futbolo komandos

Justitia reporteris

Kalėdų futbolo turnyras Šprokhovelyje

Kalėdų futbolo turnyras Šprokhovelyje

Lietuvos pirmosios lygos salės futbolo komandos po pirmojo rato turėjo trumpas atostogas. Šį atokvėpį jos išnaudojo skirtingai. Daugelis futbolininkų pasinėrė į šventinį šurmulį ir kiek atitrūko nuo pamėgtos sporto šakos, o Rytų zonos neginčijamos lyderės komandos „Aktas“ sportininkai pasinaudojo unikalia galimybe rungtyniauti su stipriausiomis Vokietijos regionų komandomis. Tarp Haideno ir Bochumo įsispraudusiame Šprokhovelyje prieš dešimtmetį žaidusio Rolando Girdžiaus iniciatyva Vilniaus komanda buvo pakviesta į tradicinį – jau penkioliktąjį kartą vykusį Kalėdinį turnyrą. Kartu su „Aktas“ futbolininkais semtis tokių turnyrų organizavimo patirties į Vokietiją buvo išvykęs ir „Justitia“ atstovas.

Nuo Kalėdų iki Naujųjų metų nedidelio Vokietijos miestelio Šprokhovelio, anot ten gyvenančių Stasės ir Kęstučio Kundrotų “kaimo”, ramybę sudrumstė lietuvių delegacija. Vaišingas turnyro organizatorius futbolo mecenatas Uli Meisteris kartu su kitais pagalbininkais dėmesingai globojo pirmąją „užsienio“ komandą, dalyvavusią išmoningai surengtame futbolo šou.

U. Meisterio meilę futbolui paveldėjo ir jo vaikai. Duktė buvo viena geriausių regiono futbolininkių (kol patyrė traumą). Tik sūnus, pasak tėvo, kaip negabus futbolui, buvo priverstas tapti mokytu žmogumi.

Jau šimtmetį skaičiuojančio sporto klubo „TSG 1881 Sprockhovel“ tradicijos garbingai saugojamos ir puoselėjamos. Prieš kelis metus įrengta puiki aikštė, miestelio biudžetui ir U. Meisteriui atsiėjusi nemažai pinigų, greta pastatytas jaunųjų futbolininkų rengimo centras, o pirmoji „kaimo“ komanda nuolat pasipildo virtuozišką techniką įvaldžiusiais legionieriais. Šiemetinis turnyras, remiamas Volksbank vietinio skyriaus, klubo prezidento U. Meisterio ir grupės verslininkų, sutraukė net 24 komandas iš trisdešimties kilometrų spinduliu nuo Šprokhovelio nutolusių vietovių. Tokį didelį susidomėjimą šia sporto šaka, pasak su mumis bendravusių vokiečių, galima paaiškinti „futbolo pigumu“. Neatsitiktinai juo žavisi ir mažas, ir garbingo amžiaus sulaukęs. Teko matyti, kaip per turnyro pertrauką būrys vaikų ir sporto aikštelėje, ir sporto centro koridoriuose kamuoliu žongliravo ne prasčiau už patirties jau įgijusius mūsų žaidėjus. Vienas pyplys taip taikliai smūgiavo į vartus ir kaire, ir dešine, kad mūsiškiai aikčiojo iš nuostabos.

Prieš vienuolika metų legionieriaus statusą Šprokhovelio komandoje turėjęs K. Kundrotas dabar futbolo subtilybes perduoda savo sūnui Mariui, lietuviui Andriui Balaikai, jauniesiems miestelio gyventojams. Klubo prezidentas labai vertina K. Kundroto darbą, nes jo auklėtiniai turnyruose nuolat užima prizines vietas.

