TURINYS
Įvadas ………………………………………………………………………………………………2
Cementinės plokštelės stogams…………………………………………………………….3
Cementinės dailylentės………………………………………………………………………..5
Gamybos schema………………………………………………………………………….5
Literatūros sąrašas………………………………………………………………………………7
1.Įvadas
Statybos ir renovacijos procesas nėra lengvas ir trumpalaikis. Tai atsakingas darbas, kuris turi būti atliekamas tinkamai. Kokybiškos medžiagos taip pat labai svarbios. Svarstant kokia stogo danga ar dailylentės bus tinkamos susiduriama su daugybe klausimų ir abejonių.
Pastato stogas ir sienos yra labi svarbios konstrukcijos dalys. Labai svarbu viską išsiaiškinti ir tik tuomet priimti sprendimą. Stogui pasirenkamos medžiagos turi būti patvarios. Galime rinktis įvairią stogo dangą. Šiuo metu vyksta seno asbestinio šiferio keitimas į beasbestinį. Taip pat labai populiarūs plieniniai stogai. Geras kainos ir kokybės santykis vilioja pirkėjus. Tai patikima danga, tačiau reikia naudoti papildomą garso izoliaciją, nes gali braškėti.
Taip pat dažnai pasirenkama ir bituminė danga. Ji brangesnė, nei plieninė, tačiau sandaresnė. Didelis spalvų ir raštų pasirinkimas leidžia sukurti reikiamą eksterjerą. Trūkumai nedideli, tačiau jie yra. Kartais prireikia priemonių nuo samanojimo, nes bituminė danga linkus samanoti. Norint prabangos ir ilgaamžiškumo neverta taupyti ir rinktis čerpes. Kiekviena stogo danga turi savo privalumų ir trūkumų, todėl kiekvienas turi pats įvertinti kurie privalumai yra didesni, nei trūkumai.
Sienų apdailai daugelis pasirenka dailylentes. Jos gali būti tiek plastikinės, tiek ir medinės. Pastarosios puikiai tinka norint sukurti natūralų eksterjerą. Obliuotos ar ne – priklauso nuo to, kas jums gražiau atrodo. Plastikinės dailylentės gali būti įvairių spalvų, todėl nesunkiai galima priderinti. Kaip ir kitos medžiagos, jos turi savo privalumų ir trūkumų.
Norint renovuoti pastatus dažnai pasirenkamos dailylentės. Jos greitai ir paprastai tvirtinamos prie pastato sienos. Kaina jų labai gera, todėl tai tapo toks populiarus būdas atnaujinti pastato išorę. Palyginus kitus galimus pastato išorės atnaujinimo būdus su šiuo, matome, kiek galime sutaupyti. Verta paminėti ir jų patvarumą. Ypatingai atsparios išoriniam aplinkos poveikiui plastikinės dailylentės. Jas labai lengva prižiūrėti. Jei bus išteptos, tai nesunkiai nuvalysite ir jos bus vėl kaip naujos. Neverta nerimauti, kad pasirinkus dailylentes namas praras savo išorinį grožį. Šiuo metu jos gaminamos įvairių spalvų, atspalvių ir raštų, todėl pritaikysite tiek šiuolaikiškam namui, tiek ir norint sukurti modernizuoto seno pastato įvaizdį.
Namo grožis priklauso nuo sienų, stogo, langų ir durų. Taip pat svarbios medžiagos ir spalvos bei tekstūra. Kruopščiai parinktos medžiagos leis sukurti puikiai atrodantį pastatą. Visi žinome, kokia svarbi namo išorė.
2. Cementinės plokštelės stogams
Cementinės plokštelės stogams ir fasadams gaminamos Eternit GmbH gamykloje Vokietijoje bei Lenkijoje. Plokštelės sudaro lygią dengiamo paviršiaus faktūrą, todėl galima sukurti aiškų formuojamo paviršiaus vaizdą, o įvairūs plokštelių formatai suteikia Jums originalius, netradicinius, išskirtinius stogų ir fasadų dengimo sprendimų variantus. Stogo plokštumos, karnizai, briaunos, kaminai, frontonai, fasadas gali būti sujungti į visumą. Paviršiaus akcentai .
