masės, bet suvartoja apie 20 proc. visos energijos, gaunamos iš maisto.

Siūlau susipažinti su „protingų“ produktų dešimtuku, kad galėtumėte visada pasipildyti savo organizmo atsargas:

1. Gliukozė

Yra: grūdėtoje ir juodojoje duonoje, stambaus malimo miltų makaronuose. Visi išvardinti produktai turėjo savyje naudingųjų angliavandenių, tačiau gliukozės yra ir „sunkiojoje artilerijoje“:cukruje, sviestinėse bandelėse bei pyragaičiuose.

2. Geležis

Yra: grūdų produktuose, ankštiniuose, kiaušiniuose, varškėje, galvijų kepenyse. Daržovėse ir vaisiuose (pavyzdžiui, žaliuose obuoliuose) geležies yra mažai, tačiau iš jų organizmas pasisavina visą geležį.

3. Vitaminas C

Yra: juoduosiuose serbentuose (šaldytuose taip pat), saldžiosiose paprikose, šaltalankiuose ir visuose citrusiniuose…

4. B grupės vitaminai

Yra: alaus mielėse (galima nusipirkti vaistinėje), špinatuose, morkose, kukurūzuose, pupelėse, brokoliuose (B1, B2); galvijų kepenyse, neriebioje jautienoje, galvijų širdyse, silkėse, vištų kiaušinių tryniuose (B12).

5. Lecitinas

Yra: kiaušinių tryniuose, subproduktuose (galvijų ir kiaulių kepenys, inkstai).

6. Kalcis

Yra: piene ir pieno produktuose, sūryje, kiaušinių tryniuose.

7. Magnis

Yra: duonoje (ypač iš stambaus malimo miltų), ryžiuose, grikiuose, pupelėse (bet kokiam pavidale).

8. Kalis

Yra: keptose (orkaitėje) bulvėse, džiovintuose abrikosuose, šviežiuose raudonuose pomidoruose ir, be abejo, bananuose.

9. Nesočiosios riebalų rūgštys

Yra: augaliniuose aliejuose – alyvuogių, sojų, rapsų, saulėgrąžų, žemės riešutų; riebiose žuvyse – silkėje, tune, skumbrėse, žuvų taukų kapsulėse.

10. Cinkas

Yra: jūros gėrybėse – krevetėse, krabuose, austrėse. Taip pat jo yra jautienoje, liesoje kiaulienoje, avienoje. Cinko atsargas papildys ir moliūgų sėklos bei daiginti kviečiai.

Savaime suprantama, kad visų produktų išvardinti neįmanoma, tad pasistengėme padaryti trumpą ir lengvai gaunamų produktų sąrašą!

Comments are closed.