Vietos futbolo fanatikams, išlepintiems gero žaidimo, šeimomis traukusiems gruodžio 28-ąją ir 29-ąją į tūkstantį žiūrovų talpinančią salę, buvo smalsu išvysti atstovus šalies, su kurios nacionaline rinktine Vokietijos reprezentacinė komanda per oficialias rungtynes sužaidė lygiosiomis. Pirmasis susitikimas, kaip ir visi likusieji be sustabdymų trukęs penkiolika minučių, vilniečiams buvo žvalgybinis. Nauja buvo tai, kad aikštės plotą ribojo 1,20 m aukščio sienelė, o taisyklės leido žaisti ir atšokus kamuoliui. Šia subtilybe sumaniai naudojosi visos vietinės komandos, o svečiams teko pratintis per varžybas. Starto jaudulys ir atsargus komandos „Aktas“ žaidimas lėmė lygiąsias (0:0) su „Hiddinghauser FV“. Įsidrąsinę lietuviai trečiąją „TSG Sprockhovel“ komandą nugalėjo rezultatu 5:1. Tokiu pat rezultatu šią komandą įveikusi pirmoji varžovė pakartotinai baudinių serijoje susikovė su „Aktu“ dėl pirmosios vietos pogrupyje. Štai tada pirmą kartą žiūrovus pakerėjo mūsų komandos vartininko, ant kurio marškinėlių buvo užrašas „Piktas“, puiki reakcija. Vokiečiai susižavėję plojo jam atmušus į vartus smūgiuotus kamuolius ir šypsodamiesi kartojo – „piktas gut“.

Antrą kartą panašiai viskas vyko aštuntfinalyje. Lygiosiomis per pagrindinį laiką su „TuS Bredenscheid“ sužaidęs „Aktas” juos įveikė baudiniais. Ketvirtfinalio rungtynės mūsiškiams buvo pačios sėmingiausios. Nors santūrūs vokiečiai ir negailėjo ovacijų sėkmingoms lietuvių kontratakoms, pastato erdvę nuolat drebino emocionalūs mūsų komandą atlydėjusių sirgalių šūksniai. Tada biurgerių krašto žmonės pastebėjo, kad gražus ne tik jų futbolas, bet ir žaviosios mūsų merginos. Mūsų stovyklos šalininkų daugėjo, simpatijos stiprėjo. „Aktą“ imta palaikyti ypač akivaizdžiai, kai jos varžovais pusfinalyje tapo kita miestelio komanda „SC Obersprockhovel“. Įsivyravo kažkas panašaus į rungtynių tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ atmosferą. Deja, trečią kartą „Piktas“, nors per penkiolika minučių buvo pasiektos lygiosios, baudinių serijoje netapo laiminguoju talismanu. Gal palaužti nesėkmės, o gal išvarginti varžybų maratono, „Akto“ žaidėjai trečiąją vietą užleido „SuS Niederbonsfeld“ rezultatu 0:1. Kalėdų turnyro nugalėtoju vietos sirgalių džiaugsmui tapo pirmoji „TSG Sprockhovel“ komanda, o Bochumo transporto firma 1-12 vietas užėmusioms komandoms įsteigė piniginius prizus. Atsiimti „Aktas“ skirtą prizą buvo įpareigotas geriausias žaidėjas – vartininkas Saulius Pikturna, pravarde „Piktas“.

Turnyro organizatorius U. Meisteris, pasidžiaugęs sėkmingu vilniečių žaidimu, sakė galvojęs pakviesti juos ir į šešioliktąjį turnyrą. Jeigu aplinkybės susiklostys palankiai, galbūt Vokietijos komandą išvysime šių metų vasarą „Justitia“ organizuojamame turnyre Vilniuje.

Revanšas neįvyko- Tarptautinis futbolo turnyras Vilniuje Revanšas neįvyko- Tarptautinis futbolo turnyras VilniujeLietuvos prokuratūros komandos žaidėjas kviečiamas į Minsko „Dinamo“ Lietuvos prokuratūros komandos žaidėjas kviečiamas į Minsko „Dinamo“Lietuvos prokuroras pagerbtas Seule Lietuvos prokuroras pagerbtas SeuleGamtos stichija neatvėsino prokurorų sportinio azarto Gamtos stichija neatvėsino prokurorų sportinio azartoKalėdų futbolo turnyras Šprokhovelyje Kalėdų futbolo turnyras ŠprokhovelyjeAr mums rūpi nuskriaustųjų, suluošintųjų ir apiplėštųjų likimas? Ar mums rūpi nuskriaustųjų, suluošintųjų ir apiplėštųjų likimas?Korupcija. Piktžaizdė ar amžina žmonijos liga? Korupcija. Piktžaizdė ar amžina žmonijos liga?Ateities Europos vizija (2) Ateities Europos vizija (2)Ateities Europos vizija Ateities Europos vizija„Nacionalinės religijos“ cezario pjūvis arba ko nepasakė Rolandas Kazlas „Nacionalinės religijos“ cezario pjūvis arba ko nepasakė Rolandas Kazlas