Mano svajonių namas

ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS
SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS
VADYBOS KATEDRA
Mindaugas Budvytis
Verslo administravimo AD 2/2 gr. studentas
MANO SVAJONIŲ NAMAS
Mūsų namų referatas
Darbo vadovas: A. Špokas
Šiauliai 2005

TURINYS
Įvadas..............................3
1. Pagrindiniai namo duomenys.....................4
2. Pirmo aukšto planas.........................5
3. Mansardos planas.........................6
4. Fasadai..............................7
5. Interjeras..............................8
6. Eksterjeras....................... ....11
Išvados..............................12
Literatūra..............................13
Priedai..............................14

ĮVADAS
Nusprendus statyti namą visada iškils klausimas, ką pasirinkti – karkasinį, mūrinį ar rąstinį namą. Paprastai vieni ieško, kad būtų pigu ir patikima, kiti atsižvelgia kokios tendencijos vyrauja. Tačiau kiekvienas iš mūsų skirtingai vertina ir supranta alternatyvas, tuo mes ir įdomūs. Turbūt daugelis iš mūsų sutiks, kad Lietuva – šiaurinis kraštas, todėl reeikia prisiminti taisyklę, kad kuo toliau į šiaurę, tuo labiau namai lengvėja ir kuo toliau į pietus tuo labiau sunkėja. Taigi remiantis šia taisykle nusprendžiau pasidomėti karkasiniais namais. Todėl šio darbo objektas – individualus karkasinis namas.
Darbo tikslas – individualaus karkasinio namo projekto rengimas.
Darbo uždaviniai:
1. susipažinti su individualaus karkasinio namo konstrukciniais ypatumais;
2. įvertinti šiuolaikinių statybinių medžiagų galimybes;
3. pateikti įdomias interjero, eksterjero įrengimo idėjas.
Darbo metodai: brėžinių braižymas su Auto CAD 2000 ir antrinių duomenų rinkimas, t.y. internetinių, specializuotų leidinių, straipsnių apžvalga.

1. PAGRINDINIAI NAMO DUOMENYS
Namo struktūra. Gyvenamasis namas numatomas vieno aukšto suu mansarda. Jo pagrindiniai matmenys: 10,82 x 10,88 m. Maksimalus namo aukštis 6,75 m. Pirmame namo aukšte įrengiamas holas su bendruoju kambariu, virtuvė su valgomuoju, tualetas, garažas.
Bendrajame kambaryje numatytas židinys. Hole-bendrajame kambaryje numatyti laiptai į mansardą. Mansardoje projektuojami du gyvenamieji kambariai, vonia ir rūbinės pr

rie kiekvieno iš gyvenamųjų kambarių.
Pagrindinis įėjimas į namą projektuojamas iš pietryčių, t.y. iš kiemo pusės. Pagrindinis įvažiavimas į garažą, projektuojamas iš šiaurės vakarų pusės.
Planuojami inžineriniai sprendimai: Pastato šildymas – centrinis iš pirmame aukšte esančios katilinės. Kuro rūšis: kietas kuras.
Pastato ventiliacija – natūrali.
Pastato vandentiekis – iš šachtinio šulinio.
Pastato buitinės nuotekos šalinamos į buitinių nuotekų rezervuarą, kuriam planuojama naudoti stikloplastiko arba polipropileno talpą.
Pastato apšvietimui ir buitinėms reikmėms naudojama elektros energija iš šalia praeinamų elektros tinklų.
Pastato konstrukcijos: Lauko sienos – medinis karkasas, o tarpai užpildomi “PAROC” vata, garažo lauko sienos mūrijamos iš plytų, apdailai naudojamas natūralus akmuo.
Pamatai – monolitiniai, gręžtiniai.
Perdanga virš pirmo aukšto medinės sijos.
Stogas – medinės konstrukcijos, dengtas profiliuotos skardos lakštais.
Vidaus apdaila: Grindys visose patalpose keramikinių arba akmens masės plytelių, išskyrus: gyvenamuose kambariuose parketlentės arba kiliminė danga.
Sienos gyvenamuose kambariuose dažomos emulsiniais daažais arba tapetuojamos, tualete, vonioje, virtuvėje – klijuojamos keramikinėmis plytelėmis.
Lubos – dažomos emulsiniais dažais.
Langai ir durys – klijuotos medienos, gaminami pagal individualų užsakymą.