Galima rinktis iš dviejų patrauklių paviršių: Lygios stogo plokštelės – lygaus paviršiaus, tinka moderniems statiniams su šviesiais, ryškių spalvų stogais; Eternit Dacora Struktur stogo plokštelės – natūraliai spinduliuojančios struktūros, kurios dėka sukuriami gyvenamojo pastato orginalūs bei prabangūs stogų sprendimai. Dengimo būdai: vokiškas dengimas , naudojama plokštelė 30×30, vidutinės sąnaudos 23 vnt./m2 smailaus šablono dengimas, naudojama plokštelė 40×40, vidutinės sąnaudos 11,2 vnt./m2 dvigubas dengimas , naudojama plokštelė 30×60, vidutinės sąnaudos 12,7 vnt./m2 horizontalusis dengimas , naudojama plokštelė 30×60, vidutinės sąnaudos 10 vnt./m2 Savybės: asparios korozijai ir šalčiui; ndegios, A2-s1, d0 (EN13501-01); igalaikis spalvos atsparumas aplinkos poveikiams; žemas temperatūrinis ir drėgmės plėtimasis; tinka visoms klimatinėms zonoms.Galimas anti-grafiti padengimas.(lenkiškas variantas).
Savybės |
||
Atsparumas ugniai (apsaugo nuo ugnies išplitimo);
Garso izoliacija; Atsparumas ekstremalioms temperatūroms; Atsparumas vandeniui (nenaudokite eksterjero stogams ar nuolaidiems paviršiams dengti); Atsparus daugeliui gyvųjų organizmų (grybeliams, bakterijoms, vabzdžiams, parazitams ir t.t.); Atsparus daugeliui chemikalų; Ekologiškai švarus, neišskiriantis jokių nuodingų dujų; Nereikalaujantis didelių išlaidų montavimas( montuojant ant medžio konstrukcijos); Estetiškai atrodantis padengimas su skirtingų spalvų gama; Nereikalaujantis jokių staliaus įgūdžių; Lengvai prikalamas vinimis arba prisukamas sraigtais be papildomo gręžimo.
|
3. Cementinės dailylentės
Cementinės dailylentės yra universali fasado apdailos medžiaga. Ji lengvai apdirbama ir nesudėtingai montuojama, todėl ją itin patogu priderinti prie bet kokio pakalimo pločio, fasado ar interjero kūrybinio sprendimo. Cementinės dailylentės turi dailią medžio faktūrą. Iškilus dailylentės paviršiaus reljefas sukuria natūralumo suteikiančius šešėlius.
Eternit Easy yra dvigubai trumpesnės už įprastas cementines dailylentes Cedral, todėl jas lengviau transportuoti, sandėliuoti ir montuoti. Šiuo metu „Eternit Easy“ rinkai bus tiekiamas rudos spalvos atitinkančios populiariausią banguotų lakštų spalvą.
Cementinių dailylenčių privalumai:
Atsparios šalčiui ir atmosferos poveikiui.
Atsparios temperatūros pokyčiams.
Atsparios smūgiams.
Atsparios bakterijoms, pelėsiams ir kenkėjams.
Ilgai išlaiko spalvą – platus spalvų pasirinkimas.
Paprastas montavimas.
Ilgaamžiškas produktas.
Dailylentės ilgai išlaiko spalvą, todėl jų nereikia perdažyti praėjus keletui metų. Cementinės dailylentės užtikrina apsaugą nuo vandens, vabzdžių, pelėsių, puvimo, ugnies.
3.1. Gamybos schema
Cementinės dailylentės gaminamos iš pluoštinio cemento, naudojant „Hatschek“ technologinę procedūrą. Sudedamosios pluoštinio cemento dalys yra šios: cementas, kvarcinis smėlis, celiuliozė, cemento išplėtėjas (mineraliniai užpildai), mikroskopiniai oro tarpai ir vanduo. Šios medžiagos kruopščiai sumaišomos maišyklėje. Cementu sujungtos dalelytės filtruojamos iš vandens specialaus audinio pagalba. Šiuo audinio dalelės yra perkeliamos ant formavimo būgno. Fasadų plokštėms „Cedral“ skirtas formavimo būgnas sukuria medžio tekstūros imitaciją ant plokštės paviršiaus. Pluoštinio cemento masė formuojamos ant formavimo būgno, kol masė pasidaro tinkamo storio. Po to jau suformuotos plokštės atskiriamos nuo būgno ir išdžiovinamos garais autoklave. Galutiniame etape cemento plokštės padengiamos dažų sluoksniu, ir tada galima jas patiekti į prekybą. Cementinių dailylenčių „Cedral“ spalvų paletė atitinka fasadų plokščių „Operal“ paletę.
4.Literatūros sąrašas
http://www.sandex.lt/lt/statybines-medziagos/stogo-danga-beasbestinis-siferis-skarda-cerpes/fibrocementines-ploksteles-eternit-plokstes
http://www.eternit.lt/p/fasado_apdaila/cementine_dailylente_cedral/cementines_dailylentes_eternit_easy.885/
http://www.gingerbar.lt/stogo-danga-ir-dailylentes/
7