Užlipkime santykių laipteliais

Turbūt nieko nereiks įtikinėti, kad į santykius su nauju pažįstamu lipame tarsi laipteliais. Turime tam tikras frazes, kurias naudojame norėdami ką nors užkalbinti, dažniausiai mokame dominantį pašnekesį ir palaikyti. Taip palaipsniui, pasikliaudami savo „žinojimais“ ir nuojautomis, lipame į santykių viršūnę, kuri kiekvienam žmogui baigiasi skirtingame aukštyje.

Kai kalbasi du žmonės, jie kone visada apsikeičia iš anksto žinomais posakiais: „Malonu jus matyti. Kas naujo? Kaip sekasi?” Šis ritualas skirtas patvirtinti domėjimąsi vienas kitu. Jeigu jis tęsiasi, jei ir toliau kalbama: „Puikus šiandieną oras. Įspūdingos vaka ar buvo varžybos. Kas naujo darbe?”, bendraujantieji lieka ant pirmojo tarpusavio pažinimo laiptelio. Todėl po penkiolikos dvidešimt tokio pokalbio minučių jiems beliks arba atsisveikinti, arba pakilti aukštėliau, imti aptarinėti faktus.

Kai žmonės mažai pažįstami, svarbiausi juos dominantys faktai yra pagrindiniai vienas kito gyvenimo orientyrai. Tada įdomu, kiek pašnekovui metų, ką jis/ji dirba, kokią mokyklą baigė, kur gyvena. Šis apsikeitimas faktais labai panašus į pokalbį įsidarbinant. Per mažai pasakyti — blogai, bet per daug išsipasakoti — irgi neverta. Kas yra daug, o kas mažai, — nustato abu pokalbio dalyviai. Vadovautis išankstine nuostata, jog reikėtų būti atviresniam ar uždaresniam, būtų klaida.

Faktas gali reikšti ir daug, ir mažai. Jeigu trisdešimtmetis sako: „Esu nevedęs”, tai gali būti įdomu. Bet su juo nutarusiai paplepėti merginai įdomiausia sužinoti šio vaikino nuomonę apie

e tinkamiausią laiką kurti šeimą, nes vienas trisdešimtmetis tvirtins, jog jau ieško pastovių santykių, o kitas samprotaus, kad dar nori pasidžiaugti nevaržoma laisve.

Pasakydami savo nuomonę, leidžiame kitam geriau mus suprasti, o drauge kviečiame jį būti atviresnį. Antra vertus, pernelyg skubėdami reikšti nuomonę, sukeliame kategoriško, nepakantaus kitų mintims žmogaus įspūdį.

Bendra nuomonė palengvina atskleisti jausmus. Jausmams negalioja objektyvumo reikalavimai. Iškraipantis faktus žmogus neatrodys patrauklus, nuomonę reikia pagrįsti, taigi ji irgi gali būti įvertinta. Dalydamiesi jausmais, įleidžiame kitą į tą savo vidinio pasaulio dalį, kurioje esame pažeidžiamiausi, taigi parodome ir didesnį pasitikėjimą bei labiau atsiveriame.

20 thoughts on “Užlipkime santykių laipteliais”

 1. Ne į visu žmonių vidini pasauli taip lengva įeiti. Kai kuriems tam tikros jo gyvenimo temos yra tabu, nors tolimesniam bendravimui jos kelia kitam žmogui daug klausimu. Ir lieka neatsakyti iš kokios pusės tu beklaustum.

  Reply
 2. LABAI ĮDOMU ,KAD DAUG SKELBESI JIEŠKANTIS DRUGYSTĖS, BET RAŠYTI ŽINUTES AR ATSILIEPIMUS-TAI STOKOJAMA DRASOS . KAŽKAIP ĮDOMIAI VYRAI RENKASI -JEI JAM 50 M . RENKASI 35-40 M MOTERIS. NE JAU REIKIA TIK SEKSO O NE BENDRAVIMO. SEKSAS ATSIRAS PO BENDRAVIMO.

