Maisto poveikis mūsų organizmui

Po įvairių švenčių turbūt ne vienas save keikiame, kad galėjome atsisakyti dar vieno virto kumpio gabalėlio. Bet nėra ko po kiekvienos šventės ant savęs pykti. Šventė, tai geros emocijos sielai ir nauda kūnui. Viena kita saikingesnio maitinimosi diena ir viskas grįš į savo vėžes. Geriau pasidžiaukime, kokiomis naudingomis medžiagomis palepinome savo organizmą.

Proteinai – energijos šaltinis

Būtinai atsiminkite, kad turtingas proteinais maistas mums teikia jėgų, stiprina atmintį ir aprūpina organizmą energija. Proteinų gausu mėsoje, paukštienoje, žuvyje, vištos kiaušiniuose, ankštinėse kultūrose. Jais turtingi ir pieno produktai: sūris, pienas.

Angliavandeniai – savotiški antidepresantai

Angliavandeniai skatina seratonino gamybą: organizmas nurimsta, ilsisi, silpsta skausmai, o kartais net apima mieguistumas. Daug angliavandenių yra įvairiuose kruopose, vaisiuose, ruginėje duonoje, miltiniuose gaminiuose.

SVARBU

Turtingą proteinais ir angliavandeniais maistą reikėtų valgyti atskirai. Jei, pavyzdžiui, pietums valgysite žuvį (proteinų šaltinį) su bandele (turtinga angliavandeniais) jūs negausite reikalingo energijos užtaiso, nes šiuo atveju, angliavandeniai savo relaksaciniu poveikiu nuslopins visą energiją. Teisinga būtų iš pradžių suvalgyti žuvies, o po kelių valandų bandelę.

Kofeinas gali būti efektyvus antidepresantas

Nežiūrint į tai, kad kofeinas pasižymi ir tam tikru neigiamu poveikiu organizmui, jis gali būti puikus antidepresantas, kai vargina lengva depresijos forma, ar šiaip jaučiatės prislėgti. Be to, nepamirškite, kad jo poveikis yra ilgalaikis, todėl nepajutus efekto iš karto, nereikia griebti kito kavos puodelio. Palaukite.

Bloga nuotaika. Gal organizmui trūksta seleno?

Tyrimų rezultatai rodo, kad žmonės, kurių organizmui trūksta natūralaus mineralo seleno, yra labiau emocionalūs, agresyvesni, dažniau pasiduodantys depresijai. Patenkinus organizmo poreikį reikiamu seleno kiekiu pagerėja nuotaika ir savijauta. Šio mineralo turi kaštainiai. Tai valgomieji kaštainio medžio (Castanea sativa Mill.) vaisiai, panašūs į mūsų kaštonus. Valgomasis kaštainis savaime auga Viduržemio ir Juodosios jūros pakrantėse, Vakarų Užkaukazėje ir Šiaurės Kaukaze. Kaštainio vaisių jau galima nusipirkti ir pas mus. Dar seleno yra saulėgrąžose, kruopose, pjūklažuvėje.

Valgykime kiaušinius

Taip, mes visais būdais stengiamės kuo mažiau (?) valgyti maisto, turinčio cholesterolio. Žinome, kad jo yra ir kiaušiniuose. Bet visai atsisakydami tokių patiekalų galime susidurti su kita problema: cholino, medžiagos atsakančios už mūsų atmintį ir dėmesio koncentraciją, trūkumu. Cholino yra kiaušiniuose, todėl valgyti juos protingais kiekiais, nekenksminga, o naudinga.