5. INTERJERAS
Esant tokiam medžiagų pasirinkimui kiekvienam iš mūsų yra galimybė išreikšti save kuriant mėgstamą, jaukią aplinką. Kaip patarlėje sakoma: “Pasakyk kas tavo draugas, aš pasakysiu kas tu!”. Šią patarlę galima perfrazuoti: “Iš interjero, eksterjero galiu pasakyti kas tu!”. Šiomis patarlėmis norima pasakyti, kad kiekvienas iš mūsų taip save įprasmina, t.y. atspindi savo vertybes, polinkius, galimybes ir kt. Taip pat namai daugumai iš mū

ūsų ramybės, atokvėpio kampelis. Tad stengiamasi įsirengti kuo jaukesnį, šiltesnį. Šiame skyrelyje pateksiu savo namo interjero viziją.

1 pav. Virtuvės ir valgomojo vizija
Pirmajame aukšte virtuvė, valgomasis, holas – svetainė jungiasi į vieną bendrą erdvę.
Kiekvienas iš mūsų didžiąją dalį savo laiko praleidžia virtuvėje, tad svarbu, jog visi daiktai būtų savo vietose. 1 paveiksle pateikiama individuali virtuvės vizija. Didžiausias dėmesys sutelkiamas į patalpos erdvių išnaudojimą. Svarbu ir baldų pritaikymas prie sienų spalvos. Taip pat nemažiau svarbu ir patogumas, praktiškumas. Grindys klojamos grindų plytelėmis. Baldai gaminami iš laminuotos medienos, stalai su pastorintais stalviršiais. Apšvietimas montuojamas taip kad kiekviena erdvė būtu apšviesta, nekristų šešėliai. Maistas gaminamas ant elektrinės plytelės. Virtuvėje įrengiama vietinė oro ventiliacija (pro lango orlaidę ir garų surinkėją). Virtuvėje nėra valgoma, o tik gaminamas maistas. Iš virtuvės tiesiai patenkama į valgomąjį. Erdvės nėra atskiriamos, tik vizualiai pabrėžiamos jų ribos (plytelės baigiasi, prasideda parketas, kartu ir valgomasis). Valgomajame akcentuojamas šeimyninis stalas aštuoniems asmenims.
Pirmajame namo aukšte didžiausią plotą užima svetainė. Čia praleidžiami visi vakarai draugų kompanijoje, stebimos sporto varžybos, skaitoma spauda, dirbama kompiuteriu, ir ilsimasi prie židinio.

2 pav. Svetainės vizija

Baldai gaminami pagal asmeninį užsakymą. Patalpos sienos dažomos balta emulsija, kad geriau ant sienų išryškėtų paveikslai. Pro vitriną V – 1 ir V – 2 (žiūrėti į brėžinį) grožimasi kiemo augmenija, šildomasi prieš saulutę.
Pirmame aukšte da

ar įrengiama katilinė ir tualetas. Katilinėje klijuojamos sienų ir grindų plytelės rusvos spalvos. Tualete taip pat. Įrengiamas praustuvas.
Keliantis į antrą aukštą (mansardą) į akis krenta rankų darbo, lanko formos mediniai laiptai. Laiptams parenkama šviesi medieną, t.y. Guoba.

3 pav. Laiptų vizija

Antrame aukšte įrengiama: dvivietis ir vienvietis miegamieji, vonia. Iš vonios išėjus patenkama prieškambarį. Iš jo į miegamuosius. Taip stengiamasi paisyti nerašytų higienos reikalavimų. Kiekviename iš miegamųjų įrengta rūbinė. Kambarių stengiamasi neperkrauti, tik svarbiausi daiktai. Dviviečiame miegamajame langai dedami su selektyviniu stiklu, kad saulė vasara nevargintu. Nes pakankamai tos šilumos ir nuo saulės įkaitinto stogo.