  Reply
 3. LABAI JAU VYRAI NORI PIRMIAUSIAI MATYTI NUOTRAUKĄ O PO TO RAŠO AR SKAMBINA. VISOS MOTERYS PATRAUKLIOS .AŠ GALVOJU ,KAD IŠVAIZDA REIKIA PRISIŽIŪRĖTI ,O VIDUS TAI JAU DIEVO DOVANA

  Reply
 4. o kokie desniai turetu buti ar logika?
  …pasimatymu taisykles ir visa kita zinom dauguma, o jau gyvenime ivyksta kartais be jokiu taisykliu…:)ir nieko cia nepadarysi, nevisad teorija pritempsi i praktika…
  ka manote?

  Reply
 5. Hmm… chaose būna tiek daug poezijos ir spalvų…Čia ne kokios nors taisyklės (kaip flirtuoti, kaip suvedžioti, kaip teisingai susirasti partnerį ir t.t)…

  Reply
 6. su vienais lengva bendrauti su kitais is karto neina susikalbeti, bet manau jei ieskome turime zinoti ko ieskome . ypac charakteris kurio neimanoma perdirbti. as visada su savimi nesiojuosi savo svajoniu vyro savybiu sarasa:)

  Reply
 7. Kaip gera turi buti , kai dar tiki, rasti savo svajoniu vyra…..As jau isitikinau , jog toks Vyras , deja ,tik ir lieka svajonese..

  Reply
 8. Agne, bet meilės ašaros, nemiegotos naktys taip gražu….. O praleistos galimybės neretai būna tik miražas….

  Reply
 9. Tikrai neturiu iš anksto numatytų pokalbio formų, t.y. temų ar tam tikrų frazių. Viskas priklauso tik nuo esamos situacijos. Iniciatyva pokalbiui pradėti dažniausiai būna ne mano, o jau po pirmųjų sakinukų "čiujus" man pasako kur mano žmogus, o kur ne. Aš čia ne vien apie vyrus :). Ir jei pajuntu žmogų sau kažkuo artimą, tada bendrauju labai lengvai, linksmai, su gera humoro doze 🙂 Ir net nepajunti kaip pasikeiti nemažu kiekiu informacijos 🙂 Tokiais atvejais net jei ir turėčiau paruoštą pokalbio planą – išgaruotų jis tiktrai…:) Bet dėl savo sunkiai perlipamo "pirmojo slenksčio" jaučiuosi labai nekaip, kompleksuoju. Ir jau nepasikeisiu, metai ne tie…:)

  Reply
 10. Miela Agnute, net ir prarasta galimybe ne visda gali buti neigiamas ivikis. Tai gali buti ir galimybe kad mes gal but kad mes isvengeme dar vienos klaidos. Tad buk drasi ir nusisluostik asareles, viskas kas mumis atsitinka mums daznai buna tik i gera. Net neigiami dalikai mums parodo kokie jie gali buti. Tad auksciau nosyte miela Agnute viskas tau bus gerai. Bent as jau tuo tikiu. 😉

  Reply
 11. Zena, Iš kur tiek nuoskaudos ir nusivylimo? Faktas, kad vyras renkasi geriausią moterį, kokią gali gauti, nematau tame nieko keisto…

  Reply
 12. Kristi, susimąsčiau. Kai kuriems žmonėms viskas klostosi stebėtinai logiškai. Man tai irgi sunku suprasti. Mano pasaulis chaotiškas.

  Reply
 13. Aš sąrašo jau seniai nebesinešioju, nes žmonės niekada nėra tik kažkokių savybių rinkiniai. Sutinki ir mokaisi priimti. Arba praeini…

  Reply
 14. Dėkui 😉 Žinau, kad dažniausiai gyvenime viskas susitvarko taip, kaip turi būti. Bet neturiu kantrybės išlaukti…

  Reply
 15. Turėti siekiamybę visuomet yra gerai 🙂 Taigi, žinoti kaip palaikyti tinkamą atstamą irgi yra gerai. Žinoti ir daryti yra laabai skirtingi dalykai. Tuo mes ir nuostabūs, kad kiekvienam savos tasyklės arba tiesiog jų nebuvimas 🙂

  Reply

Leave a Comment