4 pav. Dviviečio miegamojo vizija
Miegamojo akcentas, tai lova. Lova gaminama pagal individualų užsakymą, ir žinoma, ergonomišką, iš natūralios medienos. Svarbiausia lovos dalis tai čiužinys. Parenkamas vidutinio kietumo, nes pasak specialistų patogiausias ir ilgainiui nepažeidžia stuburo. Šalia lovos būtina ir spinta svarbiausiems miegamojo atributams susidėt. Miegamajame klojama kiliminė danga, kad žiema kojos nešaltų.
Strategiškai įrengiamas vonios kambarys, t.y. tarp abiejų miegamųjų.

5 pav. Vonios kambario vizija
Vonios kambaryje montuojamas mažas langelis, kad nereiktų eikvoti dienos metu elektros energijos. Vonios kambarys klijuojamas keramikinėmis melsvo atspalvio sienų ir balto atspalvio akmens masės grindų plytelėmis. Po grindimis montuojama grindų šildymo gyvatėlė. Priešingose vonios kambario pusėse montuojami vonia ir tualetas. Taip pat kambaryje įrengiama kriauklė ir patalpinama skalbimo ma

ašina.
Taigi interjeras rengiamas pagal individualų pageidavimą, stengiamasi kurti jaukią, šiltą atmosferą. Tai padeda sukurti šiltų spalvų žaismas, kontrastas. Patalpos apšviečiamos taip, jog nekristų šešėliai, o dienus metu visiškai pakanka natūralaus šviesos šaltinio. Vyrauja minimalizmas.

6. EKSTERJERAS
Namas iš išorės apkalamas medinėmis apdailos lentomis, pamatai ir sienų fragmentai pamarginami natūraliu akmeniu. Lentos impregnuojamos rusvos spalvos medžio atsparumą puvimui ilginančiu lauko laku. Garažas mūrijamas iš skaldytų akmenų. Namo ir garažo stogo danga – profiliuotos skardos lakštai, žalios spalvos. Terasa taip pat kaip ir namo lentos lakuojamos lauko laku.
Namas statomas šešerių arų sklype, tad teritoriją stengiamasi neapsodinti vaismedžių gausa, tik keletą vaismedžių. Teritorijoje klojamas takelis į pagalbinį pastatą. Likusioje teritorijoje auginama veja.

6 pav. Kiemo vizija
Kieme įrengiamas lauko židinys. Čia praleidžiami visi vasaros vakarai su draugais valgant šašliką. Siekiant išvengti įkyrių žvilgsnių, išsaugoti privatumą, teritorija aptveriama tvora.

IŠVADOS
 Karkasiniais namai labai mėgstami Skandinavijoje, o Lietuvoje jų populiarumas įgauna pagreitį. Taigi iškelta mintis, kad kuo toliau į šiaurę tuo namai lengvėja pasitvirtina.
 Karkasinių namų nepopuliarumo priežastys ilgą laiką buvo susijusios su lietuvio mentalitetu (lietuviams toks namas neatrodė patikimas), ir nelabai didelis kainų skirtumas, palyginti su kito tipo namais.
 Namo konstrukciją dažniausiai sudaro 10 – 15 proc., sąmatinės namo vertės, tad samdant gerus meistrus, o ne firmą galima sutaupyti iki 10 proc., lyginant su mūriniu namu vertės.
 Karkasinis namas pasižymi kaip šiltas, ekologiškas, patogus ir greitai pastatomas.
 Dažniausiai karkasinis namas statomas vienai kartai.
 Karkasinio namo ilgaamžiškumas priklauso nuo statybos darbų kokybės, t.y. Lietuvoje šiuo metu nėra daug patikimų rangovų.

LITERATŪRA
1. Lietuvos dienraščio “RESPUBLIKA” savaitinis priedas “PASTOGĖ” 2004 m. numeriai 4 (241); 10 (247); 12 (249); 39 (276); 45 (282); 47 (284); 48 (285).
2. Žurnalas “NAMAS IR AŠ” 2004 m. Nr. 5 (59).
3. Informacinis leidinys “TAVO NAMAI” 2003 m. Nr. 1.
4. Internetinė prieiga:
1) www.rannila.lt.
2) www.asa-projektai.lt.
3) www.sam-uab.lt.

Leave a Comment